• Renginiai
  • Receptai
  • Laisvalaikis
  • Video
Šeštadienis, 23 rugpjūčio 2025
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Vilniaus Kraštas
Reklama
  • Žinios
    • Vilnius
    • Trakai
    • Vilniaus rajonas
    • Elektrėnai
    • Šalčininkai
  • Renginiai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Politika
  • Mokslas
  • Turizmas
  • Įdomu
  • ŽŪM
  • Žinios
    • Vilnius
    • Trakai
    • Vilniaus rajonas
    • Elektrėnai
    • Šalčininkai
  • Renginiai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Politika
  • Mokslas
  • Turizmas
  • Įdomu
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Vilniaus Kraštas
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Pradžia Renginiai

Itališki automobiliai, mados, kinas ir netgi karnavalas: penktadienį Vilniuje prasidės itališkos atostogos

2020-06-04
Renginiai, Renginiai Vilniuje, Vilnius
Laikas: 4 min skaitymo
Italiskos_atostogos_Vilniuje

Jau šį savaitgalį visos šalies gyventojus Vilnius kvies patirti itališkų atostogų atmosferą. Nuo penktadienio sostinės centre įsikurs septynios itališkų pramogų ir patirčių erdvės. Senamiestyje rikiuosis itališkų automobilių paroda, skambės itališka muzika, o Užupyje bus surengtas Venecijos karnavalas.

„Šią vasarą lietuviai turi mažiau galimybių aplankyti išsvajotus kraštus, o Vilniaus viešbučiai, restoranai ir gidai liko be kiekvieną vasarą čia plūstančių turistų.

Nusprendėme abi šias problemas išspręsti vienu šūviu – išryškinsime unikalią kultūrų gausą mieste ir įdomiausias pasaulio patirtis susikursime čia, namuose”, –apie idėją šią vasarą Vilnių paversti septyniomis lankytojų itin mėgstamomis šalimis pasakoja miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius” vadovė Inga Romanovskienė.

Vilniaus miesto savivaldybės ir „Go Vilnius” paskelbta kampanija kviečia šias vasaros atostogas leisti Vilniuje, keliaujant aplink pasaulį per septynis savaitgalius. Reklaminiuose stenduose ir plakatuose – iš pirmo žvilgsnio įprastai atrodančios egzotiškų atostogų reklamos, tačiau dažnai jose siūlomas nuolaidas šįkart pakeitė kilometrai, kuriuos keliautojai sutaupys, pasaulį atrasdami Vilniuje.

„Itališkoms atostogoms” sostinėje sukurti susivienijo sostinės bendruomenės, viešbučiai, restoranai, menininkai, turizmo agentūros ir net tradicinių itališkų motorolerių „Vespa” klubas, šį savaitgalį atidarysiantis savo sezoną.

Stiklo kvartalas dėkos Bonai Sforzai

Įspūdingu „Karalienės Bonos miesteliu” trims dienoms virs „Stiklo kvartalas” (Stiklių g.): čia išskirtinis vietos restoranų ir krautuvėlių dėmesys bus skirtas bendrai Lietuvos ir Italijos istorijai papasakoti – lankytojai ragaus, apžiūrės ir palies naujoves, kurias į Lietuvą kadaise atvežė karalienė Bona Sforza, pajus tikrą to laikmečio dvasią.

„Stiklo kvartalo” bendruomenė paruoš lankytojams ir labai išskirtinių pramogų. Penktadienio vakarą čia bus surengta vyriškos mados paroda ir fotosesija – itališkai ryškiai pasipuošus joje sudalyvauti kviečiami ir visi norintys. Tuo tarpu šeštadienį vietos menininkai kvies išmokti tapyti ant stiklo, sužinoti vitražo istoriją bei išmėginti savo jėgas tapant Bonos Sforzos portretus.

Bernardinų sode – itališkos linksmybės vaikams

Kol suaugusieji mėgausis itališka kultūra, Bernardinų sode visą šeštadienį ir sekmadienį vyks itališkos pramogos bei edukacinė veikla vaikams. Šeštadienį ir sekmadienį nuo 10 iki 17 val. jie galės atrasti Bernardinų sodą, sužinoti jo istoriją ir paslaptis, linksmintis su legendiniu Italijoje gimusiu „Super Mario” personažu ir klausysis lietuviškai sekamų itališkų pasakų.

Bernardinų sode šeimos taip pat ras specialius žemėlapius „Vilnius vaikams”, kurie padės mažiesiems pažinti miestą, keliauti po jį kartu su linksmais personažais ir spręsti įdomias užduotis.

„Gatvės muzikos diena” užsuks į Vinco Kudirkos aikštę

Ne tik Vilniuje, bet ir visoje šalyje jau tapusi kiekvieno pavasario tradicija – „Gatvės muzikos diena” – šiemet gegužę neįvyko – buvo atidėta dėl miestą sukausčiusio karantino. Tačiau kasmet dešimtis tūkstančių lankytojų sutraukiančios šventės mažesnė versija vienai dienai sugrįžta į Vinco Kudirkos aikštę. Šeštadienį nuo 12 iki 20 val. ji, kaip įprasta muziką taip vertinančioje Italijoje, skambės įvairiausiais ritmais.

„Mažojoje gatvės muzikos dienoje” pasirodys „Poliarizuoti stiklai” kartu su „Vienišo vilko klubu”, jie – tikri Gatvės muzikos dienos veteranai ir visuomet labai aktyviai prisideda prie šventės idėjos puoselėjimo. Taip pat pasirodys Šarūnas Mačiulis, „Vilkai”, „Dinozaurai”, „Bliuzoholikai”, Valentinas Aruna bei daugelis kitų „Vienišo Vilko” klubo narių”, – teigė „Gatvės muzikos dienos” organizatorė Viktorija Mamontovaitė.

Konstantino Sirvydo skveras taps itališkos kultūros širdimi

Italų kalbos pamokos, paskaitos apie šios šalies kultūrą ir papročius, italų rašytojų knygų pristatymai, istorijos apie išskirtinę architektūrą Vilniuje, italų atlikėjų pasirodymai, smagios viktorinos – Konstantino Sirvydo skvere veiklos užteks visoms trims šventės dienoms.

Į K. Sirvydo skverą šeštadienio vakarą sugrįš ir daugelio pamėgta vakarienė „Diner en Blanc” – piknikas, kurio dalyviai kasmet puošiasi išskirtinai tik balta spalva. Šiemet organizatoriai, nusprendę pagerbti Italiją, sieks sukurti atvaizduoti šios šalies vėliavos spalvas ir svečius kvies puoštis žaliai, baltai ir raudonai.

Užupyje – Venecijos karnavalas

Šeštadienio vakarą visus itališkas atostogas Vilniuje leisiančius svečius pakvies Venecijos karnavalas Užupyje. Čia nuo 16 iki 22 val. po atviru dangumi šėls ir praeivius į linksmybių sūkurį įtrauks spalvingi tradicinėmis Venecijos karnavalo kaukėmis pasipuošę personažai, pasirodymus surengs šiuolaikinis cirkas ir „La Commedia dell’Arte”.

Užupio gatvėse šeštadienį skambės kamerinė muzika, visi norintieji galės išmokti patys pasidaryti Venecijos kaukę, o restoranas „Užupio picos istorijos” kvies šokti po žvaigždėtu dangumi pagal itališko džiazo ir fanko muziką vakarėlyje „Musica di carnevale per amici e amore”.

Sekmadienį Užupio lankytojų laukia ne mažiau vertingos patirtys: vietos bendruomenė kviečia į spektaklį-ekskursiją „Dieviškoji komedija. Rojus”.

Rotušės aikštė – automobilių ir motorolerių mylėtojams

Šeštadienį rotušės aikštėje vyks įvairiausių modelių itališkų „Alfa Romeo” automobilių paroda, o 13 val. į sezono atidarymo šventę kvies ir pasirodymą surengs legendinių itališkų motorolerių „Vespa” klubas – lankytojai pamatys ne tik naujus, bet ir senovinius, pirmuosius „Vespų” modelius.

Visą šeštadienį Rotušės aikštėje norintieji galės daugiau sužinoti ir apie kitus italų gaminamus automobilius.

Itališkos kultūros atspindžiai: nuo kino iki džinsų

Italų kultūros pėdsakų ir atgarsių savaitgalį netrūks visame Vilniaus centre, šios istorija turtingos šalies kultūra bus atspindima įvairiausiais aspektais. Detalią renginių programą galima rasti adresu https://www.govilnius.lt/italisko-savaitgalio-programa.

