Lietuva pagal naujų COVID-19 atvejų skaičių milijonui gyventojų – viena blogiausių pasaulyje

Aplenktos JAV, Italija, JK, Ispanija ir Čekija

Lietuvoje naujų koronaviruso infekcių skaičius jau kurį laiką sukasi apie 2 tūkst. atvejų per dieną, o tai samrkiai lenkia skaičius, fiksuotus pandemijos pradžioje pavasarį. Negana to, Lietuva jau aplenkė ne vieną pasaulio valstybę, kurias koronavirusas buvo paveikęs itin stipriai.

Portalas ourworldindata.org renka ir sumuoja statistinę informaiją apie koronaviruso pandemiją iš didžiosios dalies pasaulio šalių ir leidžia palyginti, kaip kuriuo metu šalis tvarkosi su užklupusia sveikatos krize. Šiuo metu Lietuva fiksuoja didesnius infekcijų skaičius milijonui gyventojų, nei JAV, JK, Ispanija, Italija ar Čekija. JAV šiuo metu jau yra užfiksavusi 13 milijonų infekcijos atvejų, Jungtinėje Karayltėje nustatyta 1,57 mln. infekcijų, o pandemijos epicentru buvusi Italija skaičiuoja 1,51 mln. atvejų.

Lietuvos skaičiai žvelgiant į naujas infekcijas šiuo metu yra vienini didžiausių pasaulyje, o daugiau viruso atvejų milijonui gyventoų fiksuoja Serbija, Slovėnija ir Juodkalnija. Nuo praėjusių metų pabaigos, kai centrinėje Kinijoje pasirodė naujasis koronavirusas, visame pasaulyje jau užregistruota per 60 mln. COVID-19 atvejų ir 1,4 mln. mirties nuo šios ligos atvejų, rodo naujienų agentūros AFP kaupiami oficialūs duomenys. Oficialus užsikrėtimo atvejų skaičius – maždaug toks pats kaip visos Italijos gyventojų skaičius – tikriausiai atspindi tik dalį tikrojo pandemijos masto, nes daugeliui šalių trūksta testavimo pajėgumų.

Nors didžiausias pavojus dažniausiai gresia mažas pajamas gaunantiems kovos su pandemija fronto darbuotojams, nuo viruso taip pat nėra apsaugoti pasaulio turtingiausieji ir įtakingiausieji.

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.