Mobilusis laiškininkas pasitinkamas su šypsena

Pastaraisiais metais Lietuvos paštas įgyvendina modernius pokyčius. Kai kurie jų neaplenkia ir Vilniaus rajono – jau beveik pusę metų rajone naujais automobiliais paštą vežioja 13 mobiliųjų laiškininkų. Pokyčiai buvo dideli, tačiau šiandien naujovėmis džiaugiasi tiek mobiliųjų laiškininkų aptarnaujami gyventojai, tiek naują darbo patirtį įgiję laiškininkai. 

Lyg surepetuota pradžia

Mobilusis laiškininkas – tai tarsi paštas į namus. Išsikvietus laiškininką, visos įprastos pašto paslaugos suteikiamos namuose: nesvarbu, ar tai siuntos pristatymas, ar prenumeratos užsakymas. Mobilieji laiškininkai vyksta pas atokių vietovių gyventojus, tad jų apsilankymas itin patogus tiems, kuriems kelionė iki pašto gali tapti iššūkiu, pavyzdžiui, senyvo amžiaus žmonėms. Laiškininkai dirba moderniai: užsakymus priima planšetėse, su savimi vežiojasi nešiojamus kvitų spausdintuvus, tad popierių pildymo neliko ir visi procesai vyksta greičiau, po kaimelius laiškininkai važinėja naujais tarnybiniais automobiliais.

Vilniaus rajone pirmieji mobilūs laiškininkai darbą pradėjo dar 2019 metų rugpjūtį – uždarius Buivydžių paštą, darbą pradėjo 2 laiškininkai. Visiškai pasiteisinęs sprendimas virto dideliais pokyčiais – šių metų vasario pabaigoje į rajono gatves naujais tarnybiniais automobiliais išriedėjo ir visi kiti mobilieji laiškininkai. Šiai dienai mobilieji laiškininkai Vilniaus rajone kasdien aptarnauja arti 100 miestelių gyventojus.

Nemenčinės pašto, iš kurio į rajoną išvažiuoja daugiausiai mobiliųjų laiškininkų, vadovė Ilona Trinkūnaitė pradžią prisimena su šypsena: „Pirmųjų dviejų laiškininkų startas buvo labai lengvas – mums jie buvo pavyzdys. Deja, į darbą išleidus likusius laiškininkus, pradžia nebuvo tokia lengva kaip tikėjomės: apylinkės žymiai didesnės, daugiau laiškininkų, todėl perėjimas sudėtingesnis, o prasidėjus pensijų mokėjimo laikotarpiui, krūvis buvo didesnis nei įprastai. Tačiau kolektyvas jaunas, imlus pokyčiams, visus iškilusius iššūkius sprendėme kartu ir praėjus mėnesiui įsivažiavome. Džiaugiamės moderniomis darbo priemonėmis, Lietuvos pašto, kaip įmonės, pokyčiu – klientai gauna šiuolaikines pašto paslaugas.“

Ilona Trinkūnaitė neslepia dėkingumo rajono žmonėmis. „Esame dėkingi Vilniaus rajono gyventojams už kantrybę, pasitikėjimą. Jaučiame, kad žmonės vertina kiekvieną laiškininko apsilankymą, daugelyje namų mobilusis laiškininkas laukiamas kaip svečias, pasitinkamas su šypsena“.

Mobiliojo laiškininko diena

Daugelio mobiliųjų laiškininkų diena prasideda ankstų rytą. Vilniaus rajone jie išvyksta iš trijų paštų: Rukainių, Maišiagalos ir Nemenčinės. Kiekvienos darbo dienos rytas prasideda pašte – čia laiškininkai patogiai susirūšiuoja tos dienos siuntas bei spaudą, susidėlioja pagal savo maršrutą ir leidžiasi į kelią.

Vienas laiškininkas per dieną vidutiniškai nuvažiuoja apie 100 kilometrų, aplanko iki 200 skirtingų adresų. Būna ir taip, kad klientas paprašo užsukti kokios smulkmenos į parduotuvę ar vaistinę – nors grafikas gana įtemptas, laiškininkai visada geranoriškai padeda, negaili laiko trumpai pasikalbėti, ypač, su vienišais senukais, kuriems laiškininkas neretai būna vienintelis per dienas sutiktas pašnekovas.

Dienos eigoje laiškininkai kai kuriuose miesteliuose stoja buvusių paštų vietose – ten pusvalandį aptarnauja ateinančius klientus. Šios pastovėjimo vietos laikinos – kol gyventojai galutinai apsipras išsikviesti mobilųjį laiškininką į namus.

Apvažiavus visus adresatus, laiškininkai grįžta į paštą, iš kurio išvažiavo ryte, pastato tarnybinį automobilį, padaro tos dienos ataskaitą ir keliauja namo.

Dirba svajonių darbą

Mobilioji laiškininkė Irina Kazlovska Lietuvos pašte jau nuo 2007-ųjų. Ji neslepia – apie darbą pašte svajojo ilgai: „Teko paragauti įvairiausių darbų, buvo laikotarpis, kai auginau vaikus, tačiau apie laiškininkės darbą vis pasvajodavau. Smagu, kad galiausiai šią svajonę pavyko išpildyti – jau 14 metų esu čia,“ – pasakoja laiškininkė.

Irina aptarnauja Raudondvario, Kabiškių ir kitų aplinkinių kaimelių gyventojus. Iki tapdama mobiliąja laiškininke, moteris siuntas gyventojams pristatydavo savo automobiliu. „Dabar esame aprūpinti moderniomis priemonėmis, vairuoju naują automobilį. Kartais automobilyje praleidžiu visą dieną, tačiau visiškai nesiskundžiu – man labai patinka bendrauti su žmonėmis, kasdien pas juos važiuoju su dideliu malonumu,“ – sako mobilioji laiškininkė.

Paklausta apie sunkumus, laiškininkė tik tarsteli, kad darbas būtų dar spartesnis,  jei gyventojai pasirūpintų savo pašto dėžute – jei ji būtų tvarkinga, lengvai laiškininkui pasiekiama, jei ant kiekvieno namo būtų matomas adresas ir po kiemą nelakstytų palaidas šuo.

Norint išsikviesti mobilųjį laiškininką, reikia skambinti bendruoju Lietuvos pašto informacijos numeriu 8 700 55 400. Pagal iškvietimą atvykęs pas kaimynus, mobilusis laiškininkas pašto paslaugas gali suteikti ir šalia gyvenantiems, jeigu tik šie paprašys.

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.