• Renginiai
  • Receptai
  • Laisvalaikis
  • Video
Ketvirtadienis, 18 rugsėjo 2025
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Vilniaus Kraštas
Reklama
  • Žinios
    • Vilnius
    • Trakai
    • Vilniaus rajonas
    • Elektrėnai
    • Šalčininkai
  • Renginiai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Politika
  • Mokslas
  • Turizmas
  • Įdomu
  • ŽŪM
  • Žinios
    • Vilnius
    • Trakai
    • Vilniaus rajonas
    • Elektrėnai
    • Šalčininkai
  • Renginiai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Politika
  • Mokslas
  • Turizmas
  • Įdomu
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Vilniaus Kraštas
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Pradžia Apžvalgos

Vilnius 2019: populiariausi vilniečių vardai, tuoktuvių mados ir neįtikėtini nuotykiai

2019-12-27
Apžvalgos, Įdomu, Vilnius
Laikas: 4 min skaitymo
Sauliaus Žiūros nuotr. VMS

Sauliaus Žiūros nuotr. VMS

Tradiciškai, baigiantis metams, Vilniaus savivaldybė apžvelgia prabėgusius metus ir suskaičiuoja, kiek vilniečių gimė, kiek sukurta šeimų, baigiant dar vieną dešimtmetį ir pasitinkant 2020-uosius.Gruodžio mėnesio duomenimis, 2019 m. sostinėje iš viso gimė 6 540 mažųjų vilniečių, dar 4 288 įregistruoti vaikai gimė užsienio šalyse. Berniukų ir mergaičių skaičius beveik nesiskiria – šiemet Vilniuje įregistruoti 5447 berniukai ir 5381 mergaitė. 2019 m. pasaulį išvydo net 121 dvynukų pora. Palyginus su praėjusiais metais, įregistruotų gimimų skaičius sostinėje išlieka panašus: 2018 m. – 11,3 tūkst. gimimų, 2017 m. – 11,3 tūkst., 2016 m. – 11,5 tūkst., 2015 metais – 10,5 tūkst., 2014 m. – 10,5 tūkst. gimimų. Vilnius išlieka vieninteliu Lietuvoje miestu, kur gimstamumas yra didesnis už mirčių skaičių. Sostinėje gyvena 11 senolių, kuriems šiais metais sukako 100 metų.

 

Populiariausi ir įdomiausi vardai

 

Vilniuje šiemet mergaitėms suteikti šie populiariausi vardai: Sofija, Emilija, Amelija, Ieva, Adelė, Gabija, Ema, Gabrielė, Olivija bei Lėja. Populiariausi berniukų vardai: Jonas, Lukas, Benas, Dominykas, Jokūbas, Nojus, Adomas, Matas, Emilis ir Augustas.

 

Naujagimiams neretai suteikiami kuo originalesni vardai. Sostinės Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojams šiemet labiausiai įsiminė reti mergaičių vardai: Aglaja, Agnija, Ainė, Aja, Alita, Altaja, Andoja Magnolija, Androja, Anikė, Areta, Arija, Artė, Arvilė, Atilė, Audinga, Aurėja, Ausdrūnė, Ava, Ąžuolė, Bazilė, Belita, Ditė, Ebelė, Edilija, Eila, Eimilė, Elarija, Elita, Estrėja, Etnaja, Gabrinė, Gaisvilė, Galatėja, Gaudrimė, Gilė, Gilija, Heidė, Heilė, Heta, Joelė, Juna, Junė, Jūra, Juta, Karilė, Lapė, Liuka, Lukerja, Malika, Matėja, Melika, Meridita, Mijūnė, Mirga, Morena, Nailėja, Odrė, Orijana, Otilė, Sniega, Ugna, Ugnėja, Ulma, Uma, Una, Vaivora, Vėtrūnė, Vilnė, Žiedė.

 

Berniukams šiemet suteikti reti vardai: Adis, Aigiris, Ajus, Andajus, Antaris, Apolonas, Arijus, Aris, Atlantas, Cezarijus, Deimas, Deivas, Dijardas, Dovas, Eganas, Einoras, Emetas, Ezekielis, Gabris, Gelmis, Gratas, Heimdalas, Hermis, Hugas, Ignius, Ingris, Jevaras, Joelis, Joringis, Jovaras, Konoras, Magnus, Majus, Marsas, Matėjas, Medas, Milėjus, Minajus, Nauris, Nukas, Omeras, Renardas, Rustas, Sakalas, Salvadoras, Severinas, Skomantas, Timas, Tobijus, Tolys, Trojus, Urielis, Urielius, Viesulas ir Vijus.