Pavyzdžiui, „Denim Diaries” studija sekmadienį kvies susipažinti su iš Italijos Genujos miesto kildinamų džinsų ir pačios šalies istorija kuriant Italijos žemėlapį iš džinsų. Dirbtuves ves ir pasakojimais dalinsis Lietuvoje gyvenantis italų kalbos mokytojas.

Šeštadienį ir sekmadienį 13 val. kino mylėtojai bus kviečiami į specialias ekskursijas, skirtas pristatyti vietas, kuriose italų kino kūrėjai Vilniaus senamiesčio gatveles vertė itališkais miestais, kūrė itališko gyvenimo dvasią. Kino mėgėjai Užupyje galės pasimėgauti žymiausių italų kino režisierių filmų peržiūromis.

Ne tik pramogos, bet ir nuolaidos

Italija – gurmanų rojus, primindami apie tai Vilniaus restoranų šefai sukurs itališką atmosferą. Svečių lauks ypatingi pasiūlymai, nuolaidos, specialiai šiam savaitgaliui sukurti meniu. Sicilietiški desertai, ledai, Viduržemio jūros patiekalai ir vynas – kiekvienas bus pakviestas leistis į itališką skonių kelionę.

Vilnius pasiūlys ne tik įdomias ir turiningas atostogas Italijoje, bet ir reikšmingas nuolaidas. Specialias kainas taikys sostinės viešbučiai, o atvykti ir namo į įvairius miestus grįžti pigiau kvies „LG Keleiviams”, „Kautra”, „BusTuras”, „Citybee”, nuolaidas automobilių parkavimui užtikrins „UniPark”. Norintys gauti išskirtinius kainų pasiūlymus kviečiami registruotis projekto svetainėje ir gauti nuolaidas suteikiantį kodą.

Kelionė aplink pasaulį – visą vasarą

Itališkos atostogos – tai tik pirmasis šventinis šios vasaros savaitgalis Vilniuje. Kas antrą savaitgalį sostinė virs vis kita šalimi: Indija, JAV, Ispanija, Vokietija, Japonija ir Prancūzija. Daugiau informacijos ir visa programa: www.atostogosvilniuje.lt.

 

DalintisSiųstiSiųsti
Palikti komentarą su FB

TAIP PAT SKAITYKITE

Žinios

Pristatyta Chersono srities fotografijų paroda „Nepalaužiamas Chersonas“
Trakuose sutikti tradicinio bėgimo dalyviai
Vilniaus rajone tradiciškai pasitikti „Baltijos kelio“ bėgimo dalyviai
Žemaitės skverą papuoš naujas meno kūrinys

Politika

Lietuvai laukiant naujo premjero, R. Duchnevičius tikina: metas šviežiam kraujui
Atsistatydino G. Palucko Vyriausybė: išdirbo mažiau nei 8 mėnesius
Skandaluose įbridusių politikų atostogos anksčiau vertintos kitaip: griežtai kalbėjo ir prezidentas, ir socdemai
Nutraukta trijų Vilniaus politikų „čekiukų“ byla

Kultūra

Pristatyta Chersono srities fotografijų paroda „Nepalaužiamas Chersonas“
Rugsėjį Trakai švęs 703-iąjį gimtadienį
Spalvinga simfoninės muzikos fiesta Jašiūnų dvare
Istorinė šventė Šilėnuose: Žolinė, bažnyčios 300 metų jubiliejus ir meduolių tradicijos

Sportas

Ketvirtas papildymas moterų komandoje
Pergalė prieš „Dainavą“ išslydo pabaigoje
M.Cholo įvartis nulėmė pergalę derbyje
Rugpjūčio 23 d. vyks Vilniaus rajono vyrų krepšinio čempionatas
  • Populiariausi
  • Komentarai
  • Naujausi
Prekybos centre CUP įsikurs nišinis sporto klubas ir populiarus greito aptarnavimo restoranas

Prekybos centre CUP įsikurs nišinis sporto klubas ir populiarus greito aptarnavimo restoranas

Trakuose nelegalus verslas stabdomas gatvės atitvarais

Trakuose nelegalus verslas stabdomas gatvės atitvarais

Vasaros pabaigai – puiki vandens kokybė Vilniaus rajono maudyklose

Vasaros pabaigai – puiki vandens kokybė Vilniaus rajono maudyklose

Virš Neries nusidrieks naujas pėsčiųjų tiltas

Ekspertų nuomonė: ar tikrai reikalingas naujas tiltas Vilniuje?

