Saulius Jakučionis
Europos Parlamento narys Antanas Guoga pirmadienį teisme pareiškė, kad prieš kelerius metus jam atrodė, jog Liberalų sąjūdžio nariai derina veiksmus su tuometiniu koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu.
Taip jis kalbėjo liudydamas „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą nagrinėjančiame Vilniaus apygardos teisme.
„Aš mačiau, kad partija turi įtaką iš šono“, – liudijo europarlamentaras.
Paklaustas, ką turi omenyje, kalbėdamas apie „įtaką iš šono“, politikas teigė: „Dėl to, kad viską derino su Raimondu tiek Eligijus Masiulis, tiek Gintaras Steponavičius, tiek Šarūnas Gustainis, kad derino su Raimondu veiksmus. Buvo tokios kalbos“.
„Tikrai man atrodė, kad partija derino savo veiksmus su Raimondu Kurlianskiu“, – pridūrė jis.
A. Guoga 2016 metų gegužę tapo laikinuoju Liberalų sąjūdžio pirmininku, kai iš šių pareigų pasitraukė teisėsaugos įtarimų sulaukęs Eligijus Masiulis.
A. Guoga partijos lyderiu išbuvo penkias dienas, o iš jos pasitraukė po pasisakymų apie galimą kitų liberalų dalyvavimą korupcinėse schemose.
A. Guoga savo iniciatyva yra teikęs informacijos apie šį tyrimą teisėsaugai.
Buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis byloje kaltinamas neteisėtai siekęs, kad A. Guoga atsisakytų planų kurti „Klestinčios Lietuvos“ frakciją.
Politikas sakė jautęs spaudimą neskaldyti partijos.
„Pajutau tam tikrą spaudimą asmeniškai, subjektyviai, iš savo pusės“, – kalbėjo A. Guoga.
„Kažkokių siūlymų man nebuvo iš tos (R. Kurlianskio) pusės, kažkokios paramos ar kažko. Bet buvo labai tas noras didelis, kad nebūtų tos frakcijos, nes turbūt partija ar jis bijojo, kad tai gali suskaldyti partiją“, – tvirtino Europos Parlamento narys.
„Aš supratau, kad jis turi didelę įtaką ir jie yra daug investavę. Buvo toks pasakymas, kad ar mes, ar Raimondas yra daug investavę į partiją pinigų“, – sakė jis.
A. Guoga frakciją ketino kurti 2015 metais, apie šiuos ketinimus jis skelbė pralaimėjęs Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimus.
Anot politiko, buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas prašė jo nedalyvauti šiuose rinkimuose, taip pat nekritikuoti buvusio „Lietuvos geležinkelių“ vadovo Stasio Dailydkos.
Byloje R. Kurlianskis kaltinamas davęs kyšių politikams už koncernui naudingų sprendimų priėmimą.
Byloje taip pat kaltinami buvęs liberalų lyderis E. Masiulis, buvęs Seimo narys liberalas Šarūnas Gustainis ir eksparlamentaras, buvęs „darbietis“ Vytautas Gapšys. Seimo narys Gintaras Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių.
A. Guoga taip pat pareiškė girdėjęs, kad Š. Gustainis valdo su liberalais susijusias ofšorines sąskaitas, bet pripažino, kad tai gali būti gandai.
„Aš galiu vertinti, tiesiog norėjosi pasakyti, ką girdėjau, kad viskas būtų išsiaiškinta“, – tvirtino Europos Parlamento narys.
Kaltinimai oficialiai pateikti ir pačiam koncernui „MG Baltic“, Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui.
Nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažįsta, jie sako, kad teisėsaugos tyrimas vykdytas tendencingai.
„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.