Pomidorai – turbūt visame pasaulyje viena populiariausių daržovių. Juos dedame į salotas, gardiname sumuštinius, verdame sriubas ir konservuojame žiemai. Yra daugybė receptų ir šių ryškiaspalvių daržovių panaudojimo būdų. Tad kiekvienas, turintis noro ir galimybių auginti pomidorus, būtinai tuo rūpinasi nuo ankstyvo pavasario.
Pomidoruose gausu vitaminų, mineralų ir kitų žmogaus sveikatai svarbių medžiagų, tačiau ši daržovė yra vertingiausia išauginta ekologiniame ūkyje arba Jūsų darže. Šių daržovių prekybos vietose galima įsigyti visais metų laikais, tačiau jos yra purškiamos įvairiomis priemonėmis, padedančiomis negesti.
Kada tinkamiausias metas sėti pomidorus?
Pomidorus nešildomame šiltnamyje galima sėti kovo mėnesį, nes jiems prireiks maždaug 50 dienų dygimui bei augimui. Jei daiginsite namuose, sėkite balandį.
Tinkamiausias laikas pomidorų sėjai yra pilnėjančio menulio fazė. Tomis dienomis augalų sultys aktyviausiai kyla į viršų ir tai padeda jiems pasisavinti daugiausiai maistingųjų medžiagų. Žinoma, tai naudinga tik daržovėms, kurių vertingoji dalis formuojasi viršutinėje dalyje. Primename, kad šakniavaisių daržovių sėjai pilnėjančio menulio laikotarpis nėra netinkamas.
Taip pat vertėtų pasidomėti kasmet sudarinėjamais mėnulio kalendoriais, juose rasite tikslias datas tinkamas pomidorų sėjai. Juose atsižvelgiama ne tik į mėnulio fazę, bet jo padėtį Žemės ženklų atžvilgiu.
Jei pomidorų sėklas sėsite neatsižvelgdami į rekomendacijas ir senolių išmintį, didesnė tikimybė, jog daržovės sudėtingiau augs, jas dažniau puls ligos ir kenkėjai. Be to, gali užderėti skurdesnis derlius nei Jūs norėtumėte.
Gamta yra vientisas gyvas organizmas, kurio ciklai ir sistemos įtakoja vieni kitus bei nuolat kinta. Tad jei praėjusiais metais pomidorų sėjos data davė sėkmingus rezultatus, nebūtinai taip nutiks ir šiemet, jei sodinsite lygiai tą pačią dieną. Jeigu neatitiks mėnulio fazė ir jo padėtis Žemės ženklų atžvilgiu, pomidorų sėja gali tapti nesėkminga.