Jonines švęskime sostinėje!

Naktį iš birželio 23-osios į 24-ąją paparčio žiedo ieškokite Vilniuje. Sostinėje tądien nusimato net keli renginiai, tad susitikime prie Joninių laužo ir nepamirškime pasveikinti Jonų ir Janinų.

Rasos šventė Verkių parke

Lietuvių etninės kultūros draugija birželio 23 d. Verkių parke organizuoja tradicinę RASOS šventę. Jau septynioliktąjį vidurvasarį, kai gamta ir žolynai klesti, rasoja, kartu švęskime trumpiausios nakties – Saulės grąžos šventę! Pasipuoškime vainikais, susiskinkime devynių žolynų kupolę, pasiimkime lauknešėlį ir su šeimomis, draugais susitikime liepomis kvepirjrlc178982iančiame Verkių parke! Nuo 18.30 val. vakaro kupoliausime, bursime iš žolynų, sutartinėmis pagerbsime ugnies apeigas prie Lizdeikos aukuro, dainomis palydėsime vakaro saulę, šoksime prie laužo, leisime vainikus Nerimi, vaišinsimės vaistažolių arbata, prausimės ryto rasoje ir kartu sutiksime tekančią saulę! Veiks žolynų kermošius, dalyvaus Botanikos instituto vaistažolių žinovės ir būrėjos iš žolynų.

Šventės vedėja – senųjų tradicijų puoselėtoja Nijolė Balčiūnienė. Daugiau informacijos: www.etnokultura.lt

Rasos šventė Kernavėje

Kernavės kultūriniame rezervate Joninių naktį vyks senosios vasaros saulėgrįžos apeigos. Tradicinė kalendorinė trumpiausios nakties – vasaros saulėgrįžos šventė. Šventės metu bus kūrenami laužai, pinami ir plukdomi vainikai, ieškoma paparčio žiedo, buriama, šokama, dainuojama. Renginys baigsis ryte, tekančios saulės sutikimu.

Lazdyniečiai Jonines švęs prie Neries

Lazdynų seniūnija kviečia birželio 23 d., ketvirtadienį, nuo 19 val. į tradicinę Lazdynų Joninių šventę, kuri vyks už parodų ir konferencijų centro „Litexpo“, prie Neries. Palydint trumpiausią naktį, vyks šokių ir dainų kolektyvų ij3hoe178983pasirodymai, bus sveikinami Jonai ir Janinos, bus uždegtas Joninių laužas, netrūks pramogų, vaišių ir įvairiausių konkursų.

Joninės Šeškinėje

Birželio 23 dieną nuo 17 val. Šeškinės bendruomenė kviečia į Joninių šventę, kuri vyks Šeškinės Ozo slėnyje prie ežeriuko ( netoli Gelvonų g. 61). Koncertuos Šeškinės vokalinis instrumentinis ansamblis ,,Širdyje dar ne sutema“ ir kiti kolektyvai, vyks įvairios sporto rungtys, gros nuotaikinga muzika, degs aukščiausias ir karščiausias Joninių laužas Šeškinėje, o paparčio žiedas pražys tik įsimylėjusioms poroms.

Vidurvasario šventė švediškai

Verkių regioniniame parke visi kviečiami sutikti švediškosios vidurvasario šventės! Susitikimas – prie teniso kortų, esančių pakeliui į rūmus 16.00 val., iš ten šventės dalyviai pajudės į jaukų parko kampelį. Mats Eriksson papasakos apie švediškas tradicijas, bus galimybė susipinti vainikų ir pašokti tradicinių švediškų šokių. Renginio organizatoriai rekomenduoja „Youtube“ paieškoti ir pasipraktikuoti šių dainų/šokių: Små grodorna, Räven raskar över isen, Karusellen – Jungfru skär.

Joninės ant OZO stogo su VMG komanda

Birželio 23 d. kviečiame burtis ant „Virtuvės mitų griovėjų“ centro stogo, prie „Charlie pizza“ terasos vyksiantį maisto, muzikos ir mados vakarėlį! Jau nuo 15 val. jūsų laukia VMG komandos ruošiamas BBQ ir patarimai, kaip teisingai pasirinkti bei paruošti mėsą griliui, specialiai Jums paruoštos kepsninės, kuriose galėsite kepti savo atsineštą maistą (100 pirmiems atvykusiems maistas kepimui nemokamas), mažiesiems – ant laužo kepti zefyriukai ir linksmybės ant batutų, maisto degustacija ir daug kitų pramogų. Čiupkit Joną ir ateikite švęsti!

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.