 

Tuoktuvių tendencijos ir mados

 

Šiemet Vilniaus mieste susituokė 2927 poros, dar 1905 santuokos vyko užsienio šalyse, o Vilniaus miesto bažnyčiose amžiną meilę prisiekė 1121 pora. Jaunavedžiai vestuvių ceremonijai dažniausiai renkasi populiariausias vietas: civilinės metrikacijos skyrių, Vilniaus rotušę, Botanikos sodą, Verkių rūmus, Bernardinų sodą, Pūčkorių atodangą, viešbučių, restoranų kiemelius, terasas.

„Džiaugiuosi, kad jaunieji noriai renkasi tuoktis sostinėje. Kasmet sutuokiame apie 2830 porų. Kitiems metams jau esame priėmę net 695 prašymus registruoti santuoką Vilniaus mieste. Tendencijos dėl vietos pasirinkimo išlieka tos pačios. Iš naujai pasirenkamų vietų tuokėme ant Trijų Kryžių kalno, Balsių ežero regykloje, Kazickų rezidencijoje, ant Tauro kalno. Vienas įdomesnių pasirinkimų – santuokos registravimas kino salėje. Jaunieji svečiams rodė dokumentinį filmą nuo jų pažinties pradžios iki santuokos įregistravimo momento. Ir būtent tuo metu buvo įregistruota jų santuoka”, – pasakojo Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja.

2019 metus iš viso įregistruotos 439 santuokos, kai vienas iš jaunųjų buvo užsienio valstybės pilietis. Vilnietės dažniausiai tuokėsi su Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Italijos, Lenkijos, Indijos piliečiais. Vilniečiai vyrai dažniau tuokėsi su ukrainietėmis, rusėmis ir baltarusėmis.

 

Šiais metais populiariausios dienos santuokai registruoti buvo ypatingos skaičių kombinacijos datoje: 2019 01 19, 2019 02 19, 2019 09 19. Daugiausiai santuokų sudaryta šiltuoju metu laiku gegužės – rugpjūčio mėn. Jau dabar pastebimos ir populiariausios ateinančių 2020 m. dienos. Jaunavedžiai renkasi pasikeisti santuokos įžadais 2020 01 11, 2020 02 20, 2020 02 22, 2020 08 08, 2020 09 05.

 

Vyrai taip pat keitėsi pavardes

 

Įregistravusios santuoką poros kreipiasi ir dėl pavardžių pakeitimo. Moterys santuokos sudarymo metu gali pasirinkti pavardę su galūne -ienė arba -ė, nenurodančią šeiminės padėties. Kaip pastebi Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja J. Kuzmienė, pavardės su galūne -ė vis populiarėja, nors vis dar daugiau moterų renkasi pavardę su galūne -ienė. Įdomu tai, kad per 2019 metus buvo 3 pavardės pakeitimo atvejai, kai vyrai keitė pavardes į sutuoktinės. Vardą pasikeitė 194, pavardę – 1 848.

 

„Vardų keitimo priežastys yra labai subjektyvios, t. y. turimas vardas nepatinka ir norima kito. Keičiant pavardę, moteris tradiciškai pageidauja gauti vyro pavardę. Norinčios susigrąžinti pirmiau turėtą pavardę, pageidauja turėti kitokią tradicinėje vartosenoje esančią pavardę su kitokia galūne ar kita priesaga, be priesagos. Taip pat buvo atvejų, kai žmogus pasikeitė pavardę užsienio valstybėje arba pageidavo rinktis senelių, prosenelių pavardę”, – pasakojo J. Kuzmienė.

