Neogotika, klasicizmas, o gal šiuolaikinio meno muziejus ant vandens? Šį savaitgalį Vilniaus rajono turizmo informacijos centras siūlo aplankyti tris visiškai skirtingus objektus į vakarus nuo sostinės. Išvyka užtruks vos pusdienį, bet įspūdžių tikrai nepritrūks.
- Sudervės Švč. Trejybės bažnyčia yra viena iš vos kelių bažnyčių Lietuvoje, kuri turi apvalią formą ir pastatyta pagal Lauryno Gucevičiaus projektą. Šventovė yra vertingas architektūros paminklas ir puikus klasicistinės rotondos pavyzdys.
Adresas: Kernavės g. 4, Sudervė 14201
Daugiau apie Sudervės Švč. Trejybės bažnyčią skaitykite čia.
- Akmens skulptūrų parkas „Vilnoja“ Sudervėje. Nuo Sudervės bažnyčios akmens skulptūrų parkas yra vos už kilometro. Akmens skulptūrų parkas „Vilnoja“ buvo pavadintas ežero vardu. Netikėta ir unikali idėja buvo eksponuoti skulptūras ne tik sausumos landšafte, bet perkelti jas ir į ežerą.
Adresas: M. Zdziechovskio g. 27, Sudervė, Vilniaus raj. tel. (8~5) 249 03 46
Daugiau apie parką skaitykite čia.
- Dūkštų Šv. Onos bažnyčia nuo sudervės nutolusi apie 9 km. Neogotikinio stiliaus Dūkštų Šv. Onos bažnyčia buvo pašventinta 1856 m. Dūkštose apsilankęs Vladislovas Sirokomlė rašė, kad gana keista tokiame apleistame miestelyje matyti iškilnią, gražią ir turtingą bažnyčią. Tačiau po 1863 m. sukilimo bažnyčia buvo atimta iš katalikų ir atiduota stačiatikiams. 1868 m. Dūkštų bažnyčia buvo pašventinta į cerkvę, tačiau vietos žmonės neatsivertė į kitą tikėjimą. Dūkštų popas ėmė kviestis rusų kolonistus. Rusijos žemės ūkio bankas, palaikydamas šią užmačią, 1904 m. nupirko Airėnų dvarą ir iš Polesės atvežė keliasdešimt stačiatikių baudžiauninkų šeimų. Per Pirmąjį pasaulinį karą tuometinis popas ir dalis kolonistų grįžo į Rusiją, ir bažnyčia liko tuščia. 1918 m. ji buvo atšventinta. Taigi žmonės, po 50 metų atgavę savo maldos namus, vėl galėjo juose melstis.
Adresas: Mokyklos g. 3, Dūkštos, Vilniaus r.
Daugiau apie Dūkštų Šv. Onos bažnyčią skaitykite čia.
Šaltinis vrsa.lt