Balandžio 10 d. Pagirių gimnazijoje vyko Tūkstantmečio mokyklų (TŪM) programos ir Vilniaus rajono savivaldybės pažangos plano pristatymas, kurio metu aptarta esama Vilniaus rajono švietimo situacija ir sprendžiamos problemos, pristatyti svarbiausi TŪM aspektai, numatyta veikla bei lūkesčiai.
Renginyje dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus specialistai, programos „Tūkstantmečio mokyklos“ švietimo ekspertė Vida Kamenskienė, kultūrinio ugdymo ekspertė Eglė Paulauskienė, komunikacijos ekspertė Eglė Kirliauskaitė-Blaževičė. programoje dalyvaujančių švietimo įstaigų ir kitų bendrojo ugdymo mokyklų atstovai, bendruomenių nariai, mokytojai ir mokinių tėvai.
Sveikindama susirinkusiuosius Švietimo skyriaus vedėja Sofija Segen dėkojo Švietimo skyriaus komandai, dalyvaujančių įstaigų vadovams bei kuravusiems ekspertams už pastangas ir didelį indėlį rengiant rajono švietimo pažangos planą, pareikalavusį daug atsakomybės ir jėgų.
„TŪM programa be dalyvaujančių gimnazijų leis įtraukti ir daugiau mokyklų, siekiant kiekvieno projekto tikslo – patobulinti žinias ir pagerinti vyresnių klasių mokinių mokymo ir mokymosi rezultatus. Mūsų bendruomenė yra stipri. Tikiu, kad sugebėsim padaryti viską mūsų mokinių labui“, – kalbėjo vedėja S. Segen ir linkėjo visiems prasmingo ir sėkmingo darbo.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programos tikslas – mažinti mokinių pasiekimų atotrūkius ir sukurti integralias, optimalias bei kokybiškas ugdymo ir ugdymosi sąlygas kiekvienoje savivaldybėje. Tai yra laipsniškas, nuoseklus mokyklų atnaujinimas keturiose srityse: lyderystės veikiant, įtraukiojo ugdymo, kultūrinio ugdymo, STEAM (mokslas, technologijos, inžinerija, menai, matematika) ugdymo.
Europos socialinio fondo agentūros atstovai išgrynino Vilniaus rajono savivaldybės pažangos plano stiprybes minėtose srityse. Buvo pabrėžtas mokyklos bendruomenių įsitraukimas, taip pat mokinių, tėvų ir kitų specialistų dalyvavimas kuriant mokyklų strateginius planus, infrastruktūros pritaikymas, pedagogų kompetencijų kėlimas, kultūrinės edukacijos, didelis dėmesys veikloms STEAM srityje, matematikos skatinimo iniciatyvos.
Detaliau rajono pažangos planą ir jo uždavinius pristatė Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Janina Klimaševska. Savo kalboje ji paminėjo, kad pagrindiniu varikliu ruošiant planą tapo iškeltos siekiamybės bei išgrynintos mokyklų, mokinių, darbuotojų poreikius atliepiančios veiklos, kurios ir padės efektyviai įgyvendinti programą.
TŪM projekte dalyvauja keturios Vilniaus rajono švietimo įstaigos:
- Vilniaus r. Pagirių gimnazija
- Vilniaus r. Nemenčinės gimnazija
- Vilniaus r. Avižienių gimnazija
- Vilniaus r. Ferdinando Ruščico gimnazija
Dalyvaujančių gimnazijų vadovai taip pat pristatė savo įstaigų vizijas, tikslus, aptarė tobulinimosi galimybes ir būdus.
Pagal visas planuojamas veiklas TŪM lėšų krepšelis siekia virš 5 mln. eurų be PVM.
TŪM programa numato pokyčius ne tik programoje dalyvaujančių, bet visų rajono ugdymo įstaigų moksleiviams ir pedagogams – bendri renginiai, išvykos, edukacijos, mokymai. Kadangi kertinis TŪM programos principas yra tinklaveika, skatinanti mokyklų bendradarbiavimą ir naujus tarpusavio ryšius. Taip pat numatyta bendradarbiauti ir su Vilniaus r. kultūros įstaigomis, muziejais, neformaliojo švietimo bei aukštojo mokslo įstaigomis.
Išsamiau apie „Tūkstantmečio mokyklos II“ projektą: https://vrsa.lt/svietimas/projektas-tukstantmecio-mokyklos-ii/1282