Pasieniečių tarnybinių šunų būrį papildė belgų aviganė Delta ir vokiečių aviganis Malu.

Pasieniečių tarnybinių šunų būrį papildė belgų aviganė Delta ir vokiečių aviganis Malu. Penktadienį jie Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT)  centrinėje įstaigoje Vilniuje buvo perduoti naujiems šeimininkams, pasieniečiams kinologams.

Belgų aviganė Delta, kuriai dabar yra 2 mėnesiai, tarnaus sieną su Rusija saugančios Pagėgių rinktinės Kybartų užkardoje. Ji kainavo 700 eurų ir konkurso būdu buvo įsigyta iš veislyno Lietuvoje. Taip pat iš lietuviško veislyno įsigytas 5 mėnesių vokiečių aviganis Malu kainavo 750 eurų ir tapo Varėnos rinktinės, Druskininkų užkardos kinologo šunimi.

Duetas iš būrio pretendentų buvo atrinktas kreipiant dėmesį į darbui sienos apsaugoje būtinas fizines ir psichines keturkojų savybes. Tarp jų buvo motyvacija paieškai, socialumas, atsparumas stresui, baimei ir kt.

Šiuos šuniukus pasieniečiai įsigijo pagal Vidaus saugumo fondo 2014-2020 m. programos finansuojamą projektą Nr. LT/2015/VSF4.4.4.1 „Valstybės sienos apsaugos tarnybos kinologų pajėgų stiprinimas, I etapas“.

Nuo šiol Delta ir Malu pradedami mokyti pėdsekystės ir žaliosios juostos apsaugos paslapčių, taip pat jie bus rengiami asmenų paieškai ir sulaikymui, įkalčių aptikimui ir kitoms užduotims, kurias vykdo tarnybiniai pasieniečių keturkojai.

Šiuo metu VSAT tarnauja 160 tarnybinių šunų.

VSAT informacija 

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.

X