Rūdninkuose pradėtos karininio miestelio, skirto vokiečių kariams, statybos

Rūdninkų karinio poligono 2025 m. rugpjūčio mėnesio pratybų grafikas

Pristatyta Chersono srities fotografijų paroda „Nepalaužiamas Chersonas“

Pristatyta Chersono srities fotografijų paroda „Nepalaužiamas Chersonas“

Trakuose sutikti tradicinio bėgimo dalyviai

Trakuose sutikti tradicinio bėgimo dalyviai

Sinoptikė: į Lietuvą ateina vėsūs ir darganoti orai

Sinoptikė: į Lietuvą ateina vėsūs ir darganoti orai

Vilniaus rajone tradiciškai pasitikti „Baltijos kelio“ bėgimo dalyviai

Vilniaus rajone tradiciškai pasitikti „Baltijos kelio“ bėgimo dalyviai

Žemaitės skverą papuoš naujas meno kūrinys

Žemaitės skverą papuoš naujas meno kūrinys

Proneta
pamatyti.lt pamatyti.lt pamatyti.lt

Kategorijos

  • Aktualijos
  • Aplinka
  • Apžvalgos
  • Elektrėnai
  • Finansai
  • Gamyba-Pramonė
  • Grožis
  • Gyvenimas
  • Įdomu
  • Istorija
  • Krašto apsauga
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Laisvalaikis
  • Lankytinos vietos
  • Lietuva
  • Lietuvos naujienos
  • Mokslas ir studijos
  • Naujienos
  • Nelaimės
  • Orai
  • Padėka
  • Politika
  • Receptai
  • Religija
  • Renginiai
  • Renginiai Elektrėnuose
  • Renginiai Šalčininkuose
  • Renginiai Trakuose
  • Renginiai Vilniaus rajone
  • Renginiai Vilniuje
  • Rinkimai
  • Šalčininkai
  • Skelbimai/Pranešimai
  • Socialiniai reikalai
  • Socialiniai tinklai
  • Sportas
  • Statyba
  • Sveikata
  • Technologijos
  • Trakai
  • Transportas
  • Turizmas
  • Užsienio naujienos
  • Verslas
  • Verslo gidas
  • Video
  • Vilniaus rajonas
  • Vilniaus rajonas
  • Vilnius
  • Žemės ūkio ministerijos naujienos
  • Žemės ūkis
  • Žiniasklaida
  • Žinios

Naujienos

Pristatyta Chersono srities fotografijų paroda „Nepalaužiamas Chersonas“

Pristatyta Chersono srities fotografijų paroda „Nepalaužiamas Chersonas“

Trakuose sutikti tradicinio bėgimo dalyviai

Trakuose sutikti tradicinio bėgimo dalyviai

Sinoptikė: į Lietuvą ateina vėsūs ir darganoti orai

Sinoptikė: į Lietuvą ateina vėsūs ir darganoti orai

Vilniaus Kraštas

  • Reklama
  • Kontaktai
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Žinios
    • Vilnius
    • Vilniaus rajonas
    • Trakai
    • Šalčininkai
    • Elektrėnai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Renginiai
    • Renginiai Vilniuje
    • Renginiai Trakuose
    • Renginiai Vilniaus rajone
    • Renginiai Elektrėnuose
    • Renginiai Šalčininkuose
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Mokslas ir studijos
  • Transportas
  • Verslas
  • Technologijos
  • Turizmas
  • Žemės ūkis

© 2022

Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Žinios
    • Vilnius
    • Vilniaus rajonas
    • Trakai
    • Šalčininkai
    • Elektrėnai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Renginiai
    • Renginiai Vilniuje
    • Renginiai Trakuose
    • Renginiai Vilniaus rajone
    • Renginiai Elektrėnuose
    • Renginiai Šalčininkuose
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Mokslas ir studijos
  • Transportas
  • Verslas
  • Technologijos
  • Turizmas
  • Žemės ūkis

© 2022