Vasario 11 d. Šalčininkų kultūros centre pristatyta paroda „Mikalojus Kopernikas. Kelionė į žvaigždes“. Ją Šalčininkų rajonui perleido Koperniko akademija. Tai nauja institucija Lenkijos mokslo sistemoje, kurią lygiomis dalimis sudaro Lenkijos ir užsienio mokslininkai. Pagrindiniai akademijos uždaviniai: Koperniko premijų skyrimas, M. Koperniko aukštosios mokyklos veiklos stebėsena ir rėmimas, pasaulinio Koperniko kongreso realizavimas ir tarptautinės Koperniko akademijos programos koordinavimas.
Mykalojus Kopernikas (1473 – 1543) – tai žymus lenkų mokslininkas: astronomas, matematikas, ekonomistas, teisininkas, gydytojas, diplomatas, priėjęs prie išvados, kad žemė sukasi aplink savo ašį ir suteikęs Saulei vietą Visatos centre.
Parodą į Šalčininkus atlydėjo Koperniko akademijos biuro direktorius Witold Mazurek, M. Koperniko tyrimų centro direktoriaus pavaduotojas Tomasz Rzymkowski. Su jais susitiko Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, vicemeras Valdemar Sliževski, Šalčininkų kultūros centro direktorė Gražina Zabarauskaitė, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič, o taip Šalčininkų J. Sniadeckio ir Jašiūnų M. Balinskio gimnazijų mokiniai ir mokytojai.
Koperniko akademijos biuro direktorius Witold Mazurek pastebėjo, jog svarbiausias šios parodos tikslas – pasiekti jaunus žmones, siekiant jų žinių bagažo stiprinimo. Jis pristatė Koperniko akademijos steigimo tikslą ir jos veiklą. Savo ruožtu M. Koperniko tyrimų centro direktoriaus pavaduotojas Tomasz Rzymkowski trumpai apžvelgė M. Koperniko asmenybę ir pabrėžė labiausiai jo žinomą mokslinį atradimą, tapusį visuotinio mokslo perversmo pradžia, kai iki tol buvusios geocentrinė sistema pakeista heliocentrine. Jis taip pat pabrėžė, kad mūsų protėviai investavo į žinias ir į mokslą ir linkėjo Šalčininkų kultūros centre susirinkusiam jaunimui taip pat semtis žinių ir žinoti jų vertę.
Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič dėkojo svečiams iš Lenkijos už realizuotą garbingą misiją ir parodos atvežimą į Šalčininkus, o jaunimui – už smalsumą ir aktyvią bendruomeninę veiklą.
– Kiekvienos tautos ir kiekvienos valstybės turtas yra žmonės. Semdamiesi žinias iš mūsų žymių protėvių kartu semiamės ir motyvacijos, nes tokios asmenybės, kaip Mykalojus Kopernikas įkvepia. Galima kad ir dabar ieškoti informacijos apie žymius žmones ir mokslininkus ir tarp jų rasite Koperniko, Marijos Skladovskos – Kiuri, Henriko Sinkevič, Vislavos Šimborskos, Jono Pauliaus II-ojo pavardes. Mes taip pat turime gyventi galvodami apie tai, ką paliksime po savęs, ką pasieksime, ką nuveiksime. Tokios asmenybės įkvepia pažinti pasaulį, keisti pasaulį, mokytis ir sužinoti. Visa tai daro žmogus. Nuo Koperniko gimimo dienos praėjo beveik pusė amžiaus, o apie ji kalbame kaip apie žymiausią pasaulio mokslininką. Ši paroda prisidės prie jo asmenybės, pasiekimų ir atradimų pažinimo, – kalbėjo meras dėkodamas Koperniko akademijos atstovams už turiningą bendradarbiavimą.
Švietimo ir sporto vedėja Regina Markevič pastebėjo, kad mokslininkas Jan Sniadecki prisidėjo prie Koperniko heliocentrinės teorijos populiarinimo.
Paroda pristato ypatingos asmenybės gyvenimo ir mokslo kelią. Edukaciniuose plakatuose – Renesanso epochos asmenybė, visapusiškai išsilavinusi, vertinanti grožį ir atvira pasaulio atradimams. Ši paroda keliaus po Šalčininkų rajono kultūros ir švietimo įstaigas.