Buvęs Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Egidijus Skrodenis trečiadienį teisme pareiškė, kad kelio Vilnius – Utena rekonstrukcijos projektu domėjosi daug Lietuvos ir užsienio įmonių.
„Tas susidomėjimas buvo pakankamai didelis ir mes visiems tą informaciją teikdavome, nes jeigu būtų įvykęs tas pirkimas, tai jis būtų didžiulis, tarptautinis ir jame turbūt būtų dalyvavę daugybė įmonių“, – Vilniaus apygardos teisme sakė E. Skrodenis.
Pasak liudytojo, projektu domėjosi europiniai bankai, Londono pensijų fondai, įvairios Lietuvos įmonės, bet „MG Baltic“ jis tarp šių bendrovių neįvardijo.
Buvęs koncerno viceprezidentas Raimondas Kurlianskis yra kaltinamas tuo, kad neteisėtai siekė politikų paramos Seime priimant nutarimą dėl kelio Vilnius – Utena rekonstrukcijos bei priežiūros viešosios ir privačios partnerystės būdu.
Projekto vertė viršijo 50 mln. ir siekė beveik 170 mln. eurų, todėl jam pritarti turėjo Seimas.
Portalo delfi.lt cituojama bylos medžiaga rodo, kad R. Kurlianskis galėjo „stumti“ šį klausimą su buvusiu „Kauno tiltų“ valdybos pirmininku Nerijumi Eidukevičiumi.
Buvęs Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius tvirtino nežinantis, ar R. Kurlianskis turėjo įtakos svarstant rekonstrukcijos klausimą parlamente.
E. Skrodenis taip pat sulaukė klausimų dėl buvusio savo pavaduotojo Daivio Zabulionio. Pastarasis 2017 metais dėl neskaidrių ryšių su „MG Baltic“ ir „Kauno tiltais“ buvo atleistas iš pareigų, bet iki šiol siekia grįžti į darbą per teismus.
Buvęs kelių direkcijos vadovas sakė, kad D. Zabulionis į darbą buvo priimtas po tuometinio Susisiekimo ministerijos kanclerio rekomendacijos.
Liudytojas teigė, kad D. Zabulionis kažkada buvo nurodęs pažįstantis R. Kurlianskį, bet įtarimų tai nekėlė.
Pats D. Zabulionis teisėsaugai yra sakęs, kad turėjo tapti kelio Vilnius – Utena rekonstrukcijos viešojo pirkimo komisijos pirmininku.
E. Skrodenis tvirtino, kad dėl to apsispręsta nebuvo.
„Ar būtų jis buvęs pirkimo komisijos pirmininkas, aš nežinau. (…) Šis klausimas būtų buvęs sprendžiamas, jeigu Seimas būtų pritaręs nutarimo projektui“, – kalbėjo jis.
Politinės korupcijos byloje R. Kurlianskis kaltinamas davęs kyšių politikams už koncernui naudingų sprendimų priėmimą.
Byloje taip pat kaltinami buvęs liberalų lyderis Eligijus Masiulis, buvęs Seimo narys liberalas Šarūnas Gustainis ir eksparlamentaras, buvęs „darbietis“ Vytautas Gapšys. Seimo narys Gintaras Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių.
Kaltinimai byloje oficialiai pateikti ir pačiam koncernui „MG Baltic“, Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui.
Nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažįsta, jie sako, kad teisėsaugos tyrimas vykdytas tendencingai.
„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.