Vilniaus „Lėlės“ teatras prieš dvejus metus pradėjo naują gyvavimo etapą – atnaujinant istoriniame Oginskių rūmų komplekse sostinės senamiestyje įsikūrusio teatro erdves daug dėmesio buvo skirta ne tik jų estetikai, bet ir modernioms technologijoms: scenos garso, įgarsinimo, apšvietimo bei nepertraukiamo elektros tiekimo sistemoms.
Kaip pasakojo 1958 metais įkurto teatro „Lėlė“ Bendrųjų reikalų ir ūkio skyriaus vadovas Arūnas Tarasauskas, rekonstruojant teatro erdves atlikta išties daug darbų, dalis kurių buvo skirti teatro lankytojų komfortui ir kokybiškam apsilankymui užtikrinti.
„Rekonstrukcijos metu prioritetą skyrėme ne tik profesionaliai teatro įrangai, kad galėtume užtikrinti dar geresnę spektaklių kokybę teatro lankytojams, bet ir jų saugumui. Mūsų pasirinktas sprendimas – teatro patalpose sumontuoti nepertraukiamo maitinimo šaltiniai, kurie, prireikus, valandą užtikrintų elektros tiekimą pastate. Vadinasi, net ir dingus elektrai, veiktų inžinerinės sistemos, automatinis langų atidarymas, avarinių išėjimų apšvietimas. Užtikrinti žiūrovų ir darbuotojų, teatro, rekvizitų saugumą – vienas svarbiausių mūsų prioritetų“, – kalbėjo A. Tarasauskas.
Pašnekovo žodžiais, net ir istoriniame pastate šią sistemą įdiegti nebuvo sudėtinga – kai kurių technologijų atnaujinimo darbai kėlė daugiau iššūkių. Istoriniame Oginskių rūmų komplekse sostinės senamiestyje įsikūrusiame teatre ypatingai saugomos sienos, todėl, pavyzdžiui, garso technologijos turėjo būti diegiamos su minimalia intervencija.
Energijos valdymo bendrovės „Eaton“ ekspertas Lietuvai Edmondas Daukšas komentavo, jog teatro sprendimas elektros energijos tiekimo kokybe ir lankytojų saugumu rūpintis iš anksto, o ne susidūrus su problemomis ir jų sukeliamomis pasekmėmis – sveikintinas: „Įmonės ir organizacijos jau gerai žino, su kokiais iššūkiais gali susidurti, todėl įgyvendindamos statybų ar rekonstrukcijos projektus vis dažniau iš anksto numato sprendimus, užtikrinančius nepertraukiamą elektros energijos tiekimą. Vienas tokių sprendimų – įdiegti nepertraukiamo maitinimo šaltinį, kuris ne tik užtikrina tiekiamos elektros energijos kokybę: apsaugo vartotoją nuo tinklo sutrikimų, įtampų svyravimų, harmonikų, bet ir elektros energijos tiekimą dingus pagrindiniam maitinimui.“
Šis sprendimas – aktualus rūpinantis ne tik gyventojų, bet ir aplinkos saugumu bei elektros energijos vartojimo efektyvumu. Pavyzdžiui, nepertraukiamo maitinimo šaltiniai turi režimą, kuris užtikrina jų efektyvumą iki 99 procentų. Vadinasi, patiriami gerokai mažesni nuostoliai, o dėl efektyvesnio elektros energijos suvartojimo tausojama gamta.
Teatras „Lėlė“ įsikūrė buvusioje Mažojoje miesto salėje – restauruotuose Oginskių rūmuose. Vilniaus lėlių teatras įkurtas 1958 m. Balio Lukošiaus iniciatyva, o dabartiniu pavadinimu – Vilniaus teatras „Lėlė“ – pavadintas 1971-aisiais.
Eglės Rupaitės nuotraukos.