Auskarų vėrimas ir migrena: kuo tai susiję?

Migrena – niekada nebūna maloni. Pacientai įprastai jaučia net kelis kart stipresnius galvos skausmus nei paprasto galvos skausmo metu. Daugelis mano, kad vienintelis jo gydymo būdas – stiprūs skausmą malšinantys vaistai. Tačiau nustatyta, kad teigiamą poveikį šiai ligai turi ir specialus auskaras. Auskarų vėrimas į vidinę ausies kriauklelės kremzlę yra vadinamas „daith“ metodu. Nors ir atrodytų keista, šis auskaras gali išgelbėti mėginant išvengti pačių skausmingiausių migrenos simptomų, kadangi stimuliuoja skausmą malšinantį akupunktūrinį tašką.

Migrena: simptomai, priežastys, gydymas

Migrena serga 1 iš 10 besiskundžiančių galvos skausmu. Ko gero, kiekvienas susidūręs su migrena žino, kad labiausiai pasireiškiantis simptomas – milžiniškas galvos skausmas. Tačiau šis, nežinomos kilmės, skausmas, lydimas įvairių kitų simptomų, tokių kaip:

  • Pykinimas
  • Prakaitavimas
  • Didelis jautrumas garsams
  • Šviesos baimė
  • Vėmimas
  • Regėjimo sutrikimai
  • Kalbos sutrikimai

Įvairių tyrimų duomenimis, migrena sergantys žmonės dažniausiai nesikreipia į specialistus, o tiesiog bando gydytis savarankiškai. Nustatyta, kad tik 5 % iš jų patenka pas neurologus ar galvos skausmų specialistus, dar 15 % – pas bendros praktikos gydytojus, o likę 80 % – keliauja tiesiai į vaistinę ir ten perka be gydytojo recepto parduodamų vaistų.

Taigi, jei Jums pasireiškia ūmus galvos skausmas neleidžiantis dirbti, susikaupti, sukeliantis pykinimą ar vėmimą, būtinai keliaukite pas gydytojus. Taip pat siūloma išbandyti ypač keistą, tačiau kai kuriems pasiteisinantį metodą – „daith“ auskaro vėrimą.

„Daith“ auskaras

Mokslininkai tikina, „daith“ metodas yra veiksmingas dėl paprastos priežasties – pravertas auskaras stimuliuoja nervą, kuris į smegenis siunčia signalą, nurodantį endorfinų bei kitų skausmą malšinančių hormonų išskyrimą.

Kiek kainuoja auskarų vėrimas

Auskarų vėrimas gali kainuoti nuo 7 iki 22 eurų. Įprastai tai priklauso nuo vietos į kurią ketinate verti auskarą. Dažniausiai „daith“ auskaro vėrimas kainuoja ~15 eurų. Paprastas auskarų vėrimas į ausis – pigiausias.

Auskarų vėrimas vaikams: ką reikia žinoti?

Gydytojai dažniausiai nemato priežasčių, kodėl reikėtų atsisakyti minties pradurti ausytes net visai mažiems vaikams, ypač tais atvejais, jeigu pastarieji neturi jokių sveikatos ir regėjimo problemų. Tiesa, manoma, kad ausų speneliuose yra taškai, atsakingi už regėjimo būklę. Jeigu jie pažeidžiami, tai gali pridaryti begales nemalonumų, todėl prieš ryžtantis tokiam žingsiui, reikėtų nuodugniai ištirti savo atžalą.

Taip pat labai svarbu išsiaiškinti ar vaikas neturi alergijų auskarų metalui. Galima sakyti, kad visuose auskaruose (net ir auksiniuose) yra nikelio, kuris kai kuriais atvejais išprovokuoja alergiją. Ji gali pasireikšti ausų spenelių sudirgimu ir uždegimu. Tuomet būtina apdoroti žaizdas spiritu arba bent jau vandenilio peroksidu.

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.