Vilniaus rajono savivaldybės taryba po svarstymo palaikė Marijampolio ir Rukainių seniūnijų iniciatyvas sukurti savo gyvenviečių heraldinius simbolius ir pritarė jau suprojektuotai Pagirių heraldikai.
Gyvenviečių heraldinė simbolika kuriama pabrėžiant išskirtinius tos vietovės, kuriai ji skiriama, istorinius, kultūrinius, gamtinius, bendruomeninius aspektus.
Marijampolio seniūnijos heraldikoje siūloma naudoti: dvišlaičio namo heraldinę figūrą, kaip „miesto – polio“ simbolį; sidabrinę raidę „M“ – tai ne tik pirmoji Marijampolio kaimo pavadinimo raidė, bet ir Šv. Mergelės Marijos monogramos atkartojimas; juodo, vingiuoto upelio motyvą, reiškiantį per Marijampolį tekantį upelį pavadinimu Juodė; lelijos motyvą, kuris taip pat sutinkamas Marijonų vienuolių ordino heraldikoje. Rašytiniai šaltiniai byloja, kad Marijampolio kaimo pavadinimas yra kilęs nuo Marijonų vienuolių ordino pavadinimo ir tuo pačiu nuo Švč. Mergelės Marijos vardo.
Rukainių gyvenvietės pirminiuose heraldiniuose eskizuose vaizduojami tokie simboliai: auksiniai giedantys paukščiai / auksinė lauro šakelė, simbolizuojantys Rukainių apylinkėse gyvenusius ir kūrusius iškilius žmones; įkomponuotas auksinis stulpas primena senąjį Minsko kelią, prie kurio yra įsikūrę Rukainiai; vingiuota sidabrinė juosta bei sidabrinis skydas susiję su Rukainių pavadinimu, kuris kilo iš per kaimą tekančio upelio Rukainė, o pastarasis – nuo žodžio „rūkas“; sukryžiuoti kardai / kardas su auksinės spalvos rankena simbolizuoja Rukainių krašto žmonių kovas už laisvę prieš Rusijos imperiją.
Po Tarybos pritarimo Marijampolio ir Rukainių herbo etalono ir heraldinio projekto kūrimo inicijavimui, toliau kreipiamasi į Lietuvos heraldikos komisiją, kuri įvertinusi sukurtus pirminius eskizus, išduos sutikimą rengti gyvenviečių herbų etalonų ir heraldinių projektų galutinius eskizus.
Taryba taip pat aprobavo galutinį Pagirių herbo etalono, vėliavų ir antspaudo eskizą. Sukurtą Pagirių heraldiką lydi pasirinkti simboliai – žalias herbo skydas su sidabriniu kairiuoju šonu atspindi per Pagirius tekantį Vokės upelį. Dešiniajame šone pavaizduota lanku besisukanti sidabrinė žydinčios obels šakelė. Visa kompozicija primena raidę „P“ – pirmąją Pagirių kaimo pavadinimo raidę. Žydinčios obels šakelė simboliškai įprasmina augančią ir besivystančią Pagirių kaimo bendruomenę. Didelę reikšmę heraldikoje turi spalvos: sidabras simbolizuoja vandenį, tyrumą, dorą, ištikimybę, žalia spalva – drąsą ir meilę, o auksas – šviesą, dvasinį turtą.
Kitu žingsniu Vilniaus rajono Pagirių heraldinius projektus turės aprobuoti Lietuvos heraldikos komisija, vėliau savo dekretu herbą patvirtins Lietuvos Prezidentas.
Tiek pirminius heraldinius projektus Marijampolio ir Rukainių gyvenvietės, tiek galutinį Pagirių heraldinį projektą parengė dailininkas Rolandas Rimkūnas.