Kokainas Lietuvą pasiekdavo impregnuotas

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai rado ir išėmė beveik du kilogramus narkotinės medžiagos – kokaino.

Pareigūnai, gavę informaciją apie asmenis, organizuojančius narkotinės medžiagos ‒ kokaino patekimą į Lietuvą ir šių medžiagų platinimą sostinėje, atliko tyrimą. Kriminalistai išsiaiškino, kad asmenys, gyvenamojoje vietoje įsirengę namudinio tipo laboratoriją, vertėsi neteisėta veikla. Įtariamieji galimai iš užsienio šalių gaudavo įvairaus tipo medžiagas, kuriose impregnuotas kokainas, ir, naudodami tirpiklius, jį išgrynindavo, supresuodavo ir pakuodavo į vakuumines pakuotes.

Š. m. sausio 31 d. sulaikius du savo nusikalstamą veiklą ypatingai konspiravusius asmenis, o jų gyvenamose ir kitose vietose atlikus kratas, viename sostinės daugiabučio namo bute rasta ir išimta apie 1,8 kg narkotinės medžiagos – kokaino, cheminės medžiagos, kuriomis narkotikas buvo išgryninamas, pakavimo ir presavimo įrankiai bei naudotos apsaugos priemonės. Sulaikyti asmenys policijos pareigūnams nėra žinomi.

Sostinės Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyboje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d.) ir įtarimai įteikti dviem asmenims.

Sulaikytiems įtariamiesiems teismas skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą.

Už šias nusikalstamas veikas Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmes nuo dešimties iki penkiolikos metų. Manoma, kad sulaikomų asmenų gali būti ir daugiau.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikalimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Vilniaus AVPK informacija 

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.