ATVIRŲ DURŲ DIENA VILNIAUS RINKTINĖJE PRITRAUKĖ BEVEIK PUSĘ TŪKSTANČIO DALYVIŲ

VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje Mickūnuose, Vilniaus rajone, antradienį surengta atvirų durų diena. Jos metu besidomintieji pasieniečio profesija sužinojo apie galimybes ją įgyti bei pamatė daug įdomių su VSAT veikla susijusių dalykų. Iš viso atvyko apie 460 svečių.

Kartu su kitais VSAT padaliniais šiemet Vilniaus pasienio rinktinė vėl prisijungė prie Švietimo ir mokslo ministerijos jau ketvirtus metus organizuojamos iniciatyvos „Atverk duris vasarai“. Jos tikslas – suteikti mokyklinio amžiaus vaikams galimybę prasmingai leisti atostogas. Toks projektas VSAT atstovams padeda mokinius supažindinti su pasieniečio profesijos galimybėmis, pateikiant jos darbo profilių įvairovę.

Atvirų durų šventė prasidėjo Vilniaus pasienio rinktinės Sienos kontrolės skyriaus vyriausiojo specialisto Deimanto Gursčio sveikinimu. Pareigūnas džiaugėsi matydamas tokį gausų būrį susidomėjusių pasieniečio specialybe mokinių ir vylėsi, kad ateityje jie papildys VSAT pareigūnų gretas. Renginio vedėja Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnė Justyna Kondratovič svečiams pristatė programą, pakvietė nepraleisti įspūdingų prevencinių pareigūnų pasirodymų ir sraigtasparnio nusileidimo.

Renginio pradžioje įteiktos padėkos ir apdovanojimai piešinių konkurso apie pasieniečius dalyviams ir nugalėtojams. Juos įteikė Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo skyriaus atstovė Božena Tyčino.

Vienoje iš rinktinės aikščių atvirų durų dienos dalyviai susipažino su VSAT naudojamomis transporto priemonėmis, sėdėjo ant keturračio motociklo ar sniego rogių. Jaunuoliai apžiūrėjo tarnyboje naudojamą ginkluotę, techniką, įrangą, ekipuotę bei maskuotę. Vyresnio amžiaus mokiniai, padedami instruktoriaus, bandė surinkti ir išrinkti ginklus.

Vidurdienį šventės dalyvius stebino įspūdingas VSAT Aviacijos valdybos sraigtasparnio “Eurocopter” skrydis. Svečiai išvydo orlaivio ekspoziciją ir turėjo galimybę pabendrauti su įgula bei įsiamžinti prie sraigtasparnio. Vyko diskusijos su pilotais.

Šaudybos specialistas Konstantinas Ceinorius aprodė tirą ir patalpas, kuriose pareigūnams vyksta užsiėmimai. Šaudyklos klasėje dokumentų tikrinimo specialistė Jurgita Staškevičienė papasakojo apie tokios veiklos ypatumus ir parodė specialią įrangą, kurią pasitelkę pasieniečiai tikrina dokumentų autentiškumą ir ieško klastočių.

VSAT kinologai su tarnybiniais šunimis pristatė parodomąją programą: bendrąjį šuns paklusnumą. Instruktoriai Eglė su 8-erių vokiečių aviganiu Vamu iš Vilkų slėnio ir Elvinas su 4-erių belgų aviganiu Spygliu Gera nuotaika bei 6-erių belgų aviganiu Pandora Gera nuotaika demonstravo, kaip tarnybiniai keturkojai randa miške pasislėpusius ar dingusius asmenis bei jų paliktus ar iškritusius daiktus. Svečiai stebėjo kinologų parengtą kontrabandininkų sulaikymo operaciją.

Visi atvirų durų dienos lankytojai galėjo sužinoti priėmimo į Pasieniečių mokyklą reikalavimus, kursantų aprūpinimo ir gyvenimo sąlygas, suteikiamas socialines garantijas. Jaunuolius domino kursantų laisvalaikis, visuomeninė ir sportinė veikla.

Renginyje dalyvavę Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo akademijos atstovai atsakė į rūpimus klausimus, daugiau pasakojo apie studijas akademijoje.

Mažiausi svečiai apžiūrėjo kinologų mokomąsias patalpas.

Vilniaus pasienio rinktinė svečius vaišino pasienietiška koše ir arbata.

Pilni gerų emocijų atvirų durų dienos ir projekto „Atverk duris vasarai“ dalyviai organizatoriams dėkojo už gražų renginį, o VSAT pareigūnams linkėjo sėkmės tarnyboje.

Milžinišką darbą organizuojant tokį įvairiapusį ir labai sėkmingą renginį atliko Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnė J. Kondratovič. Jai talkino rinktinės viešųjų ryšių specialistė Dovilė Sabaliauskienė. Be abejo, atvirų durų dienos sėkmę lėmė ir visų Justynos bei Dovilės kolegų, dalyvavusių renginyje, geranoriškumas ir profesionalumas

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.