Š. m. rugsėjo 27 d. Šalčininkų rajono savivaldybės lenkų mokyklų mokytojai susirinko Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijoje su tikslu pakalbėti apie stresą mokytojo darbe, kaip jį įveikti, kad stresas neišprovokuotų profesinio perdegimo. Profesinio perdegimo tema yra labai aktuali bei svarbi įvairių profesijų atstovams, o ypatingai mokytojams, kurie dirba su pažeidžiamiausia visuomenės dalimi – vaikais ir jaunimu. Gera savijauta darbe visada lieka tuo baziniu žmogaus poreikiu, kurio nepatenkinus negalima tikėtis produktyvumo ir gerų darbo rezultatų.
Užsiėmimus vedė psichologijos mokslų daktarė Lilia Suchocka, mūsų kraštietė, Versekos ir Kalesninkų mokyklų absolventė, šiuo metu gyvenanti Lenkijoje, dėstanti Kielcų ir Liublino universitetuose. Ji taip vadovauja Lenkijos logoterapijos ir Noo-psichosomatikos draugijai. Atlikdama psichologinius testus lektorė padėjo mokytojams nustatyti kiekvieno asmeninį profesinio perdegimo bei streso lygį, skatino analizuoti asmenines gyvenimiškas vertybes bei nustatytus prioritetus. Pokalbiuose apie gyvenimo ir darbo prasmę buvo pasinaudota egzistencinės psichologijos – logoterapijos įrankiais.
Mokymai buvo labai prasmingi, praturtino dalyvių žinias žmogaus psichologijos srityje, padėjo suprasti darbe atsirandančių sunkumų priežastis bei parodė mechanizmus, kuriais gali pasinaudoti darbuotojas, siekdamas išvengti profesinio perdegimo ar minimalizuoti jo pasekmes.
Šių mokymų organizavimo procese didelį įnašą turėjo Versekos krašto asociacijos pirmininkas ir Rytų Europos V. Franklio instituto Vilniuje direktorius Gžegož Suchocki, kuris inicijavo mokymus ir pasinaudodamas projektinėmis lėšomis juos finansavo. Mokymai buvo finansuoti Šalčininkų rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų projektų finansavimo lėšomis.