• Renginiai
  • Receptai
  • Laisvalaikis
  • Video
Šeštadienis, 13 birželio 2026
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Vilniaus Kraštas
Reklama
  • Žinios
    • Vilnius
    • Trakai
    • Vilniaus rajonas
    • Elektrėnai
    • Šalčininkai
  • Renginiai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Politika
  • Mokslas
  • Turizmas
  • Įdomu
  • ŽŪM
  • Žinios
    • Vilnius
    • Trakai
    • Vilniaus rajonas
    • Elektrėnai
    • Šalčininkai
  • Renginiai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Politika
  • Mokslas
  • Turizmas
  • Įdomu
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Vilniaus Kraštas
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Pradžia Gyvenimas

Dviejų dukrų tėčiui socialinis būstas – laikinas, tačiau svarbus stabilumo pagrindas

2026-05-23
Gyvenimas, Socialiniai reikalai, Vilnius
Laikas: 4 min skaitymo
VMS nuotr.

VMS nuotr.

Nors visuomenėje apie socialinį būstą dažnai formuojami neigiami išankstiniai vertinimai, žmonių istorijos atskleidžia kitokią realybę. 

 

Šiame straipsnyje pateikiama socialinio būsto gyventojo Artūro istorija. Savo pasakojimu vyras dalinasi anonimiškai – vardas šiame straipsnyje pakeistas. Tokį sprendimą jis priėmė neatsitiktinai: baimindamasis, kad viešai atskleidus gyvenimo aplinkybes, dukros gali susidurti su patyčiomis mokykloje ar neigiamu aplinkinių požiūriu.

 

Pašnekovo istorija leidžia pažvelgti giliau ir suprasti, kad už socialinio būsto sąvokos slypi ne stereotipai, o dirbantys, atsakingi žmonės, kuriems socialinis būstas tampa laikinu, tačiau svarbiu stabilumo pagrindu gyvenime.

 

Kasdienybė: tvarka ir ramybė

 

Artūras pasakoja, kad gyvenimas socialiniame būste jam, pirmiausia, reiškia stabilumą po ilgo laiko, kai gyvenamąjį būstą teko nuomotis. Šis etapas, anot jo, buvo nuolat lydimas nesaugumo jausmo.

 

„Su dukromis gyvename tvarkingai, mums skirtame socialiniame būste palaikome švarą ir tvarką. Su kaimynais artimai nebendraujame – tiesiog pasisveikiname, vieni kitų paklausiame, kaip sekasi. Per daugelį metų supratau, kad taip paprasčiau gyventi – mažiau kalbų, mažiau ir problemų“, – sako jis.

 

Atžalos – pagrindinis stabilumo centras

 

Vis dėl to, svarbiausia pašnekovo gyvenimo dalis – jo šeima. Vyras augina dvi dukras – 17-os ir 18-os metų. Dukras jis augina vienas – nusprendus sukti skirtingais keliais su jų mama, pastaroji atžalų gyvenime visiškai nedalyvauja, neprisideda prie jų auginimo ir auklėjimo. Pačios mergaitės taip pat vengia bendrauti su mama, nes jos gyvenimo būdas ir elgesys – prastas pavyzdys augančioms dukroms.

 

„Man gyvenime svarbiausia, kad dukros būtų sveikos ir turėtų saugią aplinką. Net jei būstas nėra nuosavas, vien tai, kad turime stogą virš galvos, suteikia ramybės“, – dalijasi jis.

 

Būtent dukrų gerovė, anot jo, tampa pagrindine priežastimi siekti stabilumo kasdienybėje ir kodėl jis nusprendė neviešinti savo tapatybės. „Jei ne dukros, galėčiau gyventi bet kur. Bet dabar viską darau dėl jų – kad joms nieko netrūktų“, – atvirai kalba pašnekovas.

 

Jis pripažįsta, kad tėvystė iš esmės pakeitė požiūrį į gyvenimą – tiek prioritetus, tiek kasdienius sprendimus. „Kai augini mergaites vienas, tenka išmokti visko – atsakyti į klausimus, kurių anksčiau net nesuprasdavau, padėti situacijose, kuriose pats neturi patirties. Bet kai esi tėvas, tiesiog darai viską, kad vaikams būtų gerai“, – sako jis.

 

Pasak vyro, dukros yra pagrindinis motyvas judėti pirmyn ir siekti stabilesnio gyvenimo. Vyresnioji dukra jau galvoja apie savarankišką gyvenimą, norėtų studijuoti ir ateityje pati išsinuomoti būstą. Tačiau pašnekovas neslepia – pirmieji savarankiško gyvenimo žingsniai jaunam žmogui nėra paprasti. „Norint gyventi savarankiškai, reikia darbo, pastovių pajamų, stabilumo. Viskas vyksta palaipsniui – tam reikia laiko“, – sako jis.

 

Sudėtinga pradžia ir savarankiškumo kelias

 

Pasak socialiniame būste gyvenančio pašnekovo, šiandieninė ramybė neatsirado savaime. Artūro gyvenimo pradžia nebuvo lengva – jis augo vaikų globos namuose, šalia nebuvo artimųjų, galinčių padėti, patarti ar ištiesi pagalbos ranką, susidūrus su gyvenimiškais iššūkiais.

 

Bėgant metams, teko patirti įvairių pokyčių: keisti gyvenamąsias vietas, laikinai apsistoti skirtingose vietose, nuolat ieškoti, kur gyventi. Po tarnybos kariuomenėje situacija taip pat nebuvo paprasta – nors turėjo specialybę, be patirties įsitvirtinti darbo rinkoje buvo sudėtinga. „Visą gyvenimą teko prisitaikyti, vis ieškant stabilumo“, – sako jis.

 

Socialinis būstas – ne galutinė stotelė

 

Ilgą laiką vyras su dukromis gyveno nuomojamuose būstuose, dažniausiai – pagal terminuotas sutartis. Tai reiškė nuolatinį neapibrėžtumą ir priklausomybę nuo kitų žmonių sprendimų. „Būsto nuoma visada reiškia priklausomybę nuo kitų. Gali bet kada sulaukti žinios, kad reikia išsikelti“, – sako jis.

 

Atsikrausčius į socialinį būstą, atsirado daugiau stabilumo, nors pašnekovas atvirai pripažįsta – nuosavo būsto jausmo tai nepakeičia. Vis dėl to, tai yra svarbus saugumo pagrindas kasdienybėje.  „Tai nėra vieta, kurioje norėčiau likti visą gyvenimą. Socialinis būstas man tapo tarpine stotele – galimybe atsistoti ant kojų, turėti stabilumo ir po truputį planuoti ateitį“, – atvirai sako vyras.

 

Jis neslepia, kad ateityje norėtų gyventi savarankiškai ir turėti nuosavą būstą, kuriame šeima galėtų jaustis visiškai nepriklausoma. Tačiau tam, pasak jo, reikia laiko. „Šiuo metu man svarbiausia turėti tvirtą pagrindą po kojomis. Kai gyveni ramiau, gali pradėti galvoti ir apie kitus tikslus“, – sako jis.

 

Šiuo metu šeima gyvena dviejų kambarių bute, kuris neseniai buvo suremontuotas. Anksčiau daugiabutis buvo bendrabučio tipo, tačiau po renovacijos pritaikytas gyvenamiesiems butams. „Būstas erdvus, yra didelė virtuvė, viskas sutvarkyta. Tikrai geros sąlygos gyventi“, – pasakoja jis.

 

Visuomenės požiūris ir realybė

 

Artūras neslepia, kad gyvenimas socialiniame būste kardinaliai pakeitė jo ir dukrų kasdienybę – atsirado daugiau aiškumo, mažiau nežinios. Kartu išliko atsakomybė laikytis nustatytų taisyklių bei kriterijų.  Kalbėdamas apie visuomenės nuostatas, pašnekovas pripažįsta, kad visuomenės stereotipai apie socialiniame būste gyvenančius žmones vis dar gajūs.

 

„Anksčiau žmonės dažnai galvodavo, kad socialiniame būste gyvena asocialūs žmonės. Bet realybė – visai kitokia. Čia gyvena tokie patys žmonės, kaip ir visi, turintys darbus, besistengiantys dėl šviesesnio rytojaus, tačiau susidūrę su laikinais gyvenimo sunkumais“, – sako jis.

 

Šiuo metu socialinio būsto eilėje laukia 1640 gyventojų, o jame gyvenančiųjų grupės gana įvairios: dažniausiai tai – jaunos šeimos; šeimos, auginančios vaikus; vieniši asmenys; žmonės, turinys negalią ir kt.

Šaltinis: Vilniaus miesto savivaldybė
DalintisSiųstiSiųsti

Naujienos iš interneto


TAIP PAT SKAITYKITE

Žinios

Šeškinės poliklinika atvėrė naujas patalpas vaikams ir paaugliams: gydys nuo gimimo iki pilnametystės
Sostinės darželiuose – kamerų, saugos mygtukų, įėjimo kontrolė
Pradedama kelio Panevėžys-Vilnius viaduko rekonstrukcija ties Ukmerge: numatomi eismo pakeitimai
Ryškus progresas Nacionalinės koncertų salės statybose: jau matosi pastatų mastelis

Politika

STT įžvelgia grėsmes konkursų į nacionalinių, valstybinių ir savivaldybių teatrų ir koncertinių įstaigų vadovų pareigas reguliavime
Žmogaus teisių komitetas svarstys, ar skirti mamadienius vaikų iki 14 metų tėvams
Vilniaus rajonas gerina sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą
Dėl trikdžių „Rinkėjo puslapyje“ LVAT pratęsė piliečių referendumo iniciatyvos įgyvendinimo terminą

Kultūra

Sostinėje prasideda jubiliejinis vienos nakties festivalis „Kultūros naktis“
Išskirtinis gatvės meno festivalis Vilniuje pritraukė menininkų iš viso pasaulio
Trakai kaip reikiant pasitiko vasarą: susirinko tūkstančiai žmonių
Trakų atstovė – tarp „Dainų dainelės“ laureatų: iš 1700 atrinkti tik 36

Sportas

Kesminas pateikė prognozes visoms pasaulio čempionato grupėms
Šalčininkai sprogo spalvomis – nuotaikingas bėgimas subūrė 300 entuziastų
Paaiškėjo stipriausieji: Vilniaus rajone pasibaigė seniūnijų sporto žaidynės
Trys FK „TransINVEST“ žaidėjai pakviesti į Lietuvos rinktinę Baltijos taurei

Populiariausi

Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos bibliotekoje pristatyta Danutės Kasiulevičienės knyga „Rueda“

Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos bibliotekoje pristatyta Danutės Kasiulevičienės knyga „Rueda“

Vilniaus rajone gyventojai kenčia nuo šiukšlių ir smarvės: daromi patikrinimai

Gera žinia vilniečiams

Meras susitiko su Vokietijos brigados Lietuvoje atstovais

Meras susitiko su Vokietijos brigados Lietuvoje atstovais

Oranžiniai maišeliai Vilniuje: kur atsiimti 2026 metais?

Oranžiniai maišeliai Vilniuje: kur atsiimti 2026 metais?

Vilniuje pradeda veikti pirmieji „Paysera“ bankomatai

Savanorių prospekte ištraukta kortelė: vagis išsigrynino 7,5 tūkst. eurų

Ritmo pulsas 2026 – kai muzika tampa bendryste

Ritmo pulsas 2026 – kai muzika tampa bendryste

Proneta
Mast.lt Mast.lt Mast.lt

Kategorijos

  • Aktualijos
  • Anonsai
  • Aplinka
  • Apžvalgos
  • Astrologija / Prognozės
  • Elektrėnai
  • Finansai
  • Gamyba-Pramonė
  • Grožis
  • Gyvenimas
  • Įdomu
  • Istorija
  • Krašto apsauga
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Laisvalaikis
  • Lankytinos vietos
  • Lietuva
  • Lietuvos naujienos
  • Mokslas ir studijos
  • Namai / Buitis
  • Naujienos
  • Nekilnojamasis turtas
  • Nelaimės
  • Orai
  • Padėka
  • Politika
  • Receptai
  • Religija
  • Renginiai
  • Renginiai Elektrėnuose
  • Renginiai Šalčininkuose
  • Renginiai Trakuose
  • Renginiai Vilniaus rajone
  • Renginiai Vilniuje
  • Rinkimai
  • Šalčininkai
  • Skelbimai/Pranešimai
  • Socialiniai reikalai
  • Socialiniai tinklai
  • Sportas
  • Statyba
  • Sveikata
  • Technologijos
  • Trakai
  • Transportas
  • Turizmas
  • Užsienio naujienos
  • Verslas
  • Verslo gidas
  • Video
  • Vilniaus rajonas
  • Vilniaus rajonas
  • Vilnius
  • Žemės ūkio ministerijos naujienos
  • Žemės ūkis
  • Žiniasklaida
  • Žinios

Naujienos

Pigus radinys vaistinėje: kaip vandenilio peroksidas pakeis jūsų buitį

Šeškinės poliklinika atvėrė naujas patalpas vaikams ir paaugliams: gydys nuo gimimo iki pilnametystės

Šeškinės poliklinika atvėrė naujas patalpas vaikams ir paaugliams: gydys nuo gimimo iki pilnametystės

Sostinės darželiuose – kamerų, saugos mygtukų, įėjimo kontrolė

Sostinės darželiuose – kamerų, saugos mygtukų, įėjimo kontrolė

Vilniaus Kraštas

  • Reklama
  • Kontaktai
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Žinios
    • Vilnius
    • Vilniaus rajonas
    • Trakai
    • Šalčininkai
    • Elektrėnai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Renginiai
    • Renginiai Vilniuje
    • Renginiai Trakuose
    • Renginiai Vilniaus rajone
    • Renginiai Elektrėnuose
    • Renginiai Šalčininkuose
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Mokslas ir studijos
  • Transportas
  • Verslas
  • Technologijos
  • Turizmas
  • Žemės ūkis

© 2022

Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Žinios
    • Vilnius
    • Vilniaus rajonas
    • Trakai
    • Šalčininkai
    • Elektrėnai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Renginiai
    • Renginiai Vilniuje
    • Renginiai Trakuose
    • Renginiai Vilniaus rajone
    • Renginiai Elektrėnuose
    • Renginiai Šalčininkuose
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Mokslas ir studijos
  • Transportas
  • Verslas
  • Technologijos
  • Turizmas
  • Žemės ūkis

© 2022