Vilniuje tęsiami švietimo infrastruktūros atnaujinimo darbai – Šv. Kristoforo gimnazijos, esančios Kazliškių g. 4, rekonstrukcijos projektavimas patikėtas UAB „Aplan“. Projektuotojas išrinktas po Vilniaus vystymo kompanijos, įgyvendinančios Vilniaus m. savivaldybės infrastruktūros projektus, organizuoto viešojo pirkimo.
„Atnaujindami švietimo įstaigas, kuriame miestą, kuris patogus ir saugus kiekvienam. Svarbu ne tik naujai statomos ugdymo įstaigos, bet ir dėmesys tam, ką jau turime – mūsų tikslas, kad visos sostinės mokyklos taptų draugiškos aplinkai ir žmonėms“, – pabrėžia Vilniaus meras Valdas Benkunskas.
„Šv. Kristoforo gimnazijos mokiniai nusipelno modernių, motyvuojančių ugdymo erdvių. Labai džiaugiuosi, kad ilgai lauktas mokyklos atnaujinimas pagaliau įvyks ir dėsime visas pastangas, kad jis būtų įgyvendintas kokybiškai. Mokymosi aplinka daro didelę įtaką ne tik pasiekimų kokybei, bet ir emocinei sveikatai. Investuodami į švietimo įstaigų atnaujinimą, investuojame ir į jose besimokančių vaikų gerovę“, – sako Vilniaus miesto vicemeras Vytautas Mitalas.
Išrinktai gimnazijos projektavimo įmonei keliami aukšti kokybės reikalavimai – ji turės parengti efektyvų, ekonomišką ir inovatyvų 1976 m. statytos mokyklos rekonstrukcijos projektą, kuriuo būtų pagerintos sąlygos mokiniams ir mokytojams pagal šiuolaikines gerąsias mokyklų projektavimo praktikas.
„Nors moderni ir erdvi aplinka yra būtina sąlyga kokybiškam ugdymui, nauja statyba nėra vienintelis būdas ją sukurti. Šv. Kristoforo gimnazijos rekonstrukcijos projektas yra racionalus ir ilgalaikis pasirinkimas, kuriuo siekiama mokiniams sukurti tvarkingą, ergonomišką bei estetiškai darnią aplinką“, – sako projektą įgyvendinančios Vilniaus vystymo kompanijos vadovė Laura Joffė.
Šv. Kristoforo gimnazijos mokinių ir klasių skaičius po rekonstrukcijos išliks toks pat – 24 klasės, tačiau visa gimnazijos vidaus struktūra bus iš esmės perplanuota. Numatyta perplanuoti vidaus erdves, jas naujai įrengti ir sumontuoti naujas inžinerines sistemas. Modernizuojamos inžinerinės sistemos leis reikšmingai padidinti pastato energinį efektyvumą.
„Kai turi tuščią sklypą, kuriame gali kurti pastato viziją nuo nulio yra viena, tačiau sukurti naują ant seno yra kita. Nors tai ir sudėtingas uždavinys, jis tuo pačiu ir įkvepiantis: visada malonu naujam, daug kokybiškesniam gyvenimui prikelti senus statinius. Mūsų architektų ir projektuotojų komanda jau turi idėjų, kaip ši mokykla atrodys ir viduje, ir išorėje, tad nekantraudami imsimės šio įdomaus iššūkio“, – sako „Aplan“ vadovas Martynas Mačiulis.
Įmonė turės suprojektuoti ir naują apie 300 kv. m priestatą, kuriame bus įkurti modernūs persirengimo kambariai sporto veikloms, vietoje dabar pusaukščiuose esančių patalpų, nepritaikytų fizinę negalią turintiems mokiniams. Projektuojai jiems turės užtikrinti galimybę patekti į visus pastato aukštus liftais. Planuojama atnaujinti ir mokyklos prieigas – jos bus pritaikytos žmonėms su negalia. Naujai bus statoma ir projekte numatyta požeminė priedanga.
Projektavimo pabaiga numatoma 2026 metų pabaigoje, o statybos darbus planuojama užbaigti iki 2028-ųjų pabaigos.