Lietuva šiemet minės 31-ąsias okupacinės Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos teritorijos metines – Laisvės dieną. Ši sukaktis bus paminėta trečią kartą Lietuvos kariuomenės organizuojamu tarptautiniu NATO karinių orkestrų festivaliu „Military Tattoo Lithuania 2024“. Rugpjūčio 24 dieną Kalnų parke, Vilniuje, skambės įvairūs kūriniai, kuriuos visuomenei dovanos kariniai orkestrai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų ir Vokietijos.
Renginys prasidės Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų karinių orkestrų eisena Gedimino prospektu nuo Lukiškių aikštės. Šventės dalyviams susirinkus Kalnų parke 20:30 val. prasidės nemokamas didysis koncertas, kur bus galima išgirsti ir negirdėtus, ir senus kūrinius, gyvai atliekamus Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų karinių orkestrų kartu su žymiausiais Lietuvos atlikėjais bei išvysti unikalius pasirodymus, su muzika sujungtą choreografiją ir įvairius rikiuotės elementus.
Military Tattoo istorija
Anglų kalboje vartojamas žodis „tattoo“, dažniausiai keliantis asociaciją su tatuiruotėmis, turi savo istoriją. „Tattoo“ yra kilęs iš olandiško posakio „doe den tap toe“ (liet. laikas užsukti čiaupus), reiškiančio signalą karčiamų savininkams ir tuo pačiu kvietimą kareiviams sugrįžti į kareivines po vakarinių pramogų mieste. Ilgainiui toks būgnininkų bei trimitininkų kvietimas sugrįžti į kareivines savo tiesioginę prasmę prarado ir tapo vasaros metu organizuojamu karinių orkestrų festivaliu, į pasirodymus įtraukiant šviesų efektus, o XX a. plačiai paplito po Europą, Afriką, Aziją bei Jungtines Amerikos Valstijas. Tokio pobūdžio renginiai išpopuliarėjo per Pirmąjį bei Antrąjį pasaulinius karus.
Rugpjūčio 24 d.:
18.30 val. Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų karinių orkestrų eisena Gedimino prospektu;
20.30 val. didysis „Military Tattoo“ koncertas (nemokamas) Kalnų parke.