Norime keisti bendravimo kultūrą – diskusijose daugiau išklausyti, suprasti ir įkvėpti

2020 m. rugsėjį – 2021 rugpjūtį Vilniaus penkių jaunų žmonių komanda – Austėja, Emilija, Julius, Nojus ir Justina – įgyvendino projektą KARTU. Jo metu vilniečiai iniciavo 16 ugdomųjų renginių ciklą apie tai, kaip padaryti darbą komandoje įkvepiančia veikla, kaip ugdyti bendravimo įgūdžius dalykinių susitikimų metu.

Projekto metu Vilniaus ir Kauno mokinius ir gimnazistus kvietė į renginius su patyriminėmis užduotimis. Unikalios specialiai sukurtos programos metu dalyviai mokėsi dalykiškai pateikti argumentus (analizavo Vilniaus kaip naktinės ekonomikos miesto perspektyvas);  ugdė gebėjimus suvokti kitų žmonių vertybes, kai reikia įsiklausymo ir žmogiškos paramos ( imitavo susitikimą,kai vieną įmonės darbuotoją reikia atleisti iš darbo); mokėsi analizuoti savo įpročius, interesus ir asmenines savybes siekdami suprasti, kokios darbinės atmosferos ir bendravimo kultūros ieškome savo darbe, nagrinėjo Needscope metodinį įrankį, padedantį teisingai pasirinkti įmonę pagal jos vidinę kultūrą.

“Bendravimas komandoje mums patiems yra didelis iššūkis. Pernai įkūrėme savo imitacinę įmonę ir turėjome drauge priimti daug sprendimų. Džiaugiuosi,kad šis projektas padėjo man geriau pažinti save, suprasti, kad bendraujant klausymas ir įsiklausymas yra didelė vertybė” – pasakojo savo įspūdžius projekto dalyvė Ieva iš Vilniaus Santaros gimnazijos.

“Džiaugiamės, kad projektas tapo galimybe jauniems žmonėms kurti veiklas, kuriomis jie patys tiki ir jaučia jų svarbą. Gebėjimas organizuoti susitikimus, juose dalyvauti labai svarbus jų tolimesnei karjerai.” – pastebėjo Jūratė Morkvėnaitė Paulauskienė vykdančiosios organizacijos VšĮ Nepriklausomi projektai vadovė.

Projekto veiklas dalinai finansavo  programa Europos Solidarumo Korpusas.

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.