Kasdieniame gyvenime bet kokie neigiami išgyvenimai įprastai vadinami stresu. Tai ir stipri emocija, ir organizmo fiziologinis atsakas bei taip pat elgesio reagavimas į nepalankias, pavojingas situacijas. Tai, žinoma, yra neatsiejama gyvenimo dalis, todėl stresas tam tikrais momentais tiesiog būtinas, kad gebėtume reaguoti instinktyviai, o ne remdamiesi mąstymu. Vis dėlto, didelis stresas gali neigiamai veikti sveikatą, gyvenimo būdą, tad kaip su juo kovoti?
Miegas
Miegas yra vienas stipriausių streso malšintojų. Jo metu kvėpavimas sąmoningai sureguliuojamas. Tam būtinas augimo hormonas, kuris apsaugo nuo streso hormono pertekliaus pasekmių.
Jei dėl streso kankina nemiga, atpalaiduojantis masažas ar visas jų kursas, pagerins miego kokybę bei leis pailsėti ir pasinerti į giliausias miego stadijas. Geriausias variantas – atpalaiduojantis masažas. Vilnius šį malonumą gali suteikti visuose masažo salonuose.
Kvėpavimas
Tiksliau – diafragminis kvėpavimas. Kvėpuodami diafragma, stimuliuojame organus, o tai – teigiamai veikia nervų sistemą. Kvėpuojant diafragma įsijungia parasimpatinė sistema. Štai todėl organizmas aprimsta, sureguliuojamas gliukozės kiekis, sulėtėja širdies ritmas. Tai išties geras gelbėtojas streso metu.
Juokas
Juk ne veltui sakoma, kad juokas nugali visas negandas. Mūsų smegenys realiai nesupranta, ar mes juokiamės dirbtinai. Jei ilgai juokiamės, pradeda skaudėti pilvą, o tuomet suaktyvėja virškinimo sistemos darbas. Tad būtina kuo dažniau žiūrėti komedijas, būti aplinkoje, kurioje daug teigiamų emocijų. Visas mūsų elgesys prasideda galvoje, tad ir mūsų nusiteikimas, o vėliau ir sveikata, priklauso tik nuo mūsų pačių.
Mityba ir sportas
Jaučiantiems nerimą specialistai rekomenduoja papildyti maisto racioną įvairiomis salotomis, lapiniais kopūstais, špinatais ir kitomis žalios spalvos daržovėmis. Jos yra puikus įvairių vitaminų, padedančių organizmui atsistatyti po patirto didelio streso, šaltinis. Pavyzdžiui, vienas žinomiausių streso priešų – brokolis – vitamino C turi daugiau nei apelsinai, taip pat jame gausu vitamino A – galingo antioksidanto, padedančio organizmui geriau įveikti kasdienį nerimą.
Laikas be išmaniųjų
Vidutiniškai net keliolika valandų per parą praleidžiame naudodamiesi išmaniaisiais įrenginiais. Pasak mokslininkų, taip leisdami laiką ne atsipalaiduojame, o patiriame dar daugiau streso. Todėl prieš keliaujant į lovą vakare, reikėtų bent porą valandų skirti sau, o ne telefonui.
Sekite, kiek laiko praleidžiate prie ekranų. Jei reikia, veskite specialų dienoraštį, kuriame žymėsitės kiek laiko naudojotės telefonu. Pamėginkite „detoksikuotis“. Jei vien pagalvoję, kad telefoną teks išjungti, apsipilate šaltu prakaitu, vadinasi, atėjo laikas „detoksikacijai“.