Sostinės mokyklose mokosi ne tik mokiniai – fizinio ugdymo mokytojai ir patys mokosi naujų, įdomių sporto šakų. Šiandien Palaimintojo Teofiliaus Matulionio gimnazijoje vyko diskgolfo teorijos bei žaidimo praktikų seminaras. Diskgolfas – tik pirmoji dalis visų būsimų praktinių mokymų. Sostinės savivaldybė skatina Vilniaus mokytojus domėtis įvairiomis sporto šakomis ir įvesti naujovių kūno kultūros pamokose.
„Fizinį aktyvumą Vilniaus mokyklose skatiname inovatyviais būdais. Kuo daugiau skirtingų sporto šakų pristatysime moksleiviams, tuo bus didesnės galimybės, kad atras sau patinkantį laisvalaikio leidimo būdą. Dėl to Vilnius taps tik laimingesnis”, – kalbėjo sostinės mero pavaduotojas Vytautas Mitalas.
Šiandien mokymuose dalyvavo 14 mokytojų iš 11 sostinės mokyklų, kuriems seminarą vedė vieni pajėgiausių Lietuvos diskgolfo žaidėjų. Tituluočiausias Lietuvos diskgolfo žaidėjas, daugkartinis Lietuvos ir Baltijos šalių čempionas Gabrielius Gricius ir jo tėvas, vienas diskgolfo sporto pradininkų Lietuvoje, taip pat keleto Lietuvos čempionatų laimėtojas 40+ amžiaus grupėje – Darius Gricius skiria daug savo laiko diskgolfo populiarinimui ir plėtrai: treniruoja jaunuosius žaidėjus, veda seminarus ir organizuoja diskgolfo renginius.
Diskgolfas – sporto šaka, kurios žaidimo principas ir daugelis taisyklių yra pasiskolinti iš tradicinio golfo, tačiau skiriasi žaidimo įrankiai: vietoj lazdos ir kamuoliuko žaidėjai naudoja skriejančius diskus, mesdami juos į specialų metalinį krepšį su grandinėmis.
Diskgolfas yra labai tinkama sporto šaka įvairaus fizinio pasirengimo žmonėms ir nėra brangus sportas. Žaidžiant diskgolfą, reikia atlikti gana daug metimų, bet nereikia bėgioti. Tai nėra didelio ištvermingumo reikalaujantis sportas, todėl pradėti žaisti nėra sunku tiek mažiems vaikams, tiek senjorams. Jei žaidžiama nekalnuotose vietovėse, šiuo sportu labai sėkmingai gali užsiimti ir negalią turintys žmonės.
Vilniuje šiuo metu jau yra įrengtos 5 viešosios vietos, kur diskgolfą galima žaisti nemokamai. Diskgolfo mėgėjai pastebi, kad norint pasiekti aukštų rezultatų, reikia įdėti daug darbo, kaip ir bet kurioje kitoje sporto šakoje.
Ateityje sostinės mokytojams ir toliau bus organizuojami įvairūs mokymai bei seminarai, kuriose bus pristatomos kitos alternatyvios sporto šakos: kerlingas, smiginis, šiaurietiškas ėjimas ir kiti.