„Microsoft“ darbuotojai paragino vadovybę nutraukti darbą Rusijoje
Nors šį mėnesį bendrovės vadovas Bradas Smithas parašė aiškią žinią Ukrainos prezidentui: nepaisant Kijevo raginimų nutraukti visus ryšius su Rusija, Amerikos programinės įrangos milžinė ir toliau veiks šalyje su nesankcionuotais klientais, įskaitant mokyklas ir ligonines.
„Atėmus iš šių institucijų programinės įrangos atnaujinimus ir paslaugas, gali kilti pavojus nekaltų civilių, įskaitant vaikus ir pagyvenusius žmones, sveikatai ir saugumui“, – teigė Smithas.
„Microsoft“ sprendimas likti Rusijoje, nepaisant Ukrainos raginimų, supykdė „Microsoft“ komandos darbuotojų grupes ir daugelį kitų Vakarų kompanijų, ir jos paragino vadovybę visiškai pasitraukti iš Rusijos. Prie Microsoft komandos prisijungė SAP ir IBM darbuotojai.
Vokietijos gynybos ministerija patvirtino pėstininkų kovos mašinų tiekimą Ukrainai iš buvusios VDR atsargų
Tos mašinos dabar yra Čekijoje. Visų pirma, kalbama apie 58 pėstininkų kovos mašinas (PbV-501, anksčiau žinomas kaip BMP-1), aprūpintas patranka ir kulkosvaidžiais.
Dešimtojo dešimtmečio pabaigoje PbV-501 buvo perkelti į Švediją, o vėliau parduoti Čekijos įmonei, kuri dabar nori juos parduoti Ukrainai. Tam reikėjo gauti Vokietijos, kaip kilmės šalies, sutikimą.
Anksčiau Vokietijos vyriausybė blokavo bandymus parduoti šiuos PbV-501 Ukrainai, pradėtus dar 2019 m. Angelos Merkel vyriausybė nenorėjo pritarti šiam sprendimui, manydama, kad tai trukdys dialogui su Rusija. Kada kovos mašinos gali atsidurti Ukrainoje, nežinoma, tačiau šis procesas tikrai užtruks kelias savaites, nes pirmiausia reikės patikrinti ir suremontuoti įrangą.
Londono metalų birža nustojo talpinti rusiškus metalus į savo sandėlius JK
Kalbama apie aliuminį iš Rusal ir varį iš Norilsk Nikel. Pažymima, kad JK įvedė papildomus 35 proc. muitus rusiško vario, švino, pirminio aliuminio ir aliuminio lydinio importui.
Konfiskavus Rusijos turtą
Konfiskavus Rusijos turtą, kuriam taikomos sankcijos, ketinama jį perduoti Ukrainai po karo atkurti. Už teisingumą atsakingas Europos Komisijos narys Didier Reyndersas paaiškino, kad kalbama apie fondo kuriamą fondą Ukrainai remti. Anot jo, sankcijų sąrašuose esančių asmenų konfiskuotas ir areštuotas turtas į Ukrainą gali būti išsiųstas tik teismo sprendimu. Kaip pažymėjo Reyndersas, Europos šalių atstovai dabar tiria, ar asmenys, kurių turtas buvo areštuotas, nėra susiję su nusikalstama veikla. „Jau užregistruota 150 galimo ryšio su nusikalstama veikla atvejų, įskaitant pinigų plovimą“, – patikslino eurokomisaras.
Atlygis už perduotą techniką
Lėktuvai – 1 mln.$, tankas – 100 000. Ukrainos Aukščiausioji Rada patvirtino atlygį už okupantų techniką.
Apdovanojimus gali gauti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kariškiai ir kiti Ukrainos saugumo ir gynybos sektoriaus darbuotojai, Ukrainos piliečiai ir net Rusijos Federacijos kariuomenė.
Priešo transporto priemonių kainų sąrašą galite rasti nuorodoje komentaruose.
Parduodama „Gazprom Germania“
Panašu, kad Rusijos dujų monopolija „Gazprom“ parduoda savo dukterinę įmonę „Gazprom Germania“.
