„Geriausias mokinys 2019“ titulą pelnė 98 gabiausi Vilniaus rajono mokiniai

Rugpjūčio 21 d. vyko jau tradicija tapusi iškilminga „Geriausias mokinys 2019“ ceremonija, kurios metu Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst pagerbė net 98 gabiausius rajono abiturientus, geriausius respublikinių, tarptautinių olimpiadų bei konkursų nugalėtojus, sportininkus ir meno mokyklų auklėtinius, savo pasiekimais garsinančius Vilniaus rajoną.

Vilniaus rajono savivaldybės salėje surengtoje iškilmingoje ceremonijoje netrūko šventinio šurmulio, gerų emocijų ir nuoširdžių šypsenų. Pasveikinti geriausių rajono mokinių atvyko šios šventės iniciatorė – Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, mero pavaduotojas Robert Komarovski bei mero pavaduotoja Teresa Demeško, Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Sofija Segen bei vedėjo pavaduotoja Janina Klimaševska kartu su skyriaus specialistais kuruojančiais rajono švietimo įstaigas. Mokinius atlydėjo jų pedagogai ir gimnazijų direktoriai. Pasveikinti geriausius rezultatus pasiekusius mokinius taip pat atvyko gausus būrys draugų ir artimųjų. Šventę muzikiniais kūriniais papuošė Rudaminos meno mokyklos auklėtiniai.

Po muzikinės ceremonijos pradžios, džiaugdamasi Vilniaus rajono mokinių pasiekimais, įžanginį žodį tarė Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst: „Gerbiamieji, su dideliu džiaugsmu ir pasididžiavimu sveikinu visus susirinkusius. Be galo džiaugiuosi, kad mūsų rajono vaikai yra tokie talentingi Jus mūsų ateitis. Noriu nuoširdžius sveikinimo žodžius skirti Savivaldybės ir švietimo įstaigų administracijoms, mokytojams, tėvams ir Jums vaikai, kad Jus daug siekiate ir daug laimite“, – tarė merė, pabrėždama, kad kiekvienais metais, mokinių garsinančių Vilniaus rajoną, vis daugėja. Merė savo kalboje taip pat palinkėjo visiems ryžto, sėkmės moksluose ir darbuose bei pakvietė visus po mokslų grįžti į rajoną – į gimtus namus ir dirbti čia gyvenančių žmonių labui. Atskirus padėkos žodžius merė skyrė tėvams ir mokytojams.

Prie sveikinimų prisidėjo ir Švietimo skyriaus vedėja Sofija Segen: „Mieli mokiniai, Jus esate mūsų rajono pasididžiavimas ir ateitis. Noriu Jums visiems padėkoti už Jūsų pastangas, valią, užsispyrimą, siekiant puikių rezultatų. Manau, kad Jus kursite pasaulį gražesnį, spalvingesnį ir turtingesnį“, – kreipdamasi į susirinkusius moksleivius tarė S. Segen. Švietimo skyriaus vedėja  taip pat padėkojo mokytojams, kurie padėjo mokytis ir pasiekti geriausių rezultatų. Kreipdamasi į visus susirinkusius mokytojus, vedėja paminėjo vieno žymiausio pasaulio mokslininko Alberto Einšteino žodžius, kad Didžiausias mokytojo pasiekimas yra sugebėjimas pažadinti mokinio kūrybiškumą ir žingeidumą“. Nuoširdūs sveikinimo žodžiai buvo skirti ir tėveliams, be jokios abejonės daug prisidėjusiems prie aukštų pasiekimų, sudariusiems geriausias sąlygas jų siekti, įkvėpusiems pasitikėjimą savo jėgomis.

Švietimo skyriaus vedėja Sofija Segen pasinaudodama proga taip pat paminėjo, kad Vilniaus rajono savivaldybės taryba, vadovaujama merės Marijos Rekst, skiria labai didelį dėmesį švietimo įstaigų ugdymo aplinkos bei infrastruktūros gerinimui. Rajone kasmet vykdomi švietimo įstaigų renovavimo ir modernizavimo darbai, siekiant sudaryti kuo geresnes ugdymo(si) sąlygas. „ Ir šiandien, matydama prieš save tiek daug geriausių rajono mokinių, manau, kad šios savivaldybės pastangos pasiteisino ir prisidėjo prie tokių gerų mokinių rezultatų“, – tarė S. Segen ir palinkėjo visiems geriausiems rajono mokiniams ir toliau džiuginti visus būsimais savo pasiekimais.

Po visų sveikinimų atėjo visų laukiama dalis – padėkos, pagyrimo raštų ir dovanėlių įteikimas geriausiems Vilniaus rajono mokiniams, savo pasiekiamais garsinančius rajono vardą.

Maksimalius įvertinimus už valstybinius brandos egzaminus šiais metais gavo 47 Vilniaus rajono savivaldybės gimnazijų abiturientai, kurie surinko 49 „šimtukus“.

100 balų įvertinimus dvyliktokai gavo už užsienio (anglų, rusų) kalbų, biologijos bei matematikos valstybinius brandos egzaminus, o Nemenčinės Gedimino gimnazijos abiturientė Karina Mickevičiūtė gavo net tris „šimtukus“ už biologijos, matematikos ir užsienio (rusų) kalbos valstybinius brandos egzaminus.

Be „šimtukininkų“ ceremonijos metu apdovanota nemažai ir įvairių respublikinių, tarptautinių olimpiadų, konkursų laureatų, varžybų nugalėtojų.

Be „šimtukininkų“ ceremonijos metu apdovanota nemažai ir įvairių respublikinių, tarptautinių olimpiadų, konkursų laureatų, varžybų nugalėtojų.

Vilniaus rajono savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.