• Renginiai
  • Receptai
  • Laisvalaikis
  • Video
Trečiadienis, 8 liepos 2026
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Vilniaus Kraštas
Reklama
  • Žinios
    • Vilnius
    • Trakai
    • Vilniaus rajonas
    • Elektrėnai
    • Šalčininkai
  • Renginiai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Politika
  • Mokslas
  • Turizmas
  • Įdomu
  • ŽŪM
  • Žinios
    • Vilnius
    • Trakai
    • Vilniaus rajonas
    • Elektrėnai
    • Šalčininkai
  • Renginiai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Politika
  • Mokslas
  • Turizmas
  • Įdomu
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Vilniaus Kraštas
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Pradžia Apžvalgos

Vilniaus mieste neliks nelegalių metalinių garažų masyvų

2020-07-31
Apžvalgos, Vilnius, Žinios
Laikas: 4 min skaitymo

Iki rugsėjo galo nelegalių metalinių garažų savininkai Vilniuje yra raginami geruoju atlaisvinti kelis dešimtmečius metaliniais garažais užstatytą valstybinę žemę. Pašalinus garažus atsilaisvinusi teritorija bus panaudota plėtojant patogesnę infrastruktūrą vilniečiams: kuriant viešąsias poilsio erdves, tiesiant naujus kelius automobiliams, pėstiesiems bei dviratininkams.

Vilniaus miesto savivaldybės administracija imasi ryžtingų priemonių siekdama pašalinti mieste esančius metalinius garažų masyvus. Šiuo metu Vilniuje stovi apie 10.700 metalinių garažų, o jų masyvai užima 51 hektarą valstybinės žemės, reikalingos vilniečių poreikiams. Masyvų užimamas plotas prilygsta maždaug 9-ioms futbolo aikštėms arba beveik trečdaliui Vingio parko teritorijos.

„Didžioji dalis metalinių garažų Vilniuje yra apleisti, aplink juos mėtosi šiukšlės, garažai trūnija ir kelia grėsmę asmenų sveikatai, aplinkai bei turtui. Jie darko sostinės veidą ir nelegaliai užima valstybinę žemę, kuri yra reikalinga siekiant augančiam mieste nutiesti daugiau patogesnių kelių, dviračių takų, įrengti poilsio ir žaidimų erdves”, – sako Vilniaus miesto vicemeras Vytautas Mitalas.

Metalinių garažų savininkai ne kartą buvo raginti atlaisvinti žemę, tačiau dėl vangios jų reakcijos, buvo nuspręsta imtis ryžtingesnių priemonių. Vilniaus miesto savivaldybės administracija įpareigoja iki rugsėjo 30 d. garažų savininkus išsikelti metalinius garažus į savo pačių žemę arba priduoti juos kaip metalo laužą. Tiems savininkams, kurie tai padarys laiku, Savivaldybė padės sutvarkyti paliktą teritoriją.

Nuo kitos savaitės seniūnijos iškabins savo teritorijoje esančiuose garažų masyvuose skelbimus, kuriuose bus pateikta informacija, kaip vyks garažų iškėlimo procedūra. Savininkai turės informuoti atitinkamą seniūniją apie iškeltą garažą ar pradėtą iškėlimo procesą nurodydami savo duomenis bei informaciją apie garažą.

„Labai tikimės, kad garažų savininkai bus geranoriški ir atlaisvins valstybinę žemę, kuria jie be rimtesnių sankcijų naudojosi labai ilgą laikotarpį. Tuo atveju, jeigu savininkai savo garažų neiškels, Savivaldybė bus priversta inicijuoti teisminius procesus, o savininkams grės piniginės baudos ir iš Nacionalinės žemės tarnybos pusės”, – teigia V. Mitalas.

Vietoj garažų – patogesnė vilniečių kasdienybė

Kai kurių garažų masyvų vietoje jau yra suplanuoti projektai, kurie prisidės prie Vilniaus miestiečių gerovės. Pavyzdžiui, Karoliniškėse iš Sietyno gatvės patraukus garažus bus nutiesta trūkstama 250 m ilgio gatvės atkarpa tarp V. Maciulevičiaus ir R. Jankausko gatvių. Dviejų eismo juostų gatvėje su pėsčiųjų šaligatviu ir automobilių stovėjimo vietomis bus taip pat įrengtas naujas apšvietimas bei sutvarkytos dvi sankryžos.

 

 

Šnipiškėse, nukėlus 80 arų sklype įsikūrusius garažus tarp Giedraičių ir Kintų g. gatvių, atsiras aikštė renginiams, pėsčiųjų takai, mažosios architektūros elementai, apšvietimas, vaikų žaidimų ir sporto aikštelės. Vilniečiai neformalaus balsavimo metu nusprendė, kad ši erdvė bus pavadinta Šnipiškių aikšte.
Šiuo metu Kernavės g. esantys nelegalūs metaliniai garažai trukdo įvykdyti Širvintų g. rekonstrukciją. Dėl valstybinėje žemėje esančio garažo masyvo nėra įmanoma sujungti šalia Širvintų ir Kernavės gatvių besidriekiančių dviračių takų. Šiuo metu vyksta garažų masyvo iškėlimo procesas, kurį užbaigus Vilniaus dviratininkai galės džiaugtis sklandžia dviračių trasa.

Tampa sąvartynais

Kai kurie garažų masyvai ne tik trukdo miesto plėtros projektams, bet ir kelia grėsmę sostinės gyventojų sveikatai, nes jie yra tapę savavališkais atliekų sąvartynais, skleidžiančiais į aplinką kenksmingas medžiagas.

Pavyzdžiui, Sietyno g. garažų masyve nenustatytą laikotarpį kaupėsi atliekos, kurių garažų bendrija, nepaisant pastovių raginimų, netvarkydavo. Galiausiai 2020 m. Savivaldybė savo iniciatyva iš teritorijos išgabeno 521 t mišrių atliekų, 29 t padangų, 114 kub. m statybinių atliekų bei likvidavo 635 kub. m išplovų. Už atliekų likvidavimą garažų bendrijai Savivaldybės administracija surašė 123 tūkst. eurų sąskaitą.

„Primename, kad iškėlęs metalinį garažą jo valdytojas privalo išvežti ir daiktus, atliekas, sutvarkyti garažu užstatytą ir jo eksploatavimui naudotą teritoriją. Iki rugsėjo 30 d. Savivaldybės administracija siūlo pagalbą – tiems savininkams, kurie metalinius garažus išsikels patys, padėsime sutvarkyti teritoriją nemokamai. Tie, kurie garažus iškelti vėluos, turės teritoriją sutvarkyti patys arba sulauks iš mūsų reikalavimo atlyginti teritorijos tvarkymo išlaidas”, – pažymi V. Mitalas.

Laikini metaliniai garažai Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose pradėjo kurtis dar sovietmečiu. Tuomet sprendimą, leidžiantį laikinai – 3–5 metams – statyti ir eksploatuoti metalinius garažus laisvoje valstybinėje žemėje priėmė Liaudies deputatų tarybos Vykdomasis komitetas. Po vietos savivaldos reformos vykdomųjų komitetų funkcijos perėjo vykdomosioms vietos savivaldos institucijoms.

 

Daugiau informacijos: garazai.vilnius.lt

 

Sauliaus Žiūros nuotraukos.

DalintisSiųstiSiųsti

Naujienos iš interneto


TAIP PAT SKAITYKITE

Žinios

Nauja laisvalaikio erdvė prie TV bokšto laukia vilniečių idėjų
Vilniaus rajone dėl gedimų atliekų centre vėluoja komunalinių atliekų surinkimas
Ryškėja įspūdingo pėsčiųjų tilto per Nerį kontūrai: pradedamos montuoti medinės arkos
Valstybės dieną atvertas sutvarkytas Nemenčinės piliakalnis

Politika

Nacionalinis susivienijimas kelia Sinicos kandidatūrą sostinės mero rinkimuose
Naujas Vilniaus rajono savivaldybės administracijos etapas: veiklos pamatas – pačių darbuotojų suformuotos vertybės
Skelbiami Sudervės seniūnijos Rastinėnų seniūnaitijos seniūnaičio rinkimai
Dalyvaujamasis biudžetas: susipažinkite su gyventojų idėjomis

Kultūra

Tūkstančiai jaunųjų šokėjų Šokių dieną sukūrė stebuklą
Sostinę sudrebins Lietuvos moksleivių dainų šventė: programa ir svarbiausia informacija
„Užutrakio vakaruose“ ištikimą publiką džiugins muzikos virtuozai
Kultūrinis gyvenimas Vilniuje plečiasi: šiemet veiks net 23 dainyklos

Sportas

Mūšyje ant vandens žalgiriečiai trimis įvarčiais pasiekė pergalę
Rekordinis Vilniaus BFA sezonas pažymėtas titulais ir žaidėjų pakilimu į aukštesnį lygį
„Žalgiris“ Telšiuose liko su nulinėmis lygiosiomis
Gediminas Grinius atskleidė 5 patarimus, kurie padeda didinti ištvermę: „Stebuklų nėra – viską lemia kasdieniai sprendimai“

Populiariausi

Meras susitiko su Vokietijos brigados Lietuvoje atstovais

Meras susitiko su Vokietijos brigados Lietuvoje atstovais

Vilniaus rajone gyventojai kenčia nuo šiukšlių ir smarvės: daromi patikrinimai

Gera žinia vilniečiams

Oranžiniai maišeliai Vilniuje: kur atsiimti 2026 metais?