„Gazprom“ paskelbė, kad atsiskiria nuo „Gazprom Germania GmbH“ ir susijusių įmonių, įskaitant „Gazprom Marketing & Trading“. Rusijos monopolistas iki šiol buvo vienintelis jos savininkas. „Gazprom Germania“ turi antrines įmones Šveicarijoje ir Čekijoje. Kol kas neaišku, kaip šis žingsnis gali paveikti gamtinių dujų tiekimą iš Rusijos į Vokietiją.
Neseniai Vokietijos žiniasklaida, remdamasi šaltiniais, pranešė, kad VFR svarsto galimybę nacionalizuoti Rusijos energetikos įmonių „Gazprom“ ir „Rosneft“ dukterines įmones.
Vokietija ir Prancūzija taip pat galimai ruošiasi nutraukti Rusijos dujų importą dėl reikalavimo už jas atsiskaityti rubliais.
„Rusijos bankai ir toliau finansuoja Rusijos agresiją prieš Ukrainą. Visų pirma, nustatyta, kad per Rusijos „Promsvyazbank” ir „Gazprombank” perkami kariniai dronai, karinės įrangos komponentai ir elektroninės žvalgybos įranga 47-osios tankų divizijos (Mulino) daliniams”,sakoma Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos pranešime.
Valdyba priminė, kad „Promsvyazbank“ kovo 12 dieną buvo įtrauktas į įstaigų, atjungtų nuo SWIFT sistemos, sąrašą.
„Kalbant apie „Gazprombanką”, sankcijas jam skyrė tik Didžioji Britanija. Šis bankas yra pagrindinė institucija, per kurią europiečiai atsiskaito už rusiškų dujų ir naftos tiekimą”, – sakoma pranešime.
Išsivežė direktorius nežinoma kryptimi
Melitopolyje kovo 31-osios vakarą okupantai įsiveržė į trijų mokyklų direktorių namus ir išsivežė direktorius nežinoma kryptimi, pranešė Ukrainos ombudsmenė Liudmila Denisova.
Ji pažymėjo, kad visi Melitopolio mokyklų direktoriai atsisakė bendradarbiauti su priešu ir parašė atsistatydinimo laiškus. Dėl to taip vadinamoji Melitopolio merė Galina Danilčenko įsakė Rusijos kariuomenei išsiųsti mokyklų administratorius iš miesto.
Negana to, okupantai nusprendė balandžio 4 dieną pradėti ugdymo procesą mieste rusų kalba pagal rusiškas programas. Taip jie bando priversti vaikus likti mieste, o Ukrainos ginkluotųjų pajėgų puolimo atveju moksleiviai gali būti panaudoti kaip gyvieji skydai, sako Denisova.
Kazachstanas neketina padėti Rusijai
Kazachstanas gerbia Ukrainos teritorinį vientisumą, nepripažįsta Krymo Rusijai ir neketina padėti Rusijai apeiti Vakarų sankcijas, interviu portalui „Euroactive“ sakė Kazachstano prezidento administracijos vadovo pirmasis pavaduotojas Timūras Suleimenovas.
„Kazachstanas nebus įrankis apeiti JAV ir ES sankcijas Rusijai. Mes laikysimės sankcijų… Mes ir toliau investuosime į Rusiją ir pritrauksime investicijas į Rusiją: mūsų ekonomika kitaip funkcionuoti negali. Tačiau stengsimės kontroliuoti prekes, kurioms taikomos sankcijos, ir bet kokias asmenų ar organizacijų, kurioms taikomos sankcijos, investicijas“, – sakė jis.
Černobylyje užfiksuota pirmoji Rusijos kario mirtis nuo spindulinės ligos
Remiantis Rusijos Federacijos karo medicinos tarnybos paskelbtais duomenimis, Černobylyje užfiksuota pirmoji Rusijos kario mirtis nuo spindulinės ligos. Dar 26 žmonės buvo paguldyti į ligoninę, o 73 sunkios būklės buvo išsiųsti į ligonines gydymui.