Kovo 14 d. Savivaldybėje vyko Vilniaus rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (toliau – ESOC) narių pasitarimas, kuriame aptarta ESOC veikla bei funkcijos. Taip pat kalbėta apie pasiruošimą jau ateinantį pirmadienį vyksiančioms valstybinio lygio civilinės saugos kompleksinėms pratyboms.
Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorius ir ESOC vadovas Vladislav Kondratovič kartu su administracijos patarėju (parengties pareigūnu) Laimonu Tubiu pristatė naują ESOC sudėtį, apžvelgė pagrindinius civilinės saugos tikslus ir pagrindines 2024 m. veiklos kryptis.
Daugiausiai dėmesio skirta kovo 18 d. vyksiančioms valstybinio lygio civilinės saugos kompleksinėms pratyboms aptarti. Minėtų pratybų metu bus vertinami krizių valdymo ir civilinės saugos sistemos subjektų veiksmas įvykus branduolinei avarijai Baltarusijos Respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje.
Pasak Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus V. Kondratovičiaus, praktinės ESOC pratybos leidžia patikrinti ir tobulinti pasirengimą valdyti valstybės lygio ekstremaliąją situaciją bei komandinį darbą.
„Pratybų metu galėsime įvertinti sprendimo būdus įvykus ekstremaliajai situacijai, taip pat patikrinti savo pasirengimo lygį ir ištestuoti mūsų parengtus ekstremaliųjų situacijų valdymo planus, numatytas gyventojų evakuacijos priemones siekiant apsaugoti gyventojus“, – sako V. Kondratovič.
Atkreipiame dėmesį, kad š. m. kovo 18 d., pirmadienį, valstybinio lygio civilinės saugos kompleksinių pratybų metu vyks perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas.
Šio patikrinimo metu nuo 10 val. 00 min. visoje šalies teritorijoje bus įjungiamos sirenos, taip pat gyventojams per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą (GPIS) į mobiliuosius telefonus bus siunčiami pranešimai.
Prašome gyventojus nusistatyti savo mobiliuosius telefonus perspėjimo pranešimams priimti. Telefonų nustatymo instrukcijos ir daugiau informacijos apie šią sistemą: https://www.lt72.lt/?page_id=1969.
Prašome Vilniaus rajono gyventojų, išgirdus sirenų kaukimą, nesutrikti ir išlikti ramiems.
Siekiant įvertinti GPIS funkcinį efektyvumą ir perspėjimo pranešimų gavėjo pasiekiamumą, gyventojai prašomi esant galimybei po patikrinimo užpildyti internetinę apklausą: https://survey123.arcgis.com/share/6d150371fde04a09bdbf42522ae8ca03
Aktualią informaciją rasite Vilniaus rajono savivaldybės interneto svetainės Naujienų skiltyje: Civilinė sauga, taip ir Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainėje www.LT72.lt.
Svetainėje LT72.lt galite sužinoti, kaip pasiruošti nelaimėms ir kaip elgtis jų metu. Prisiminkime, kad kiekvienas iš mūsų turi pasirūpinti savimi ir artimaisiais bent 72 valandas, kol atvyks pagalba.