Į Pagirius ,,Parskrido paukščiai“

Vilniaus r. Pagirių gyvenvietei pasisekė dar 1994 m., kai čia buvo įsteigta Nemenčinės muzikos mokyklos Pagirių filialas. Šiandien ši įstaiga vadinasi Vilniaus r. Pagirių meno mokykla (vadovė A. Žuk – Butkuvienė). O pasisekė todėl, kad meno mokykla yra vienas iš aktyviausių kultūros židinių gyvenvietėje. Statistiškai kas trečias Pagirių gyventojas vienu ar kitu būdu yra susijęs su meno mokykla – čia mokėsi, mokosi arba dirba kelios gyventojų kartos. Smagu, kai į viešai rengiamus koncertus susirenka vaikai, tėvai, seneliai, gimnazijos mokytojai ir kaimynai.

Vienas iš labiausiai laukiamų koncertų – jau tradicija tapęs mokyklos absolventų koncertas ,,Parskrido paukščiai“. Koncerto sumanytoja ir koordinatorė – dainavimo klasės mokytoja Judita Angelė Ušinskaitė.  Kiekvieną pavasarį mokyklos absolventus mokytoja sukviečia į koncertą-susitikimą ,,Parskrido paukščiai“. Sukviečia susitikti su mokyklos bendruomene, kartu pamuzikuoti, pradžių pradžią prisiminti ir pagiriečiams apie save priminti.

Šių metų koncertą sveikindami absolventus pradėjo būrelis jaunųjų meno mokyklos dainininkų ir muzikantų, atlikę po trumpą sveikinimo kūrinėlį . O tada jau šiltai sutikti į sceną vienas po kito žengė septyni įvairių laidų (nuo 2006 m. iki 2018 m.) mokyklos absolventai.

Pirmasis gausiai susirinkusius klausytojus savo dainavimu džiugino Maiklas Jurgo (2016 m. absolventas, baigęs Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją). Jaunuolis žaismingai atliko Figaro kavantiną iš operos ,,Figaro vedybos“ (W. A. Mozart) ir santūriai – B. Dvariono harm. l. d. ,,Oi liūdnas, liūdnas“.

Antroji absolventė, publikos numylėtinė Odeta Pocevičiūtė instrumentu profesionaliai atliko dvi dalis iš siuitos fleitai. Mergina 2015 m. baigė fleitos ir dainavimo klases. Įpusėjus koncertui Odeta dar atliko E. Grieg`o dainą ,,Su vandens lelija“ ir labai žaismingai sudainavo-suvaidino ariją ,,Man patinka būti mergina“ iš miuziklo ,,Gėlių būgno daina“ (R. Rodgers).

2018 m. absolventė Kornelija Kuckailytė publiką sužavėjo arija ,,Aš ne ta mergina“ iš miuziklo ,,Burtai“ (S. Schwartz) ir visus sugraudino Vilniaus žydų geto daina ,,Friling“ (,,Pavasaris“, aut. než.).

Šiuo metu O. Pocevičiūtė ir K. Kuckailytė studijuoja muzikinio teatro programą Vilniaus kolegijos menų fakultete.

Koncertą labai paįvairino 2018 m. absolvento Valentino Kovalevskio grojimas, saksofonu jis atliko III ir IV dalį iš T. Albinoni koncerto C-dur. Valentinas visus įtikino, kad instrumentą valdo meistriškai. Šiuo metu jis studijuoja Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje. Vėliau koncerte V. Kovalevskis pademonstravo turįs ir gražų balsą: publikai jis atliko ,,Baltaragio dainą“ iš miuziklo ,,Velnio nuotaka“ (V. Ganelinas) bei A. Raudonikio ,,Klouno dainą“.

Kadangi Pagirių publika mėgsta pučiamųjų muziką, tai labai šiltai buvo priimtas ir 2017 m. absolventas Šarūnas Šibirkštis, saksofonu atlikęs A. Waignein kūrinį ,,Džiazas nuo 5 iki 8“. Smagu klausytis džiazo muzikos, kai jaunuolis, Pagirių gimnazijos mokinys, taip laisvai jaučiasi scenoje ir savitai pateikia kūrinį.

Salės publiką savo grojimu labai nudžiugino 2006 m. pučiamųjų klasės absolventas Ričardas Katkevičius, šiuo metu pats dėstantis Pagirių meno mokykloje ir grojantis VRM orkestre. Ričardas yra baigęs Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją bei LMTA. Koncerte muzikantas atliko J. N. Hummel koncerto trimitui I dalį.

Koncerto kulminacija tapo 2012 m. dainavimo klasės absolventės Monikos Kučinskos pasirodymas. Monika šiuo metu yra LMTA magistro I kurso studentė. Klausytojai liko be žado nuo jos balso tembro, stiprumo ir profesionalumo atliekant Leonoros ariją iš operos ,,Trubadūras“ (G. Verdi), P. Čaikovskio romansą ,,Dėl ko?“ bei K. Šimanovskij kūrinį ,,Zasmuconej“ (,,Nusiminus“). Pagirių meno mokyklos bendruomenė didžiuojasi prisidėjusi prie M. Kučinskos talento ugdymo ir džiaugiasi absolventės pasiekimais.

Koncertą simboliškai vainikavo daina ,,Gyvent nemirtinga svaja“ iš muzikinio spektaklio ,,Žmogus iš La Mančos“ (M. Leigh), atliekama jaunų džentelmenų M. Jurgo ir V. Kovalevskio.

Ilgai trunkantys plojimai, gėlės, apsikabinimai su draugais ir mokytojais, bendra nuotrauka atminčiai – taip baigiasi bene visi bendraminčių ir muzikos mylėtojų susitikimai. Jaunieji dainininkai dėkojo koncertmeisterėms V. Balčiūnienei, D. Encienei ir J. Umaraitei, buvusiems mokytojams J. A. Ušinskaitei, L. Klebauskui, V. Jurjevui ir I. Scerinienei.

Toks jau tas gyvenimas – paukščiai išskrenda, bet retkarčiais sugrįžta į savo skrydžio pradžią. Čia jie visada laukiami ir mylimi.

Dėkojame Pagirių meno mokyklos pedagogams už įdomų ir turiningą renginį.

 

Daiva Barysienė, Pagirių gyventoja

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.