Dėmesys smurto artimoje aplinkoje prevencijai

Š. m. kovo 20 d. Šalčininkų rajono savivaldybėje vyko informacinis renginys „Dėmesys smurtui artimoje aplinkoje”, kuriame dalyvavo gausus būrys dalyvių – Savivaldybės administracijos, socialinių įstaigų, ugdymo įstaigų, vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos, asmens sveikatos priežiūros įstaigų, NVO atstovai ir pan.

Renginio pradžioje lektorius bei dalyvius pasveikino Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Beata Petkevič, renginio dalyviams kalbėjusi apie tai, kad smurtas artimoje aplinkoje yra viena opiausių mūsų visuomenės problemų. Tačiau kalbant apie jį nevalia pamiršti, jog smurtas dažniausiai yra ne tik kitų problemų pasėkmė, tokių kaip psichologinės problemos, alkoholio vartojimas, socialinių įgūdžių, švietiejiškos veiklos stoka, smurtas yra dažniausiai ten, kur jis gauna pritarimą. Anot Beatos Petkevič, ši nuostata yra neteisinga, smerktina, kad ją reikia keisti ir priešintis jos tolesniam gyvavimui, ir būtent todėl tokio pobūdžio švietėjiški renginiai yra be galo svarbūs visuomenei.

Šalčininkų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Jadvyga Sinkevič, kalbėdama apie aktualią situaciją rajone dėl smurto artimoje aplinkoje, pasidžiaugė, kad stebima tikrai teigiama dinamika smurto prevencijos srityje. Rajone skiriamas dėmesys šiai problemai yra tikrai nemenkas – Savivaldybės remiama smurto artimoje aplinkoje prevencijos programa, tarpinstitucinis bendradarbiavimas vykdant prevenciją ne tik suaugusiųjų, tačiau ir moksleivių ugdymo srityse, teikiamos paslaugos nuo smurto nukentėjusiems asmenims ir pan.

Specializuotos pagalbos centro teisininkės Rugilė Butkevičiūtė bei Dovilė Masalskienė supažindino susirinkusius su bendraisiais diskriminacijos pagrindais, smurto artimoje aplinkoje dinamika, jo apraiškomis. Taip pat kalbėta apie pagalbą asmenims, nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje, specializuoto pagalbos centro funkcijas ir pan. Renginio metu lektorės akcentavo, kad, siekiant mažinti smurto apraiškas, be galo svarbi tikslinga prevencija, tačiau iš pradžių būtina išmokti atpažinti smurtą, nesmerkti nukentėjusio asmens, skleisti netoleranciją smurtui bei žinoti, kur kreiptis susidūrus su šia opia problema.

Renginio metu pranešimus taip pat pristatė Teresa ir Jevgenijus Fedotovai, Smurto artimoje aplinkoje prevencijos programos vedantieji, kurie kalbėjo apie programos įgyvendinimą 2017-2018 m., kylančius sunkumus ją įgyvendinant.

VAVPK Šalčininkų r. PK Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Elena Zinevičienė trumpai apžvelgė rajono kriminogeninę situaciją dėl smurto artimoje aplinkoje. Pareigūnė kalbėjo, kad 2018 m. Šalčininkų r. PK buvo registruotos 513 nusikalstamų veikų, o dėl smurto artimoje aplinkoje pradėta 215 ikiteisminių tyrimų, tuo tarpu 2017 m. – 208 ikiteisminiai tyrimai.

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Jurgita Lapinskaitė-Tolstošejeva renginio pabaigoje kalbėjo apie tai, kad siekiant mažinti smurto artimoje aplinkoje mastą, yra kone svarbiausias dalykas – tarpinstitucinis bendradarbiavimas bei mokėjimas identifikuoti šį reiškinį, todėl savivaldybės administracijos vardu dėkojo lektoriams už informatyvią dieną bei įgytas naujas žinias, o visiems susirinkusiems – už aktyvų dalyvavimą.

 

Šalčininkų rajono savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.