Naujos konteinerių aikštelės Šalčininkuose

Atliekų tvarkymas, neabejotinai, yra mūsų kasdienybė. Prie konteinerių aukštelių keliaujame kasdien. Šalčininkų rajono savivaldybė siekia, kad atliekų tvarkymas Šalčininkų rajone būtų sklandus ir gyventojai patirtų kuo mažiau nepatogumų.

Šiuo metu Šalčininkuose įgyvendinamas atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtros projektas – įrengtos papildomos keturios konteinerių aikštelės, atliktas projekto viešinimas. Prie J. Sniadeckio g. 20, Vilniaus g. 9 esančių daugiabučių, tarp Šalčininkų kultūros centro ir Užimtumo tarnybos, tarp Šalčininkų sutrikusio intelekto žmonių dienos užimtumo centro ir Šalčininkų ligoninės įrengtos aikštelės atitinka Aplinkos ministerijos reikalavimus – atstumas nuo pastato durų arba langų yra ne mažiau negu 10 m. Jų įrengimo vieta pasirinkta atsižvelgus į požeminių komunikacijų nebuvimą ir šalia esančių konteinerinių aikštelių apkrovimą. Jų pajėgumai buvo nepakankami, atliekų kiekis pasiskirstydavo neproporcingai, aiktelės buvo dažnai perpildytos. Naujos aikštelės suprojektuotos taip, kad prie daugiabučių nemažės automobilių stovėjimo vietų.

– Turiu pasidžiaugti, kad pastaraisiais metais Šalčininkuose keičiasi gyventojų įpročiai viską iš eilės sumesti į vieną konteinerį. Vis daugiau gyventojų rūšiuoja atliekas, vis daugiau gyventojų važiuoja į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles, vis mažiau atliekų neatsakingai paliekama prie konteinerių. Nepaisant to, kad 2018 m. Šalčininkuose įrengtos naujos pusiau požeminės atliekų konteinerių aikštelės ir gyventojams sudarytos iš tiesų geros atliekų tvarkymo sąlygos, turime kelias problemines vietas Pramonės ir J. Sniadeckio gatvėse. Čia konteineriai labai greitai prisipildo. Nuoseklių Šalčininkų rajono savivaldybės darbų dėka ši problema sprendžiama, gyventojams bus sudaryta daugiau galimybių tinkamai pasirūpinti atliekomis,- pasakoja Šalčininkų seniūnijos seniūnas Miroslav Neverkevič.

Jo teigimu, papildomos dvi konteinerių aikštelės įrengtos prie daugiabučių, kur rūpesčių kelia nuolat prie konteinerių paliekamos atliekos, ir dvi prie viešąsias paslaugas teikiančių įstaigų. Įrengiant aikšteles sutvarkyta ir jų aplinka – sudėtos trinkelės.

Šiuo metu į naujus konteinerius negalima mesti atliekų, aikštelės dar neveikia ir apjuostos draudžiamąja juosta. Aikštelėmis gyventojai galės naudotis, kai jas sužymės UAB „Ecoservice“.

Šalčininkų rajono savivaldybė
Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.