Vilnius – tai žavingas, jaukus ir istorija dvelkiantis miestas, kuris vilioja savo turtingu paveldu bei daugiakultūriniu palikimu. Būtent čia klestėjo literatūra ir menas. Žymūs romantikai, Adomas Mickevičius, Julius Slovackis, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis ir daug kitų šlovingų veikėjų, kūrė ir sėmėsi įkvėpimo. Vilniuje su kiekvienu žingsniu galima aptikti ką nors įdomaus ir pamokomo. Pasinėrus į kelionę po senamiestį ne tik grožimasi siauromis gatvelėmis ir pastatais, bet ir prisimenama istorija bei praeitis.
Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos Galgių struktūrinis padalinys baigė įgyvendinti projektą „Vilnius – lenkų romantizmo lopšys“. Rugsėjo 8-18 dienomis buvo organizuotas piešinių konkursas „Be dvasios, be širdies – tai griaučių minios” bei paroda, skirta romantizmo epochos atstovams paminėti. Renginyje dalyvavo Vilniaus r. Egliškių šv. Jono Bosko, Vilniaus r. Mickūnų ir Vilniaus Juzefo I. Kraševskio gimnazijų mokiniai.
Rugsėjo 30 dieną jaunimui buvo surengta pažintinė ekskursija po Vilniaus senamiestį „Bardų pėdsakais“. Maršrutas prasidėjo nuo Aušros Vartų, vieno svarbiausių istorinių, religinių bei kultūrinių pastatų sostinėje. Tai vieninteliai išlikę gynybinės sienos vartai. Dalyviai pasivaikščiojo po romantiškiausius senamiesčio kampelius, pamatė unikalius statinius, paklaidžiojo po buvusius vienuolynus, sužinojo daug įdomių faktų apie Adomą Mickevičių, Julijų Slovackį. Kelionės nuotykį vainikavo apsilankymas Adomo Mickevičiaus muziejuje. Šis muziejus svarbus ne tik dėl paties poeto atminimo, bet ir kaip svarbi gija Vilniaus, universiteto, Lenkijos ir Lietuvos santykių istorijoje.
Pažintinė ekskursija „Bardų pėdsakais“ ir paroda „Be dvasios, be širdies – tai griaučių minios!” paliko neišdildomą įspūdį tiek jauniems, tiek vyresniems dalyviams, nes Vilnius yra ta vieta, kur persipina istorijos, literatūros ir kultūros palikimas.
Projektą Švietimo ir mokslo ministerijos lėšomis subsidijavo šv. Maksimilijono Marijos Kolbe lenkų kalbos plėtros institutas.
Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka