Startavo nacionalinis švietimo projektas „Lyderių laikas 3“, kuriame dalyvauja ir Šalčininkų rajono savivaldybės komandą. Jai atstovauja 14 narių: mokyklų vadovai, pedagogai, tėvų atstovai.
Vakar Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos posėdžių salėje projekto „Lyderių laikas“ dalyviai ir koordinatoriai aptarė projekto veiklas, tikslą ir įgyvendinimo terminus.
Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič, kreipdamasi į susirinkusius linkėjo turiningo ir kryptingo darbo, tikslingo veiklos įgyvendinimo, inicijuoti reikalingus pokyčius. Komandos narius pristatė Švietimo ir sporto skyriaus specialistas ir projekto koordinatorius Edmund Učkuronis, akcentavęs, kad suburta iš tiesų aktyvių ir kompetentingų asmenų komanda, kurios dėka bus sustiprintas profesinis savivaldybės kapitalas. Apie lyderystę kalbėjusi Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Beata Petkevič akcentavo, kad lyderis turi mokėti vesti komandą ir sunkiomis aplinkybėmis, mokėti dalykiškai priimti iššūkius ir niekada nesustoti vietoje. Anot jos, lyderis ir sėkmės siekiantis asmuo turi mokėti keisti besikeičiantį pasaulį.
Projekte dalyvaujančių savivaldybių kuratorė – Vitalija Bujanauskienė.
2017 m. pavasarį prasidėjo nacionalinis švietimo projektas „Lyderių laikas 3“, kurį įgyvendina Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centras kartu su partneriais – Mokyklų tobulinimo centru ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu.
Projektas „Lyderių laikas“ yra nacionalinė iniciatyva, kuri rūpinasi Lietuvos švietimo sistemoje įtvirtinti lyderystei palankią aplinką, skatinančią mokyklų, savivaldybių ir nacionalinio lygmens švietimo darbuotojus siekti mokinių ugdymosi pažangos, inicijuoti ir vykdyti kokybinius pokyčius savo organizacijose. Projektas įtrauks profesinio mokymo, formaliojo ir neformaliojo švietimo mokyklų, nacionalinio ir savivaldybių lygmens švietimo atstovus.
„Lyderių laikas 3“ yra projektų „Lyderių laikas“ ir „Lyderių laikas 2“ tęsinys. Pirmajame projekto etape (2009–2011 m.) buvo kuriami švietimo lyderystės konceptualūs pagrindai, antrajame etape (2011–2015 m.) jie buvo išbandyti 15-oje Lietuvos savivaldybių.
Trečiajame etape (2017–2020 m.) dalyvaus 45 savivaldybės, jų švietimo ir su švietimu susijusios bendruomenės. Pagrindinė savivaldybės veikla – pokyčio projekto sukūrimas ir įgyvendinimas.
Pirmajam srautui (2017–2018 m.) priklauso Pietų Lietuvos – Alytaus miesto, Alytaus rajono, Birštono, Druskininkų, Elektrėnų, Kaišiadorių rajono, Kalvarijos, Kauno miesto, Kauno rajono, Kazlų Rūdos, Lazdijų rajono, Marijampolės, Šalčininkų, Trakų ir Varėnos rajonų – savivaldybės.
Siekiami rezultatai:
1. Įgyvendinti 45 savivaldybių pokyčio projektai, į kuriuos įsitrauks visos norinčios visų tipų savivaldybės mokyklos. Integralūs ir į besimokančiųjų mokymosi sėkmę orientuoti projektai padės diegti tvarias, duomenimis grįstas vadybines praktikas, skatins mokinių ir mokytojų lyderystę, augins naują švietimo lyderių ir vadovų pamainą.
2. Sukurta nacionalinė švietimo lyderių savitarpio pagalbos platforma. Švietimo lyderiai jungsis į regioninius, nacionalinius, teminius ir profesinius tinklus, besiremiančius pačių švietimo lyderių iniciatyvomis. Vyks nacionaliniai ir regioniniai švietimo lyderystės forumai, sistemingi mokymosi, refleksijos ir savitarpio pagalbos susitikimai, taip pat aktyvi dalyvių virtuali veikla portale www.lyderiulaikas.smm.lt.
3. Sukurta vientisa ir integruota visų lygmenų lyderių kompetencijų plėtotės sistema. Formaliąsias švietimo lyderystės magistrantūros studijas baigs 210 studijų absolventų, Neformaliojoje švietimo lyderystės programoje dalyvaus 600, o neformaliuosiuose mokymuose – 500 asmenų (ne švietimo darbuotojų ir užsienio lietuvių), bus verčiamos, perkamos ir švietimo bendruomenei pristatomos bei dalijamos švietimo lyderystės knygos.
„Lyderių laiko 3“ nauda mokykloms ir savivaldybėms
• Konsultacinė pagalba savivaldybės kūrybinei komandai ir mokyklų bendruomenėms kuriant ir įgyvendinant pokyčio projektą.
• Mokyklų ir savivaldybės lygmens vadovų ir vadybine karjera suinteresuotų švietimo darbuotojų mokymasis formaliosiose ir neformaliosiose švietimo lyderystės programose.
• Paramos rinkiniai mokyklų ir savivaldybių pokyčio projektams įgyvendinti: vidutiniškai 8 000 eurų kiekvienai savivaldybei (suma bus skaičiuojama atsižvelgiant į mokinių skaičių savivaldybėje). Lėšos skiriamos stažuotėms Lietuvoje ir užsienyje.
• Nuolatinė pažangos stebėsena, remiantis „Lyderių laiko“ ir „Lyderių laiko 2“ metu sukurtais tęstinio tyrimo ir kitais vertinimo instrumentais.
• Visų lygmenų švietimo lyderių profesionalumo ir bendradarbiavimo stiprinimas naudojantis interneto svetainės www.lyderiulaikas.smm.lt galimybėmis, rengiant regioninius, nacionalinius ir tarptautinius lyderystės forumus, stiprinant švietimo lyderių tinklaveiką savivaldybės, nacionaliniu ir tarptautiniu mastu.
• Švietimo lyderystės bibliotekos formavimas kiekvienoje savivaldybėje.
Šalčininkų savivaldybėje projekto veiklas koordinuoja Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Edmund Učkuronis.
Daugiau informacijos apie projekto eigą ir veiklas galite rasti projekto tinklalapyje www.lyderiulaikas.smm.lt
Šalčininkų rajono savivaldybės informacija
Reklama: CRM