Pasibaigus mokslo metams į stovyklas vaikus nusprendę leisti vilniečiai kasmet gali rinktis iš vis didesnės programų įvairovės. Iki vasaros likus keturiems mėnesiams sostinė jau ieško neformaliojo švietimo teikėjų ir iki kovo 6 d. kviečia dalyvauti vaikų neformaliojo švietimo konkurse.
„Kaip žinia – vasarą darbo suaugusiems niekas neatšaukė, o moksleiviams tuo tarpu prasideda atostogos. Vieną kitą savaitėlę patinginiauti net ir sveika, tačiau vasara yra puikiausias laikas pastovyklauti ir susirasti naujų draugų. Tad nepraleiskite progos!“, – sako Vilniaus vicemerė Donalda Meiželytė.
Konkurse dalyvauti gali švietimo, kultūros, sporto įstaigos, asociacijos, laisvieji mokytojai, kurių nuostatuose ar įstatuose nurodyta vaikų ir jaunimo švietimo, ugdymo, užimtumo arba stovyklų organizavimo, veikla. Vienoje stovyklos pamainoje galės dalyvauti ne mažiau kaip 15 vaikų ( besimokančių Savivaldybės teritorijoje).
Vaikai turės būti užimti ne mažiau kaip 4 valandas per dieną (be pertraukų). Vienos stovyklos pamainos trukmė – 5–18 kalendorinių dienų. Viena organizacija gali organizuoti neribotą stovyklos pamainų skaičių, vienas vaikas už Savivaldybės biudžeto lėšas galės stovyklauti ne ilgiau kaip 18 kalendorinių dienų. Tėvams vienos dienos (Savivaldybės finansuojamomis lėšomis) kaina neturės būti didesnė kaip 50 Eur, o vaikų, esančių jautresnėje socialinėje situacijoje ar turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, tėvams nebūtų didesnė nei 10 Eur.
Savivaldybės biudžeto lėšos skiriamos dieninėms, stacionarioms stovykloms (su laikinu apgyvendinimu) ir mobilioms stovykloms (stovyklaujama keliaujant). Programai gali būti skiriama iki 4000 (keturių tūkstančių) Eur. Prioritetas teikiamas toms Pareiškėjo paraiškoms, kurioms įgyvendinti numatomas kuo mažesnis tėvų (globėjų) indėlis, bus užimtas didesnis vaikų, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių ir esančių jautresnėje socialinėje situacijoje skaičius, parengta kokybiška, įdomi, kupina įvairių veiklų programa.
Vaikų vasaros stovyklų finansavimo konkursas šiemet organizuojamas jau 19-ąjį kartą. Šiemet užimtumui numatyta skirti 900 tūkst. eurų (didelę dalį lėšų skiriant vaikų, dėl įgimtų ir įgytų sutrikimų turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių bei vaikų, esančių jautresnėje socialinėje situacijoje, vasaros užimtumui). 2023 m. – 797 tūkst. eurų, 2022 m. – 630 tūkst. eurų.
Vidutiniškai stovyklos vienos dienos kaina buvo 23,6 eur. Jautresnės socialinėje situacijoje esantiems vaikų tėvams už vieną stovyklos dieną vidutiniškai teko mokėti apytiksliai 7,9 euro, o specialiųjų ugdymo poreikių turintiems vaikams – 6,6 eur.
Daugiausia vaikų vasaros stovyklų buvo dieninio tipo – 151 stovyklos. 63 stovyklų buvo stacionarios su laikinu apgyvendinimu. 10 stovyklų buvo mobilios (stovyklaujama keliaujant). 6 stovyklos dieninės su laikinu apgyvendinimu ir 1 stovykla – stacionari ir mobili.
Stovyklose iš viso dalyvavo net 13 339 mažųjų vilniečių, iš jų – 2 309, esantys jautresnėje socialinėje situacijoje, turintys specialiųjų poreikių – 815 bei 374 karo pabėgėliai iš Ukrainos. 42 iš 235 stovyklų buvo visiškai nemokamos.
Daugiau informacijos apie konkursą suteiks Jaunimo reikalų ir neformalaus užimtumo skyriaus patarėjas Artūras Sirajevas,tel. +370 687 51907, el. p. [email protected]
Nuotr. Sauliaus Žiūros