 

Neįtikėtinai linksmi nutikimai

 

Atvykus į Civilinės metrikacijos skyrių, tėveliai arba jaunavedžiai dažnai jaudinasi, ir iš to gimsta kuriozinės situacijos. Skyriaus darbuotojams šiemet labiausiai įsiminė linksmas įvykis, kai į skyrių atvyko tėvelis įregistruoti naujagimio vardo, ir iš didelio jaudulio suteikė savo antrajam vaikui pirmagimio vardą! Tiesa, kitą dieną tėveliui teko sugrįžti keisti vardo į kitą. Šiemet skyriaus darbuotojams teko garbė būti liudininkais, kai amžiną meilę prisiekė daugiau kaip 80 metų jaunikis.

„Jaunieji šiemet yra prašę santuoką įregistruoti naktį, taip pat esame sulaukę prašymo įregistruoti santuoką sekmadienį. Įsiminė prašymas įregistruoti santuoką bažnyčioje kartu su kunigu, kartu su jaunavedžiais skristi į užsienio šalį ir ten juos sutuokti, santuoką įregistruoti lėktuve jauniesiems skrendant į povestuvinę kelionę”, – pasakojo J. Kuzmienė.

 

Jaunavedžiai neretai organizuoja temines vestuves, kuriose visi apsirengia įvairiausiais teminiais rūbais, atvažiuoja to laikotarpio automobiliais, apsirengia tautinių motyvų rūbais, atvyksta grojant liaudies muzikai. Taip pat jaunieji dažnai pasirūpina, kad santuokos registravimo metu grotų jų mėgstamas muzikinis kūrinys, vienas kitam ištaria pačių susikurtas priesaikas.

 

Greitis ir patogumas yra vieni svarbiausių paslaugų sektoriuje, tad Civilinės metrikacijos skyrius ir toliau sėkmingai diegia naujoves: prašymus skyriui galima pateikti el. būdu per Metrikacijos elektroninių paslaugų informacinę sistemą (MEPIS). Šiemet el. būdu buvo pateikta apie 50 proc. prašymų dėl naujagimio įregistravimo, apie 20 proc. dėl vardo, pavardės pakeitimo, apie 50 proc. dėl išrašų išdavimo. Tokiu būdu mažėja eilės, taupomas brangus laikas. Taip pat siekdami optimizuoti paslaugas skyrius dalyvauja projekte „Lietuvos Respublikos gyventojų registro modernizavimas ir susijusių elektroninių paslaugų kūrimas”.
DalintisSiųstiSiųsti
Palikti komentarą su FB

TAIP PAT SKAITYKITE

Žinios

Dar trys kūriniai papildė sostinės meno galeriją
Sostinėje iš įmonės pavogta elektros instaliacija, nuostoliai siekia 15 tūkst. eurų
Pagirių gimnazija paskirta bazinė mokykla brandos egzaminams organizuoti
Vilniaus rajono savivaldybė kviečia studentus teikti prašymus stipendijoms gauti

Politika

Su verslo liudijimu dirbančius pensininkus pasiūlyta atleisti nuo PSD įmokų
Seimas svarstys siūlymą žemės ūkio ir maisto sektorius pripažinti svarbiais nacionaliniam saugumui
G. Nausėda ir pirmoji ponia svečiuojasi Šalčininkų rajone
Lietuvoje lankysis naujasis Lenkijos vadovas K. Nawrockis

Kultūra

Dar trys kūriniai papildė sostinės meno galeriją
Čiurlionio diena tampa kultūros švente
Vilniaus rajonas paminėjo Derliaus šventės jubiliejų
Europos paveldo dienos’25 Vilniaus rajone: kur praeitis įkvepia ateitį

Sportas

Vilniaus rajono tinklininkės iškovojo auksą Lietuvos seniūnijų sporto žaidynėse
Vilniaus rajono biatlonininkų medaliai Lietuvos biatlono čempionate Nemenčinėje
Ketvirtas ratas pradėtas pergale Gargžduose
Prie treniruočių prisijungė pasveikęs gynėjas iš Kroatijos
  • Populiariausi
  • Komentarai
  • Naujausi
Vilniaus rajonas paminėjo Derliaus šventės jubiliejų

Vilniaus rajonas paminėjo Derliaus šventės jubiliejų

Vilniaus rajone – milijoninės investicijos: kardinaliai atnaujins tris mokyklas

Vilniaus rajone – milijoninės investicijos: kardinaliai atnaujins tris mokyklas

Čiurlionio diena tampa kultūros švente

Čiurlionio diena tampa kultūros švente

Darbą pradeda naujoji Kalvelių seniūnijos seniūnė

Darbą pradeda naujoji Kalvelių seniūnijos seniūnė

Atnaujintoje Šeškinės centrinėje aikštėje – šventė bendruomenei, nukelsianti į 90-uosius

