Nešiojamasis kompiuteris gali turėti daug paskirčių. Jis gali būti skirtas darbui, mokslui, žaidimams ir kitoms veikloms. Rinkdamiesi nešiojamąjį kompiuterį jau iš anksto turėtumėte numatyti, kokiu tikslu jį perkate ir kokioms veikloms jį ruošiatės naudoti.
Nešiojamų kompiuterių tipai
Įprastai yra skiriami 6 nešiojamų kompiuterių tipai. Pirmasis iš jų – tai įprasti nešiojami kompiuteriai. Šio tipo kompiuteriai dažniausiai nepasižymi galinga vaizdo plokšte ar labai didele RAM talpa, tačiau jų pilnai pakanka pagrindinėms funkcijoms, tokioms kaip naršymas internete, teksto rinkimas bei redagavimas ir t. t. atlikti. Dažnai šie kompiuteriai dėl to, kad yra skirti ne itin sudėtingoms užduotims atlikti, yra vadinami pradinio lygio nešiojamaisiais kompiuteriais. Antrasis nešiojamųjų kompiuterių tipas – tai „Ultrabook“ nešiojami kompiuteriai. Šio tipo kompiuteriai yra brangesni nei įprasti nešiojamieji kompiuteriai. Intel Core arba Core M procesoriumi bei sparčiuoju SSD disku „apginkluoti“ nešiojamieji kompiuteriai yra ploni, pakankamai lengvi ir, kas svarbiausia, jų baterija yra labai talpi, o jos tarnavimo laikas gali siekti net iki 15 val. Trečiasis tipas yra konvertuojamieji nešiojami kompiuteriai. Šio tipo kompiuteriai išsiskiria tuo, kad juose puikiai dera planšetinio kompiuterio patogumas bei klaviatūros praktiškumas. Ketvirtasis nešiojamųjų kompiuterių tipas – tai vadinamieji verslo klasės nešiojamieji kompiuteriai. Šių kompiuterių korpusas yra itin kokybiškas. Verslo klasės nešiojamieji kompiuteriai pasižymi tokiomis papildomomis funkcijomis, kaip pirštų antspaudų skaitytuvas, atsparumas skysčiams, duomenų šifravimas ir kt. Galiausiai, penktasis nešiojamųjų kompiuterių tipas – tai nešiojamieji žaidimų kompiuteriai. Žaidimams skirti nešiojamieji kompiuteriai pasižymi pažangiais procesoriais, vaizdo plokštėmis bei sparčiu disku ir pakankama RAM atmintimi.
Į ką atkreipti dėmesį, renkantis nešiojamąjį kompiuterį?
Renkantis nešiojamąjį kompiuterį, būtina atkreipti dėmesį į tokias įrenginio savybes, kaip procesoriaus galingumas, atmintis, ekrano savybės, raiška, ekrano tipas ir t. t. Kalbant apie procesorius, pažymėtina, kad kuo galingesnis procesorius, tuo kompiuteris yra spartesnis. Kompiuteriai turi vidinę ir išorinę atmintį. Vidinė atmintis lemia kompiuterio kainą. Nešiojamųjų kompiuterių ekranų dydžiai svyruoja nuo 11 iki 19 colių. Kuo didesnis ekranas, tuo kompiuteris didesnis, sunkesnis ir reikalaujantis daugiau energijos sąnaudų. Žinoma, tokiu kompiuteriu patogiau dirbti, žiūrėti filmus ir t. t. Kitas svarbus kriterijus – raiška. Kuo didesnė raiška, tuo geresnė kokybė. Nešiojamųjų kompiuterių ekranų raiškos yra HD, HD+, Full HD, Retina ekranas, QHD bei 4K Ultra HD. Nešiojamieji kompiuteriai su IPS ekranu, kuriais pasižymi ir HP kompiuteriai, puikiai tinka filmams žiūrėti, nes žiūrėjimo kampas yra platesnis. Ekranai su blizgia apdaila užtikrina sodresnes spalvas, o matiniai ekranai pasižymi mažesniais atspindžiais. Jeigu renkatės nešiojamąjį kompiuterį žaidimams, prisiminkite, kad galinga ir sparti vaizdo plokštė yra šių kompiuterių pagrindas. Rinkdamiesi nešiojamą žaidimų kompiuterį, atkreipkite dėmesį į išorinių jungčių skaičių. Turėtumėte įsidėmėti, kad HDMI jungtis yra skirta tam, kad siunčiant audio ir video signalus nebūtų prarandama vaizdo kokybė. DisplayPlot jungtis savo savybėmis primena HDMI jungtį, tačiau yra sukurta kompiuterinės įrangos poreikiams. Dar viena jungtis – tai USB 3.0 jungtis. Ši jungtis skirta žaidimų ar kitų programų perkėlimui iš atmintuko į kompiuterį. Sparčiausia universali jungtis – USB 3.1. Norintiems paleisi žaidimą LAN tinkle arba tinkle žaisti kartu su kitais žaidėjais, būtina RJ-45 jungtis. Na, žinoma, vertėtų nepamiršti ir apie ausinių / mikrofono jungtis.