Paežerėlių gyventojai turi savo šventąją globėją

Švenčiausios Marijos Mergelės į dangų ėmimo diena, Žolinė, Paežerėlių kaimo (Paluknio seniūnija) gyventojams tapo šiemet ypatingai svarbi. Tądien naujas Paluknio ir Rūdiškių parapijų klebonas Šimonas Viklo(Szymon Wiklo) pašventino Dievo Motinos skulptūrą pastatytą Ežero gatvėje.

Iškilmių pradžioje seniūnaitė Jolanta Gardžiulienė papasakojo kaimo pradinės mokyklos mokytojos a. a. Helenos Kuzborskos prisiminimus apie Paežerėlių gyventojus. Anot jos, jie buvo nepaprastai draugiški, malonūs, darbštūs ir giliai tikintys žmonės. Būtent šie mokytojos prisiminimai paskatino seniūnaitę atgaivinti Paežerėliuose draugiškumo, kaimyniškumo ir dvasingumo atmosferą. Sužinojusi apie galimybę nemokamai gauti šv. Marijos skulptūrą, tuoj pat ėmėsi veiksmų. Sumanymui įgyvendinti seniūnaitė pasitelkė į pagalbą visus kaimo gyventojus. Prie jos noriai prisidėjo ir kaimo senbuviai, ir naujakuriai. Atgabenti statulą iš Varšuvos padėjo Trakų istorijos muziejaus direktorius Virgilijus Poviliūnas. Postamentą skulptūrai neatlygintinai įrengė paminklų meistras Alikas Vinckevič.

Sveikindama Paežerėlių kaimo gyventojus Paluknio seniūnė Marija Golubovska pasidžiaugė jų susitelkimu ir pabrėžė bendruomeniškumo svarbą. Taip pat pripažino, kad pavydi jiems.

„Jūsų kaimelis toks mažas, o turite savo šventąją globėją“, – pažymėjo M. Golubovska. Seniūnė įteikė padėkas seniūnaitei J. Gardžiulienei ir rėmėjams.

Po iškilmingos ceremonijos žmonės neskubėjo skirstytis namo. Vietos šeimininkės čia pat, gamtoje, suruošė vaišes. Į šventę atvyko kažkada Paežerėliuose gyvenę žmonės, jiems buvo malonu prisiminti senus laikus, kam vaikystę, kam jaunystę, pabendrauti. Naujakuriai gi domėjosi kaimo istorija, klausėsi senolių pasakojimų. Dėkodamas seniūnaitei už puikią iniciatyvą naujakurys Tomas, kurio statomo namo langai žiūri tiesiai į ežerą ir šv. Marijos statulėlę, pažadėjo prisidėti prie koplyčios įrengimo. Mat visi gyventojai sutaria, jog skulptūrą būtina apdengti. Taigi kaime vėl įsivyravo draugiškumo, bendruomeniškumo, savitarpio pagalbos ir dvasingumo atmosfera. Kaip senais laikais.
Jolanta Rainska 
Paluknio seniūnijos vyresnioji specialistė

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.

X