Atnaujintoje Šeškinės centrinėje aikštėje – šventė bendruomenei, nukelsianti į 90-uosius

Dar trys kūriniai papildė sostinės meno galeriją

Dar trys kūriniai papildė sostinės meno galeriją

Policijos reidai šalies keliuose rugpjūčio mėnesį

Sostinėje iš įmonės pavogta elektros instaliacija, nuostoliai siekia 15 tūkst. eurų

Pagirių gimnazija paskirta bazinė mokykla brandos egzaminams organizuoti

Pagirių gimnazija paskirta bazinė mokykla brandos egzaminams organizuoti

Rudeniška Tautų mugė – jau šį savaitgalį: bus eismo ribojimų

Rudeniška Tautų mugė – jau šį savaitgalį: bus eismo ribojimų

Su verslo liudijimu dirbančius pensininkus pasiūlyta atleisti nuo PSD įmokų

Su verslo liudijimu dirbančius pensininkus pasiūlyta atleisti nuo PSD įmokų

Proneta
pamatyti.lt pamatyti.lt pamatyti.lt

Kategorijos

  • Aktualijos
  • Aplinka
  • Apžvalgos
  • Elektrėnai
  • Finansai
  • Gamyba-Pramonė
  • Grožis
  • Gyvenimas
  • Įdomu
  • Istorija
  • Krašto apsauga
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Laisvalaikis
  • Lankytinos vietos
  • Lietuva
  • Lietuvos naujienos
  • Mokslas ir studijos
  • Naujienos
  • Nelaimės
  • Orai
  • Padėka
  • Politika
  • Receptai
  • Religija
  • Renginiai
  • Renginiai Elektrėnuose
  • Renginiai Šalčininkuose
  • Renginiai Trakuose
  • Renginiai Vilniaus rajone
  • Renginiai Vilniuje
  • Rinkimai
  • Šalčininkai
  • Skelbimai/Pranešimai
  • Socialiniai reikalai
  • Socialiniai tinklai
  • Sportas
  • Statyba
  • Sveikata
  • Technologijos
  • Trakai
  • Transportas
  • Turizmas
  • Užsienio naujienos
  • Verslas
  • Verslo gidas
  • Video
  • Vilniaus rajonas
  • Vilniaus rajonas
  • Vilnius
  • Žemės ūkio ministerijos naujienos
  • Žemės ūkis
  • Žiniasklaida
  • Žinios

Naujienos

Dar trys kūriniai papildė sostinės meno galeriją

Dar trys kūriniai papildė sostinės meno galeriją

Policijos reidai šalies keliuose rugpjūčio mėnesį

Sostinėje iš įmonės pavogta elektros instaliacija, nuostoliai siekia 15 tūkst. eurų

Pagirių gimnazija paskirta bazinė mokykla brandos egzaminams organizuoti

Pagirių gimnazija paskirta bazinė mokykla brandos egzaminams organizuoti

Vilniaus Kraštas

  • Reklama
  • Kontaktai
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Žinios
    • Vilnius
    • Vilniaus rajonas
    • Trakai
    • Šalčininkai
    • Elektrėnai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Renginiai
    • Renginiai Vilniuje
    • Renginiai Trakuose
    • Renginiai Vilniaus rajone
    • Renginiai Elektrėnuose
    • Renginiai Šalčininkuose
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Mokslas ir studijos
  • Transportas
  • Verslas
  • Technologijos
  • Turizmas
  • Žemės ūkis

© 2022

Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Žinios
    • Vilnius
    • Vilniaus rajonas
    • Trakai
    • Šalčininkai
    • Elektrėnai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Renginiai
    • Renginiai Vilniuje
    • Renginiai Trakuose
    • Renginiai Vilniaus rajone
    • Renginiai Elektrėnuose
    • Renginiai Šalčininkuose
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Mokslas ir studijos
  • Transportas
  • Verslas
  • Technologijos
  • Turizmas
  • Žemės ūkis

© 2022