G. Nausėda susitiks su R. Karbauskiu ir G. Landsbergiu aptarti politinę situaciją

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitiks su valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderiu Ramūnu Karbauskiu ir opozicinių konservatorių pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu aptarti politinę situaciją šalyje.

G. Nausėdos atstovas spaudai Aistis Zabarauskas BNS patvirtino, kad susitikimas su R. Karbauskiu Prezidentūroje vyks 13 valandą.

G. Landsbergis BNS sakė, kad su išrinktuoju prezidentu susitiks 15 valandą.

Po prezidento rinkimų „valstiečiai“ ėmėsi iš naujo formuoti valdančiąją daugumą ir praėjusią savaitę pasirašė memorandumą dėl koalicijos su Lietuvos socialdemokratų darbo partija bei „Tvarka ir teisingumu“. Šios partijos taip pat laukia prisijungiant Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovų.

Koalicijos memorandume numatyta, kad ministru pirmininku toliau siūlomas Saulius Skvernelis, nors žadėjęs atsistatydinti premjeras dar neatsako, ar tęs darbą po prezidento inauguracijos liepos 12-ąją.

Partijos taip pat sutarė, kad Seimo pirmininko postas atitenka „socialdarbiečiams“, bet „valstiečių“ deleguotas parlamento vadovas Viktoras Pranckietis atsistatydinti atsisako.

Anksčiau „valstiečiai“ žadėjo trauktis iš valdžios, jeigu S. Skvernelis nepateks į antrą prezidento rinkimų turą, o partija nelaimės Europos Parlamento rinkimų.

S. Skvernelis liko trečias, o Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga iškovojo du mandatus Europos Parlamente ir pagal gautų balsų skaičių nusileido opoziciniams konservatoriams ir socialdemokratams.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai turi didžiausią opozicinę frakciją Seime su 34 nariais.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.