Pats metas savo patiekalus paversti kuo vertingesniais. Bet kaip sveikai maitintis? Atsakymas paprastas: reikia mokėti gaminti sveikai. Tai mums padės kazanai. Ką reiškia šis pavadinimai ir kaip naudojant tokius puodus pagaminti sveiką ir dietišką vakarienę?
Vis daugiau ir parduotuvėse atsiranda perdirbtų maisto produktų. Dėl to dažnai ranka pasiekiame menkaverčius produktus ir patiekalus ruošiame greitai. O valgyti turėtų būti ne tik malonumas, bet ir nauda mūsų organizmui. Štai kodėl verta sutelkti dėmesį į sveiką maistą ir kaupti puodus, kurie mums tai padės įgyvendinti. Sveika virtuvė nėra nuobodi, o atvirkščiai pilna netikėtumų ir neatrastų skonių. Akimirksniu įmanoma paruošti daržoves, mėsą, žuvį, ryžius, makaronus ir daug greičiau, skaniau ir dar sveikiau.
Azijos klajoklių tautos padovanojo pasauliui nuostabų virtuvės įrankį – kazaną. Storasienis ketaus puodas lenktu dugnu puikiai tinka gaminant maistą lauke ant atviros ugnies.
Būdingas kazanų bruožas yra jų daugiakomponentiškumas; patiekalų jame nėra įprasta ruošti etapais. Tradicijos, pavyzdžiui, viską kepti atskirai, o paskui maišyti ir pagardinti, būdingos skitams ir jų palikuonims. Kita vertus, klajokliai neturėjo galimybės gaminti ingredientų atskirai, todėl jų patiekalai ruošiami vadovaujantis principu „supjaustyk, sudėk ir lauk“.
Pabandykite vieną paprasčiausią receptų pas draugus, pažįstamus, kurie turi kazaną, kad suprastumėte, jog kazanas jums būtinas pagalbininkas namuose.
- Pabandykite nuo plovo. Renkantis mėsą plovui, pakanka mokėti pasirinkti ne per kietą ir sausą mėsą;
- Raktas į skanų plovą – teisingas ryžių pasirinkimas. Ilgi ir plikyti ryžių grūdeliai garantuoja, kad jie tikrai nesulips;
- Česnakas plove yra būtinas. Negailėkite morkų – tai suteikia plovui malonaus saldumo ir gražios spalvos.
- Mėsą supjaustykite dideliais kubeliais ir kepkite ant stiprios ugnies. Morkas supjaustykite plonomis juostelėmis, svogūną smulkiai supjaustykite, česnaką padalinkite į skilteles. Ant mėsos dėkite svogūną, česnaką, suberkite prieskonius, druską, morkas ir ant silpnos ugnies troškinkite.
- Į kazaną suberkite ryžius. Tolygiai paskirstykite per visą paviršių ir užpilkite karštu vandeniu. Plovo nemaišykite Plovas turi būti trijų sluoksnių: mėsos, daržovių ir ryžių.
Kai vandens lygis bus žemiau ryžių paviršiaus, paimkite medinį pagaliuką ir per visą plovo paviršių pradurkite skylutes, kad vanduo užvirtų, o ryžiai sutrupėtų.
Tada ir suprasite, kad tikras plovas savo skoniu ir spalvomis atsiskleidžia tik kazane.