Ilgajam šventiniam savaitgaliui – Joninių renginiai Vilniaus rajone

Smagiausią vasaros šventę – Jonines – paminėkime drauge! Birželio 23-25 dienomis kviečiame apsilankyti senaisiais papročiais dvelkiančiuose, liaudies šokiais ir dainomis iliustruotuose ir pramogų kupinuose Joninių renginiuose visai šeimai.

Šios šventės ištakos Lietuvoje – Rasų šventė. Vėliau, į Lietuvą atėjus krikščionybei, šventė sutapatinta su Šv. Jono Krikštytojo gimimo diena, minima birželio 24-ąją. Nuo seno šventė siejama su vainikų pynimu ir plukdymu, vaistažolių rinkimu, laužų kūrenimu, simbolišku maudymusi vandens telkiniuose ir kitais papročiais. 2003 metais Joninės Lietuvoje paskelbtos nedarbo diena.

Šiandien Joninės – gražiausia vasarvidžio šventė, kai ne tik linksminamasi, imituojamos apeigos, buriama, tačiau ir sveikinami Jonai ir Janinos. Tad, brangūs Jonai ir Janinos, lai šis šviesiausias metų laikotarpis atneša Jums laimę, sveikatą, sėkmę visuose darbuose bei tęsiasi ištisus ateinančius metus.

Birželio 23 d. (penktadienis)

19 val. vysk Joninių šventė Pagiriuose.

20 val. NDKC Glitiškių skyrius kviečia švęsti Jonines kartu. Čia vyks pramoginis koncertas, kurio metu pasirodys kapela „Kapela Świętojańska“, estradinė grupė „Lady Rock“, liaudies muzikos Kapela „Kupeta“, humoro grupė „Jožkin dom“, rusų dainų ansamblis „Lada“, trio „Mix“.

Birželio 24 d. (šeštadienis)

Tradiciškai trumpiausia naktis – vasaros saulėgrįžos šventė – bus minima Rudaminoje.

Šventė prasidės sporto varžybomis 19 val. Nuo 20 val. susirinkusiųjų lauks žaidimai ir konkursai su prizais, vainikų leidimas ir daugybė kitų pramogų ne tik suaugusiems, bet ir vaikams.

Kaipgi Joninės be šokių ir dainų – nuo 21.30 val. savo pasirodymais Jus linksmins rusų dainų ansamblis „Zabava“, 22.30 val. matysite muzikinį spektaklį „Kabareto repeticija, dar kartą Osiecka“, 23.30 val. – užburiantis šokio ir ugnies studijos „Čiutyta“ pasirodymas, o 24 val. – vienintelis grupės „Sare Roma“ koncertas „Naktis tabore“. Šventę vainikuos įspūdingi fejerverkai!

Taip pat kviečiame į Joninių šventę Lavoriškėse:

12 val. šv. Mišios;
13.30 val. – daugiafunkcinio kultūros centro atidarymas;
Astronomo Henriko Selevič dangaus nuotraukų parodos atidarymas Centro patalpose;
14 val. – koncertas. Dalyvauja vokaliniai kolektyvai „Mościszczanka“ ir „Barwy podwileńskie“;
16 val. – diskoteka.
18 val. NDKC Sudervės skyriuje vyks koncertas „Joninės“. Programoje: meno kolektyvai iš Vilniaus ir Rudaminos, vokalinis ansamblis „Oktawa“, dainų ir šokių kolektyvas „Jawor“, kapela „Suderwianie“. Renginio vedėjas Vincukas – Dominik Kuzinevič.

18 val. NDKC Sužionių skyrius organizuoja koncertą, skirtą Joninių šventei paminėti. Savo pasirodymais džiugins folklorinis ansamblis „Sužanianka“, kapela „Kapela świętojańska“, estradinė grupė „Lady Rock“, folklorinis ansamblis „Rudamianka“.

Birželio 25 d. (sekmadienis)

15 val. RDKC Zujūnų skyrius organizuoja „Joninių Afterparty“. Programoje: dainos prie laužo, sporto varžybos, kaimiški pietūs, pirtis, maudynės, vainikų plukdymas, šokiai bei fejerverkai.

16 val. RDKC Savičiūnų skyrius kviečia į šventę „Paparčio žiedo beieškant“. Koncerto metu pasirodys ansambliai iš Grigaičių ir Marijampolio. Taip pat Jūsų lauks žaidimai, dovanos ir diskoteka.

Vilniaus rajono savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.