Kur verdama varnalėšų kava, kiek dvarų ir rūmų yra Vilniuje, kur geriausia stebėti saulėlydžius, kas slypi miesto požemiuose, o kas – ant stogų – daugybė istorijų ir rekomendacijų – specialiame leidinyje ,,700 Vilnių. Miesto tyrinėjimo gidas“. Jubiliejaus proga „Neakivaizdinis Vilnius“ kviečia į miesto pažinimo dėlionę.
„Istorine proga pristatome karščiausią mūsų iniciatyvą ir dovaną mylimam miestui bei jo tyrinėtojams. Jau kurį laiką jautėme, kad trūksta leidinio ne apie klasikines TOP lankytinas miesto vietas, o apie ryškiausias naujienas, įtraukiančias patirtis, nišinius objektus ir išskirtinius skonius. Tikime, kad šis gidas sudomins ir vilniečius, ir sostinės svečius, nes jo puslapiuose – istorijos apie neatrastas vietas tiek Vilniaus centre, tiek kituose rajonuose”, – atskleidžia idėjos autorė, projekto „Neakivaizdinis Vilnius“ iniciatorė ir koordinatorė, Vilniaus savivaldybės Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vyresnioji patarėja Sonata Griškienė.
Gido istorijos suskirstytos pagal septynias temas. Senamiesčiui skirtame skyriuje pristatomi atgimę kvartalai ir kiemeliai. Architektūros dalyje pasakojama apie Vilniaus dvarus, požemius ir iškalbingas detales. Kultūros temą sudaro kitokių muziejų sąrašas bei įdomiausios miesto skulptūros ir neofreskos. Šeimoms, turinčioms smalsumo geną, atrinktos vietos, kur karaliauja vaikai, tiek po atviru dangumi, tiek viduje. Gamtos mylėtojai leidinyje atras rekomendacijas, kur atsiveria atviruko vertos Vilniaus panoramos, kur iškylauti ar kaip aktyviai leisti laisvalaikį neišvažiavus iš miesto. Gurmaniškų nuotykių dalyje – neįprastos kavagėrio stotelės, staliukai ant stogų bei gastropatirtys ne restoranuose. O leidinio pabaigoje – instagramiškiausios Vilniaus vietos bei filmavimų lokacijos.
Kiekviena tema šiame gide papildyta ne tik autorinėmis nuotraukomis, QR kodais, vedančiais į ,,Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrutus ir platesnę informaciją, bet ir skaičių magija. Atidžiausi miesto tyrinėtojai sužinos, kiek dviračių takų kilometrų raižo Vilnių, kiek mieste yra kalbančių skulptūrų, fontanų ar vaikų žaidimų aikštelių. Visų šių patirčių suma sutampa su Vilniaus amžiumi – 700!
Be to, leidiniui sukurtas specialus dizainas, tarsi įtraukiantis į slėpynių su miestu žaidimą. Nuotraukose uždengti pagrindiniai pristatomų objektų akcentai bei detalės, kad išliktų intriga juos atrasti ir pamatyti patiems. Kitaip nei panašiuose kišeniniuose miestų giduose, Vilniaus leidinyje nėra integruotas žemėlapis. Miesto tyrinėjimo entuziastai raginami klaidžioti po Vilnių pagal vidinį kompasą ir susidaryti asmeninį žemėlapį.
Leidinys ,,700 Vilnių. Miesto tyrinėjimo gidas” bus nemokamai platinamas per festivalį „Jaunas kaip Vilnius“ liepos 25-ąją. Sostinės dienas (rugsėjo 1–3 d.), taip pat jį galima rasti Vilniaus turizmo informacijos centre (Pilies g. 2). Elektroninę leidinio versiją galima atsisiųsti ČIA.
„Neakivaizdinis Vilnius“ – alternatyvaus Vilniaus pažinimo platforma, skatinanti tyrinėti miestą pėsčiomis, dviračiais ir viešuoju transportu nemokamais teminiais maršrutais bei rajonų studijomis svetainėje www.neakivaizdinisvilnius.lt, mobilioje programėlėje „Neakivaizdinis Vilnius“ (Google Play arba Apple Store), žurnale „Neakivaizdinis Vilnius“, socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram.