• Renginiai
  • Receptai
  • Laisvalaikis
  • Video
Trečiadienis, 26 lapkričio 2025
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Vilniaus Kraštas
Reklama
  • Žinios
    • Vilnius
    • Trakai
    • Vilniaus rajonas
    • Elektrėnai
    • Šalčininkai
  • Renginiai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Politika
  • Mokslas
  • Turizmas
  • Įdomu
  • ŽŪM
  • Žinios
    • Vilnius
    • Trakai
    • Vilniaus rajonas
    • Elektrėnai
    • Šalčininkai
  • Renginiai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Politika
  • Mokslas
  • Turizmas
  • Įdomu
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Vilniaus Kraštas
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Pradžia Aplinka

Šiais metais tvarkomos 19 viešųjų sostinės erdvių

2024-06-07
Aplinka, Vilnius
Laikas: 4 min skaitymo
Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas / Nuotr. S. Žiūros

Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas / Nuotr. S. Žiūros

Sostinėje per šiuos metus planuojama naujai įrengti ar tvarkyti net 19 viešųjų erdvių – nuo gamtinių parkų iki nedidelių žalių erdvių. Didžioji dauguma erdvių bus tvarkoma toliau nuo centro esančiuose gyvenamuosiuose rajonuose: Pilaitėje, Grigiškėse, Naujininkuose, Viršuliškėse, Pašilaičiuose, Naujojoje Vilnioje, Lazdynuose, Šeškinėje, Karoliniškėse. Viešųjų erdvių tvarkymo darbai vyks ir Senamiestyje, Šnipiškėse, Naujamiestyje, Žvėryne. Patrauklios viešosios erdvės suteikia galimybę bendruomenėms susiburti, kartu leisti laisvalaikį, kuria bendrą gerą estetinį jausmą mieste.

Kuriama kartu su gyventojais

„Siekiame, kad kokybiškos viešosios erdvės žmonėms kartu leisti laiką būtų ne tik miesto centre, bet ir toliau nuo miesto nutolusiuose gyvenamuosiuose rajonuose. Nuosekliai laikomės šio principo tiek tvarkydami gatves ir daugiabučių kiemus, planuodami mokyklas, darželius ar socialinę infrastruktūrą, tiek įrengiant žaliąsias miesto erdves“, – kalbėjo Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Iš šiais metais tvarkomų parkų ir erdvių 8 – visiškai naujai įrengiamos teritorijos. Visos viešosios erdvės projektuojamos jau išdiskutavus su gyventojais, kas jose norėtų, kad atsirastų. Dar prieš rengiant projektinius pasiūlymus organizuojamas susitikimas su gyventojais išgirsti jų poreikius, dėl kai kurių labiau kompleksinių viešųjų erdvių organizuojamos ir kūrybinės dirbtuvės. Parengti projektiniai pasiūlymai aptariami su bendruomene, atsižvelgiama į žmonių pastabas.

naujai įrengiamas skveras Pilaitėje / Nuotr. S. Žiūros

Skveras Pilaitėje – daug dėmesio aktyviam laisvalaikiui

Teritorijoje tarp I. Simonaitytės ir M. Jankaus gatvių jau prasidėjo skvero įrengimo darbai. Pagal gyventojų pageidavimus skvere suprojektuota nemažai vietos aktyvioms veikloms: bus krepšinio, teniso ir tinklinio aikštelės, mini futbolo aikštė.

Esamos pušelėmis apsodintos poilsio aikštelės bus pritaikomos jaukių susitikimų, nedidelių renginių, stalo žaidimų, piknikų, gimnastikos erdvėms. Teritorijoje numatoma sodinti papildomus krūmus, medžius: apželdinimui renkami Mažajai Lietuvai būdingi medžiai (pušys, beržai), krūmai (šeivamedžiai, kalninės pušys ir kt.). Taip pat numatyta erdvė skulptūriniam akcentui, įrengiamas apšvietimas.

Projektuojant skverą buvo numatyta tęsti Mažosios Lietuvos įamžinimą Pilaitėje, todėl vienas iš skvero akcentų – nedidelė iš dalies apželdinta smėlio kopa, kurianti ypatingą smėlynų atmosferą, parinkti atitinkami augalai būdingi ir Mažosios Lietuvos gamtovaizdžiui.

Grigiškėse – aikštė bendruomenei

Darbai vyksta ir Grigiškėse prie Šventosios Dvasios bažnyčios. Čia bus įrengta bendruomenės susibūrimo aikštė, sutvarkyti pasivaikščiojimų takai, suoliukai, įrengta vaikų žaidimų aikštelė, ramaus poilsio salelės. Šiuo metu tuščia teritorija planuojama gausiai želdinti.

Naujojoje Vilnioje – basakojų takas

Viešoji erdvė šalia Juodojo kelio šiuo metu jau tvarkoma. Teritorijoje bus nutiesti  pėsčiųjų takai, poilsio aikštelė su suoliukais, numatytas ir basų kojų (refleksologinis) takas, šiukšliadėžės, apšvietimas. Teritorijoje esantis tvenkinys gyventojų pageidavimu, bus dalinai aptvertas.

Viršuliškėse – gamtinis parkas

Viršuliškėse šiais metais bus pradėti tvarkymo darbai teritorijoje tarp J. Rutkausko ir Pilaitės pr. Daugiau nei hektaro ploto viešojoje erdvėje suplanuoti pasivaikščiojimo takai, gyventojų pageidauta šunų vedžiojimo aikštelė, apšvietimas. Šis projektas atliks ir svarbią ekologinę reikšmę: šalia esantis tvenkinys sugers perteklinį lietaus vandenį nuo 7 gretimais esančių sklypų.

Naujininkuose – skveras su bendruomenių daržais

Naują skverą su promenada, takais, ramaus poilsio erdve ir aktyvaus laisvalaikio zona, sporto įrenginiais, taip pat bendruomenės daržu Savivaldybė įrengs ir Naujininkų gyventojams. Nauja viešoji erdvė planuojama prie Tūkstantmečio bei Dariaus ir Girėno gatvių.

Naujamiestyje – kokybiška viešoji erdvė tarp daugiabučių

Naujamiestyje, Savanorių prospekto 22A daugiabučių apsupty atsiras nauja viešoji erdvė su vaikų žaidimų aikštelėmis, jaukiomis poilsio zonomis ir sporto kompleksu. Teritorijos projektas parengtas už privačias vystytojų lėšas, o įrengimą finansuos Vilniaus miesto savivaldybė.

Tvarkys Žemaitės skverą, Viršuliškių, Lazdynų viešąją erdvę

Skverams ir žaliesiems plotams, kuriuose nereikia esminių pakeitimų ir techninio projekto, bus parengtos tvarkymo koncepcijos – atnaujinamos dangos, sutvarkomas apšvietimas, pastatomi ar atnaujinami suoliukai, pasodinama naujų želdinių. Taip Gedimino prospekte jau atnaujinamas Žemaitės skveras, bus sutvarkyta Viršuliškių viešoji erdvė (Viršuliškių g. 34) bei sporto treniruoklių zona Viršuliškių g. 37. Lazdynuose planuojama humanizuoti viešąją erdvę tarp Erfurto ir Architektų g., Naujojoje Vilnioje – Tremtinių skvero prieigas, Naujininkuose – Telšių skverą (Telšių g. 2) bei eglutės įžiebimo vietą (Dariaus ir Girėno g. 11), Karoliniškėse Joensū skvere bus pasodinta naujų gėlynų, apšviesta skulptūra „Karelijos gegutė“.

naujai įrengiamas skveras Pilaitėje / Nuotr. S. Žiūros

Į viešąsias erdves investuoja ir verslas

Šių metų biudžete žaliųjų erdvių įrengimui ir sutvarkymui numatyta 3,2 mln. Eur.

Viešosios erdvės bus įrengiamos ir už privačias lėšas. Šiais metais už plėtotojų lėšas baigiamos įrengti dvi viešosios erdvės: žalioji erdvė Linkmenų gatvėje ir žalioji erdvė L. Sapiegos bei Kuosų gatvių sankirtoje.

Linkmenų gatvėje apleista 22 arų teritorija baigiama tvarkyti  ir sudarys jau įrengto šalia esančio Senvagės parko tąsą. Teritorijoje įrengti takai, apšvietimas, pastatyti suoliukai, įgyvendinamas želdinimas.

23 arų ploto teritoriją tarp L. Sapiegos ir Kuosų gatvių Antakalnyje įsipareigojo sutvarkyti  projektą gretimame sklype įgyvendinusi bendrovė. Įrengta reikšminga pėsčiųjų  jungtis, jungianti viršutinėje terasoje esančią Kuosų gatvę su apatinėje terasoje esančia L. Sapiegos gatve. Taip pat teritorijoje jau įrengtas apšvietimas. Šiuo metu įgyvendinamas želdinimas, netrukus atsiras ir mažosios architektūros elementai – suolai, gultai, šachmatų stalas ir knygų dalinimosi bibliotekėlė.

Savanorių pr. 22 A erdvės projektas taip pat buvo finansuotas verslo.

Savivaldybė yra pasirašiusi 23 sutartis su nekilnojamojo turto plėtotojais, verslo atstovais dėl viešųjų erdvių įrengimo visiško ar dalinio finansavimo. Verslas nuo praėjusių metų pradžios į viešųjų erdvių sutvarkymą jau investavo apie milijoną eurų.

„Sutartis su verslo atstovais dėl viešųjų erdvių įrengimo pradėjome pasirašinėti 2021 metais. Nekilnojamojo turto plėtotojai prie statomų verslo centrų, paslaugų kompleksų sutvarko valstybinėje žemėje esančias viešas erdves – taip vieta tampa patrauklesnė darbuotojams, klientams, miestiečiams“, – mano Vilniaus miesto savivaldybės kraštovaizdžio architektūros poskyrio vedėja Akvilės Myško-Žvinienė.

Projektuojamas viešas erdves, galite rasti žemėlapyje.

Šaltinis: Vilniaus miesto savivaldybė
DalintisSiųstiSiųsti

TAIP PAT SKAITYKITE

Žinios

Policija: dėl sniego avarijų Vilniuje kol kas nepadaugėjo
Ant Vilniaus rotušės bus atidengta atminimo lenta su Vokietijos kanclerio žodžiais
Vilniečių būsto prioritetai: pasirinkimą dažniausiai lemia kaina ir lokacija Kaip būstą renkasi vilniečiai?
Mantas Petruškevičius CUP’e sukūrė tikrą arktinę pasaką: prisidėjo ir „Disneyland“ personažų kūrėjas

Politika

Du vaikus turinčios šeimos nebus laikomos daugiavaikėmis
Meras sako, jog sostinėje problemų dėl migrantų kol kas nėra
Šakalienė: visi krašto apsaugos ministrai galėjo atsisveikinti su kariais, man to neleido
Siūloma uždrausti nepilnamečiams parduoti nealkoholinį alų ar sidrą

Kultūra

Eišiškių muzikos mokykloje sužibėjo jauni balsai
Iškilmingai užbaigtas „Scanoramos“ festivalis: paaiškėjo pagrindinio konkurso laimėtojas
Metų knygos vaikams autorė Eglė Jasė: „Man rašymas – galimybė žaisti“
Projektas „Receptas kultūrai“: kai menas atranda kelią į atokiausią kiemą

Sportas

Išvykoje į Alytų – lengva „Kibirkšties“pergalė prieš debiutantes
Kova dėl nugalėtojo taurės tinklinio aikštelėje
„Žalgiris“ atsisveikina su L. Dumančičiumi
„Rytas“ be sunkumų dominavo Jonavoje

Populiariausi

Setupad – pirmoji kompanija Baltijos šalyse tapo sertifikuotu Google leidėjų partneriu (GCPP)

Setupad – pirmoji kompanija Baltijos šalyse tapo sertifikuotu Google leidėjų partneriu (GCPP)

Ūkininkai galės pasinaudoti supaprastinta parama

Ūkininkams nerimauti neverta: KPP projektai bus baigiami Strateginio plano lėšomis – jokių naujų įsipareigojimų

Vievyje prie bankomato užpultas vyras

Vievyje prie bankomato užpultas vyras

„N2“ fizikas: net smarvė ar sprogimas gali sudominti vaikus… mokslu

„N2“ fizikas: net smarvė ar sprogimas gali sudominti vaikus… mokslu

Sugrįžta „Vilniaus mechanizmų“ festivalis: kaip kalba miesto organizmas?

„Vilniaus vandenys“ skolinasi 50 mln. eurų investicijoms

Jei visa tiesa apie influencerius kainuotų 157 eurus – ar pirktumėte?

Jei visa tiesa apie influencerius kainuotų 157 eurus – ar pirktumėte?

Proneta
pamatyti.lt pamatyti.lt pamatyti.lt

Kategorijos

  • Aktualijos
  • Aplinka
  • Apžvalgos
  • Elektrėnai
  • Finansai
  • Gamyba-Pramonė
  • Grožis
  • Gyvenimas
  • Įdomu
  • Istorija
  • Krašto apsauga
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Laisvalaikis
  • Lankytinos vietos
  • Lietuva
  • Lietuvos naujienos
  • Mokslas ir studijos
  • Naujienos
  • Nelaimės
  • Orai
  • Padėka
  • Politika
  • Receptai
  • Religija
  • Renginiai
  • Renginiai Elektrėnuose
  • Renginiai Šalčininkuose
  • Renginiai Trakuose
  • Renginiai Vilniaus rajone
  • Renginiai Vilniuje
  • Rinkimai
  • Šalčininkai
  • Skelbimai/Pranešimai
  • Socialiniai reikalai
  • Socialiniai tinklai
  • Sportas
  • Statyba
  • Sveikata
  • Technologijos
  • Trakai
  • Transportas
  • Turizmas
  • Užsienio naujienos
  • Verslas
  • Verslo gidas
  • Video
  • Vilniaus rajonas
  • Vilniaus rajonas
  • Vilnius
  • Žemės ūkio ministerijos naujienos
  • Žemės ūkis
  • Žiniasklaida
  • Žinios

Naujienos

„Rx Vaistinė“ – tokios Lietuvoje dar nebuvo: receptiniai vaistai – tiesiai į namus specialiu sertifikuotu transportu

„Rx Vaistinė“ – tokios Lietuvoje dar nebuvo: receptiniai vaistai – tiesiai į namus specialiu sertifikuotu transportu

Vilniuje bute rastas vyro kūnas, šalia jo – pistoletas

Policija: dėl sniego avarijų Vilniuje kol kas nepadaugėjo

Policija: dėl sniego avarijų Vilniuje kol kas nepadaugėjo

Vilniaus Kraštas

  • Reklama
  • Kontaktai
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Žinios
    • Vilnius
    • Vilniaus rajonas
    • Trakai
    • Šalčininkai
    • Elektrėnai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Renginiai
    • Renginiai Vilniuje
    • Renginiai Trakuose
    • Renginiai Vilniaus rajone
    • Renginiai Elektrėnuose
    • Renginiai Šalčininkuose
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Mokslas ir studijos
  • Transportas
  • Verslas
  • Technologijos
  • Turizmas
  • Žemės ūkis

© 2022

Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Žinios
    • Vilnius
    • Vilniaus rajonas
    • Trakai
    • Šalčininkai
    • Elektrėnai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Renginiai
    • Renginiai Vilniuje
    • Renginiai Trakuose
    • Renginiai Vilniaus rajone
    • Renginiai Elektrėnuose
    • Renginiai Šalčininkuose
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Mokslas ir studijos
  • Transportas
  • Verslas
  • Technologijos
  • Turizmas
  • Žemės ūkis

© 2022