Rugsėjo 22 d. plačiajai visuomenei buvo iškilmingai pristatyti Dūkštų seniūnijos heraldiniai simboliai, atspindintys gyvenvietės kultūrą, istoriją ir išskirtinumą.
Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Dūkštų šv. Onos bažnyčioje, kurių metu pašventinta seniūnijos heraldika bei melstasi už vietos gyventojus, bendruomenės darną ir vienybę. Po šv. Mišių ir iškilmingos ceremonijos visų laukė nuotaikinga popietė su meno kolektyvų pasirodymais, įvairiomis pramogomis bei šventiniu tortu.
Šventėje dalyvavę svečiai negailėjo gražių žodžių Dūktų bendruomenei ir jos iniciatyvoms. Vilniaus rajono savivaldybės mero Roberto Duchnevičiaus vardu heraldikos šventės proga bendruomenę sveikino vicemeras Algis Vaitkevičius ir vicemerė Edita Tamošiūnaitė, kurie taip pat perdavė simbolinę dovaną – suoliuką seniūnijos teritorijai papuošti. Jie dėkojo už bendrystę ir šilumą, kurią bendruomenė kuria kartu.
Vicemeras A. Vaitkevičius savo sveikinimo kalboje pasidalino faktais Dūkštų istorijos kontekste, pasakojo apie savo nuopelnus Dūkštų ąžuolynui ir glaudų bendradarbiavimą su Neries regioniniu parku.
Vicemerė E. Tomošiūnaitė pabrėžė herbo svarbą bendruomenei, nes, anot jos, būtent heraldiniai simboliai liudija gyvenvietės istoriją, kultūrą ir vertybes, suteikia bendruomeniškumo jausmą ir kartu užtikrina kultūrinio paveldo išsaugojimą ateities kartoms.
„Dūkštų herbas įprasmina mūsų apylinkių gamtos ir istorijos turtus, mūsų šaknis ir puoselėjamas tradicijas. Tai simbolis, kuris mus suvienys ir lydės į ateitį“, – apibendrino Dūkštų seniūnijos seniūnė Honorata Masalskienė.
_____
Dūkštų herbo raudono skydo fone vaizduojamas auksinis ąžuolas su šaknimis, kurį perpus dalija vingiuota sidabrinė juosta, o ąžuolo viršūnėje stūkso auksinė karūna su kryžiumi.
Ąžuolas su šaknimis simbolizuoja Dūkštų apylinkių gamtą ir čia esantį Dūkštų ąžuolyną. Sidabrinė juosta – Dūkštos upelį, nuo kurio kilo kaimo pavadinimas. Auksinė karūna su kryžiumi (Marijos karūna) simboliškai paimta iš Pijorų vienuolių heraldikos. 1743 m. Pijorų vienuoliai buvo įsikūrę ir aktyviai plėtojo švietimą, stiprino katalikybę Dūkštose.
Sidabras reiškia vandenį, tyrumą, dorą, ištikimybę. Raudona spalva – drąsą ir meilę, auksas – šviesą, dvasinį turtą bei primena, jog Dūkštų ąžuolyne 1863 m. buvo įsikūręs sukilėlių štabas, o Karmazinų slėnyje – sukilėlių ligoninė.