Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad nuo šių metų sausio 1 d., daugiau ūkininkaujančių asmenų, kurie nėra pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) mokėtojai, gali pateikti prašymą per Mano VMI tapti ūkininkais, kuriems taikoma kompensacinio PVM tarifo schema. Pateikus tokį prašymą jie galės gauti 6 proc. kompensacinį priedą nuo parduotos žemės ūkio produkcijos ir suteiktų žemės ūkio paslaugų kainos. Kompensacinio PVM gavėjais Mokesčių inspekcijoje gali įsiregistruoti ūkininkai, kurių registruotas žemės plotas neviršija 20 hektarų, ūkininko ir jo partnerių atlygis už Lietuvoje vykdomą ekonominę veiklą per paskutinius 12 mėnesių neviršija 45 tūkst. eur.
„Iki šiol teisę tapti kompensacinio PVM tarifo mokėtojais turėjo tik tie ūkininkai ar kiti žemės ūkio veikla užsiimantys asmenys, kurių registruotas žemės plotas neviršijo 7 hektarų. Tačiau pasikeitus reikalavimams, lengvata galės pasinaudoti daugiau ūkininkų“, – sako Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė. Apie tai šių metų pradžioje informuota virš 18,3 tūkst. gyventojų, kuriuos pasiekė informaciniai pranešimai Mano VMI.
Pasinaudoti PVM kompensaciniu priedu yra ne tik paprasta, bet ir naudinga smulkiems ūkiams. Gauto priedo ūkininkas, kuriam taikoma kompensacinio PVM tarifo schema, į biudžetą neturi mokėti, tačiau neturi teisės įsigytų prekių ir paslaugų pirkimo (importo) PVM traukti į PVM atskaitą. Primename, kad ūkininkai savo patiektos žemės ūkio produkcijos ir / ar paslaugų apskaitą gali savarankiškai ir nesudėtingai tvarkyti pagal nustatytas apskaitos taisykles laisvos formos žurnaluose ar kompiuterinėse laikmenose, kur turi būti nurodyta produkcijos ir / ar suteiktų paslaugų apskaitos forma.
Pažymėtina ir tai, kad įsigytų iš kitų Europos Sąjungos valstybių narių prekių vertė (išskyrus naujas transporto priemones ir akcizais apmokestinamas prekes) per praėjusius kalendorinius metus turi neviršyti 14 tūkst. Eur.
Kaip registruotis?
Fizinis asmuo, norintis įsiregistruoti ūkininku, kuriam taikoma kompensacinio PVM tarifo schema, turi užpildyti formą REG815 ir ją pateikti VMI. Paprasčiausia tai padaryti prisijungus prie Mano VMI e. paslaugų erdvės.
www.vmi.lt > Mokesčių žinynas > Pridėtinės vertės mokestis > Specialios apmokestinimo PVM taisyklės > Kompensacinio PVM tarifo schemos taikymas ūkininkams (97-100 str.)
Visą aktualią informaciją mokesčių klausimais gyventojai gali sužinoti paskambinę Mokesčių informacijos centro specialistams telefonu 1882 ar apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. Aktualią asmeninę informaciją gyventojai gali sužinoti ir prisijungę prie Mano VMI – elektroniniu būdu gauti priminimus iš VMI apie mokėtinus mokesčius ir permokas, el. būdu mokesčių administratoriui teikti dokumentus ar juos gauti, įsigyti verslo liudijimą, jį pratęsti, o prireikus ir nutraukti ir kt. Primename, kad šiuo metu visos VMI paslaugos yra teikiamos ir konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu.
VMI inf.