Vilniuje prie Baltojo tilto įsikūrė pirmosios Lietuvoje mobilios darbo vietos, skirtos norintiems dirbti gamtos apsuptyje ir džiaugtis sostinės vaizdais. „Darnu Group“ sostinei padovanojo tris vienvietes ir vieną keturvietę darbo vietas.
„Pastarieji metai mums visiems priminė, kokią reikšmę savijautai, gyvenimo kokybei turi gamta bei kokią nuostabią ją Lietuvoje turime. Karantino metu didžioji dalis biurų darbuotojų dirbo iš namų, o jam pasibaigus, hibridinio darbo poreikis išaugo. Miesto gyventojams norėjome suteikti galimybę hibridinį darbą perkelti į gamtą, mėgautis grynu oru, Neries ramybe ne tik pertraukėlių metu, bet ir dirbant, nes grynas oras padeda susikoncentruoti ir išlaikyti efektyvumą, ką kartais pasiekti namų aplinkoje gali būti sunku“, – teigia „Darnu Group“ vadovė Sigita Survilaitė-Mekionienė.
Iš viso septynios „NeBiuro“ darbo vietos yra atsakingo verslo dovana Vilniaus miesto savivaldybės įgyvendinamam projektui ,,Dovana Vilniui“. Tokią daugiau nei 60 tūkst. eurų vertės dovaną miestui, jo gyventojams ir svečiams dovanoja „Darnu Group“ įsteigtas „Darnių iniciatyvų paramos fondas“. Viena iš fondo strateginių krypčių yra „Inovatyvių miesto erdvių ir sprendimų vystymas“, tad fondo atstovai tikisi, jog šis sprendimas prisidės prie sostinės gerovės ir padės savivaldybei efektyviai vystyti žaliąsias miesto erdves, papildant jas inovatyviomis darbo vietomis.
Jau nuo rugpjūčio 24 d. vilniečiai kviečiami išbandyti šias netradicines visai šalia Neries, prie Baltojo tilto įsikūrusias darbo erdves, skirtas tiek komandiniam, tiek individualiam darbui. Patogumui užtikrinti, ant šių mobilių „NeBiuro“ darbo vietų stogų įrengtos saulės baterijos, generuojančios elektros energiją reikalingą kompiuteriui ar kitam įrenginiui, o kiekvienoje darbo vietoje veikia ir bevielis internetas tam, kad hibridinis darbo modelis veiktų ne tik namuose ar biure, bet ir gamtoje.
Koncepcija – „Arčiau gamtos “
Erdves gyvenimui, darbui ir laisvalaikiui kurianti nekilnojamojo turto bendrovė „Darnu Group“ dar pavasarį paskelbė dizaino konkursą „NeBiuras“, kurio metu kvietė dizainerius, architektus ir kūrėjus teikti mobilių darbo vietų dizaino pasiūlymus.
Konkursui savo darbus pateikė 45 kūrėjai iš visos Lietuvos. Komisija dėmesį skyrė darbo vietų funkcionalumui, kūrybiškumui, tvarumui ir mobilumui. Galimybę sukurti mobilias darbo vietas Vilniui laimėjo Andrius Tautvaišas su darbu „Arčiau gamtos“.
„Arčiau gamtos“ idėją padiktavo konkurso sąlygos – „NeBiuro“ organizatoriai skatino dizainerius kurti vietas taip, kad jose dirbdami žmonės galėtų kuo daugiau laiko praleisti gryname ore.
„Galvojant apie pačią darbo gamtoje idėją, nusprendžiau, kad reikia kurti netaisyklingas formas, kurios atrodytų organiškos ir būtų artimos gamtai. Medis – vienas pagrindinių gamtos ir natūralumo simbolių, tad gamybai rinktis būtent šią medžiagą abejonių nekilo, jis mobiliose darbo vietose tarsi apkabina darbuotoją, kad jis iš tiesų pasijustų esantis gamtos apsuptyje.
O šiek tiek sudėtingesnių sprendimų teko ieškoti tam, kad sukurtume ne tik darbuotojus gamta apgaubiančią mobilią darbo vietą lauke, bet joje įkomponuotume ir tam tikrus darbui reikalingus patogumus – elektros energiją ir internetą. Sprendimą radome su saulės moduliais, tad čia dirbantiems žmonėms neteks rūpintis, kur įkrauti savo kompiuterį ar mobilųjį – tą darbą padarys saulė“, – tikino konkurso nugalėtojas A. Tautvaišas.
Mobilios darbo vietos bus atviros visiems norintiems šiltuoju sezonu. Žiemą darbo vietos neveiks, o pavasarį, atšilus orams, jos vėl sugrįš prie Baltojo tilto.
„NeBiurą“ įgyvendino konstrukcijos ir medžio darbų kūrėjai UAB ,,ArtusLT“, UAB ,,Bipa“ rūpinosi infrastruktūra bei komunikacijomis.
Nuotraukos – J. Suslavičiūtės.