Liepos 3 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) prie Vidaus reikalų ministerijos direktorius Renatas Požėla ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) rektorius prof. dr. Romualdas Kliukas, siekdami užtikrinti glaudų bendradarbiavimą rengiant specialistus valstybinei priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai ir tobulinant jų profesinius įgūdžius, pasirašė bendradarbiavimo susitarimą.
Pasirašant susitarimą taip pat dalyvavo Statybos fakulteto dekanas doc. dr. Remigijus Šalna, Statybos fakulteto prodekanė doc. dr. Loreta Kanapeckienė, Statybinių medžiagų ir gaisrinės saugos katedros vedėja prof. dr. Džigita Nagrockienė ir PAGD direktoriaus pavaduotojas Saulius Tamulevičius.
„Šis susitarimas – tai istorinis dokumentas, įtvirtinantis mūsų bendradarbiavimą, kuris tęsiasi jau ne vienerius metus, – sakė PAGD direktorius R. Požėla. – Esame labai dėkingi Universitetui už pastangas išlaikyti Gaisrinės saugos studijų programą, siekį pritraukti į ją studentų ir neįkainojamą indėlį rengiant specialistus, be kurių gebėjimų ir žinių mūsų institucijos veikla neįsivaizduojama. Tikėkimės, kad kitais metais jau kalbėsimės apie iššūkius, kaip priimti visus norinčius studijuoti. Tuo labiau, kad ir Departamentas deda daug pastangų pritraukti jaunimą studijuoti gaisrinę saugą.“
Pasak R. Požėlos, pasirinkusiems Gaisrinės saugos studijų programą ir pasirašiusiems stojimo į vidaus tarnybą sutartį ir studijuojantiems valstybės nefinansuojamose vietose, Departamentas finansuoja pirmojo ir antrojo semestro studijų kainą, jei pirmąjį semestrą jie pasiekia ne mažesnį kaip 7 balų vidurkį. Be to, šiemet sudaryta galimybė tiksline skatinamąja stipendija paskatinti penkis studentus, kurie pasirašys stojimo į vidaus tarnybą sutartį ir, baigę studijas, grįš dirbti į PAGD. O studentams, sudariusiems trišales studijų sutartis, po studijų baigimo garantuojamas darbas jų išsilavinimą atitinkančiose pareigose.
VGTU rektorius prof. dr. R. Kliukas pažymėjo, jog VGTU ir PAGD bendradarbiavimas ir gaisrinės saugos specialistų rengimas yra labai svarbus ne tik Universitetui ir Departamentui, bet ir visai valstybei. „Moderni Universiteto mokomoji bazė, moksliniai tyrimai ir talentingi dėstytojai bei mokslininkai padeda parengti aukščiausio lygio specialistus. Mes irgi suinteresuoti pritraukti į šias studijas kuo daugiau studentų. Kai yra bakalaurų ir magistrų, tai yra ir mokslininkų, atvirkščiai nebūna. Kviečiu jaunimą rinktis gaisrinės saugos specialybę, nes jūsų diplomas galios ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Be to, mokydamiesi turėsite galimybę studijuoti užsienyje pagal Erasmus + programą. Universitete jūs įgysite ne tik darbui reikalingų kompetencijų, bet ir patirsite bendravimo džiaugsmą tarpkultūrinėje aplinkoje, kadangi kas ketvirtas mūsų studentas yra anglakalbis iš užsienio“, – sakė rektorius.
Pasirašytu susitarimu šalys įsipareigojo plėtoti tarpusavio bendradarbiavimą siekiant užtikrinti efektyvų priešgaisrinės ir civilinės saugos pajėgų pasirengimą, vystydamos mokslinių tyrimų, inovacijų, švietimo ir praktinio rengimo sritis, aukštą valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų teorinių ir praktinių įgūdžių lygį.
PAGD ir VGTU bendradarbiaus personalo mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo, keitimosi profesine patirtimi, mokomosios medžiagos ir praktinės pagalbos teikimo srityse.
Departamentas įsipareigojo teisės aktų nustatyta tvarka teikti Universitetui aktualius PAGD direktoriaus tvirtinamus norminius teisės aktus, su funkcijų atlikimu susijusią vaizdinę medžiagą, reikalingą studijų programoms rengti ir vykdyti, pagal Universiteto patvirtintas praktikų ir stažuočių programas sudaryti sąlygas Universiteto studentams ir dėstytojams stažuotis ir atlikti praktikas Departamento struktūriniuose ir teritoriniuose struktūriniuose padaliniuose bei pavaldžiose įstaigose, dalyvauti sudarant ir atnaujinant Universiteto priešgaisrinės saugos studijų programą, viešinti informaciją apie bendradarbiavimo veiklas ir naudas, įsidarbinimo valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje galimybes ir privalumus, dalyvauti bendruose renginiuose ir kt.
Vilniaus Gedimino technikos universitetas įsipareigojo dalyvauti rengiant valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų kvalifikacijos tobulinimo programas, teikti teorinę ir metodinę pagalbą keliant pareigūnų kvalifikaciją, keistis teorine, praktine bei kita abiem šalims naudinga informacija.
Be to, Universitetas įsipareigojo bendradarbiauti ir sudaryti sąlygas PAGD pareigūnams su Lietuvos jūreivystės akademija organizuoti bendrus specialaus profesinio pasirengimo mokymus (bazinio saugumo jūroje, gaisrų prevencijos ir gaisrų gesinimo laivuose, saugaus darbo aukštyje, personalo bendrųjų saugos kompetencijų ir kt. pagal poreikį), stažuotes, siekiant gilinti ir plėsti personalo profesinę kvalifikaciją integruojant regiono jūrinę specifiką.