Tenka pripažinti , kad kasmet gimstančių šuniukų ir kačiukų skaičius yra gerokai didesnis negu gerų žmonių, norinčių ir galinčių juos auginti. Dėl to tūkstančiai sveikų gyvūnų yra sunaikinami arba išmetami valkatauti.
Dauguma jų gatvėse žūsta po automobilių ratais, yra nuodijami, miršta nuo ligų, o negavę kontakto su žmogumi, greitai sulaukėja. Likę gyvi toliau dauginasi ir didina populiaciją.
Suaugę „įtartino elgesio“ ar „pilvotos katės“, maži pūkuoti, sloguojantys ir ligos apimtomis akimis katinėliai. Vos ne kiekviename daugiabučių kieme. Netylantys skambučiai ir nesibaigiantys priekaištai ir reikalavimai paimti benames kates. Dabar ir čia. Tokia yra Savivaldybės administracijos atsakingų darbuotojų, besistengiančių pasirūpinti gyvūnų globos klausimais, kasdienybė. Ir nuo šio pavasario yra galimybė šią situaciją bandyti suvaldyti.
Trakų rajono savivaldybė paskelbė bešeimininkių kačių populiacijos mažinimo programos Pagauk-Sterilizuok-Paleisk ( PSP) konkursą, kurį laimėjo VšĮ „Vyšnių sodas“.
Savivaldybės administracijos iniciatyva gegužės 18 d. savivaldybėje buvo organizuotas pasitarimas su seniūnijų seniūnais ir atsakingais darbuotojais, kurio metu VšĮ „Vyšnių sodas“ atstovai pristatė PSP programos galimybes ir privalumus.
VšĮ „Vyšnių sodas“ atstovai pabrėžė, kad PSP programos metu katės bus mediciniškai apžiūrimos, nukirmininamos, nublusinamos, paženklinamos (pakerpamas kairės ausies galiukas), paskiepijamos nuo pasiutligės. Sterilizuotos katės, nebeatiduodančios paskutinių jėgų palikuonių auginimui, yra sveikesnės ir stipresnės, taigi neperneša ligų. Kastruoti katinai nekovoja dėl teritorijos, todėl išvengia sužalojimų. Kastruoti katinai nustoja žymėti savo teritoriją bei konkuruoti su kitais katinais, nesigirdi rujos metu po langais vykstančių kačių ir katinų „santykių aiškinimosi“. Sterilizuotos katės/katinai pradeda ginti savo teritoriją ir neįleidžia naujų kačių. O nesant jauniklių prieaugio, kačių kolonija ilgainiui mažėja. Sterilizuotos katės, nevesdamos palikuonių, tampa daug sveikesnės ir ramesnės, saugo savo teritorija, peliauja. Tolerantiškų ir sąmoningų gyventojų nuomone, katės tampa mylimomis ir saugomomis pastoviomis kiemo kaimynėmis.
VšĮ „Vyšnių sodas“ darbuotojai pasiruošę padaryti kas yra įmanoma ir dar daugiau, kad ši PSP programa turėtų kuo didesnę naudą.
Gyventojams, esant skubiam atvejui ar norint pasitarti, siūlome kreiptis skubios pagalbos telefonais (visą parą): +37060074470, +37060017008, +37067557544 arba el.p. [email protected]
Raginame visus Trakų rajono savivaldybės gyventojus būti tolerantiškiems ir geranoriškai prisidėti prie PSP programos. Juk visi kartu tikrai galime daugiau!
Trakų rajono savivaldybės administracijos Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyrius
Nuotraukoje: Gegužės 18 d. Savivaldybėje surengtas pasitarimas su seniūnijų seniūnais ir atsakingais darbuotojais, kurio metu VšĮ „Vyšnių sodas“ atstovai pristatė PSP programos galimybes ir privalumus.