Oranžiniai maišeliai Vilniuje: kur atsiimti 2026 metais?

Ežerai aplink Vilnių: gražiausios poilsiavietės ir paplūdimiai

Ežerai aplink Vilnių: gražiausios poilsiavietės ir paplūdimiai

Tragiškos sukčių pinklės: Vilnietė pardavė butą ir atidavė 114 tūkst. eurų

Tragiškos sukčių pinklės: Vilnietė pardavė butą ir atidavė 114 tūkst. eurų

Nuo gaisrininkų iki deivių ir ateivių: Vilniuje džiugins teminės vaikų žaidimų aikštelės

Nuo gaisrininkų iki deivių ir ateivių: Vilniuje džiugins teminės vaikų žaidimų aikštelės

Proneta
Mast.lt Mast.lt Mast.lt

Kategorijos

  • Aktualijos
  • Anonsai
  • Aplinka
  • Apžvalgos
  • Astrologija / Prognozės
  • Elektrėnai
  • Finansai
  • Gamyba-Pramonė
  • Grožis
  • Gyvenimas
  • idomu
  • Įdomu
  • Istorija
  • Kelionių gidas
  • Krašto apsauga
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Laisvalaikis
  • Lankytinos vietos
  • Lietuva
  • Lietuvos naujienos
  • Mokslas ir studijos
  • Namai / Buitis
  • Naujienos
  • Nekilnojamasis turtas
  • Nelaimės
  • Orai
  • Padėka
  • Politika
  • Receptai
  • Religija
  • Renginiai
  • Renginiai Elektrėnuose
  • Renginiai Šalčininkuose
  • Renginiai Trakuose
  • Renginiai Vilniaus rajone
  • Renginiai Vilniuje
  • Rinkimai
  • Šalčininkai
  • Skelbimai/Pranešimai
  • Socialiniai reikalai
  • Socialiniai tinklai
  • Sportas
  • Statyba
  • Sveikata
  • Technologijos
  • Trakai
  • Transportas
  • Turizmas
  • Užsienio naujienos
  • Verslas
  • Verslo gidas
  • Video
  • Vilniaus rajonas
  • Vilniaus rajonas
  • Vilnius
  • Žemės ūkio ministerijos naujienos
  • Žemės ūkis
  • Žiniasklaida
  • Žinios

Naujienos

Lietuvoje jau pasiekta beveik visa liepos kritulių norma

Lietuvoje jau pasiekta beveik visa liepos kritulių norma

Nauja laisvalaikio erdvė prie TV bokšto laukia vilniečių idėjų

Nauja laisvalaikio erdvė prie TV bokšto laukia vilniečių idėjų

Po gaisro atliekų rūšiavimo gamykloje – V. Benkunsko kreipimasis: šiukšlių krizę sprendžiame, prisidėti gali kiekvienas vilnietis

Vilniaus rajone dėl gedimų atliekų centre vėluoja komunalinių atliekų surinkimas

Vilniaus Kraštas

  • Reklama
  • Kontaktai
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Žinios
    • Vilnius
    • Vilniaus rajonas
    • Trakai
    • Šalčininkai
    • Elektrėnai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Renginiai
    • Renginiai Vilniuje
    • Renginiai Trakuose
    • Renginiai Vilniaus rajone
    • Renginiai Elektrėnuose
    • Renginiai Šalčininkuose
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Mokslas ir studijos
  • Transportas
  • Verslas
  • Technologijos
  • Turizmas
  • Žemės ūkis

© 2022

Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Žinios
    • Vilnius
    • Vilniaus rajonas
    • Trakai
    • Šalčininkai
    • Elektrėnai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Renginiai
    • Renginiai Vilniuje
    • Renginiai Trakuose
    • Renginiai Vilniaus rajone
    • Renginiai Elektrėnuose
    • Renginiai Šalčininkuose
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Mokslas ir studijos
  • Transportas
  • Verslas
  • Technologijos
  • Turizmas
  • Žemės ūkis

© 2022