Lietuvoje mažiems ir vidutiniams verslams dažnai sunku gauti paramą ar atitikti finansavimo projektų reikalavimus, tačiau tekstilės srityje veikianti įmonė „Good Buy“ žengė svarbų žingsnį žalesnės gamybos link. Gavusi finansavimą pagal Kultūros ministerijos priemonę, verslas modernizavo savo spausdinimo technologiją, sumažino atliekų kiekį ir padidino gamybos efektyvumą.
Ilgiau nei 11 metų tekstilės srityje dirbančio verslo gamyboje anksčiau naudotas spausdintuvas ant audinių buvo technologiškai pasenęs ir generavo santykinai didelius kiekius rašalo atliekų. Todėl įmonė norėjo įsigyti naują plačiaformatį, tiesioginės spaudos ant tekstilės spausdintuvą su paruošimo linija.
„Good Buy“ direktorius Andrius Vegys pasakojo, kad viso projekto biudžetas – buvo 247 500 eurų, Inovacijų agentūros skirtas finansavimas – 170 775 eurai.
„Spausdinimo technologijos tobulėja labai sparčiai. Norėdami išlikti konkurencingi eksporto rinkose turime nuolat atsinaujinti ir didinti našumą. Spausdinant su naująja linija taip pat sukuriame žymiai mažesnius nepanaudotų rašalų išmetimus po spausdinimo galvų valymo“, – kalbėjo A. Vegys. „Good Buy“ direktorius A. Vegys.
Nuo paraiškos užpildymo iki įgyvendinimo praėjo dveji metai, per kuriuos „Good Buy“ įsigijo 2,7m pločio spausdinimo ant natūralių audinių liniją su audinių paruošimo linija.
Inovacijų agentūros inovacijų valdymo departamento direktorės Agnės Vaitkūnienės teigimu, projektas ir jo įgyvendinimo metu įsigyta įranga leido įmonei perorientuoti/optimizuoti veiklos procesą ir pradėti gaminti naujus gaminius, kurie prisideda prie žiedinės ekonomikos principų įgyvendinimo.
„Su nauja įranga įmonė galėjo padidinti savo gaminamų gaminių spektrą ir patrauklumą rinkoje, padidinti gamybos našumą, atsisakyti sub tiekėjų paslaugų tarpiniuose gamybos etapuose, sumažinti žaliavų (rašalo, skysčių) ir atliekų kiekius, taip pat pagerinti gaminių patvarumo savybes (atsparumas sausai trinčiai ir skalbimui), taip užtikrinant jų ilgaamžiškumą ir mažinant vartojimą“, – kalbėjo A. Vaitkūnienė.
„Good Buy“ vadovas įsitikinęs – smulkiam verslui tokie projektai – labai didelė pagalba greičiau augti, tapti našesniais, ekologiškesniais ir įgyti išskirtinumą.
„Pagal buvusį projektą viską jau įdiegėme. Tačiau labai norime gauti tiek GOTS, tiek ir OEKO TEX sertifikatus. Vienam smulkiam verslui tai sunku padaryti. Taip pat ateityje norime surinkti mūsų pagaminamą šilumą ir ją panaudoti kitiems procesams“.
Projektas finansuotas ES struktūrinių fondų lėšomis pagal LR Kultūros ministerijos priemonę.
Inovacijų agentūros inicijuotas turinio projektas „Inovacijos versle“.
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama