Po ekspertų išvados – naujas tyrimas dėl vienerių metų berniuko mirties: šešėlis krinta ant medikų?

Savaitgalį iš Respublikinės Panevėžio ligoninės į Vilniaus Santaros vaikų ligoninę atvežtas sunkios būklės nė dvejų metų neturintis berniukas neišgyveno.

Berniukas į Panevėžio medikų rankas pateko penktadienio popietę, pervežtas iš Pasvalio ligoninės. Vaikeliui buvo prasidėjusi smegenų edema.

Iki tol mažylis buvo gydomas Pasvalyje dėl įtarto plaučių uždegimo.

Iš pradžių buvo manyta, kad prieš kūdikį buvo smurtauta, ir tai buvo vertinama kaip viena pagrindinių vaiko mirties priežasčių, tačiau pateiktos ekspertų išvados parodė visai ką kita.

Ekspertai nustatė, kad mažamečio mirtis nėra smurtinė, jis mirė dėl plaučių uždegimo sukeltų komplikacijų. 

Į LIGONINĘ SUNKIOS BŪKLĖS ATVEŽTAS MAŽAMETIS NEIŠGYVENO: MEDIKAI ĮTARIA IR SMURTĄ

„Ikiteisminio tyrimo metu bus išsiaiškintos visos vaiko mirties aplinkybės ir, jei bus nustatyta, kad jis mirė dėl netinkamai medicinos darbuotojų atliktų pareigų, kaltieji asmenys bus patraukti baudžiamojon atsakomybėn“, – sakė prokurorė J. Sabaliauskienė.

Gavusi teismo medicinos ekspertų išvadas dėl berniuko mirties priežasties, ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Jelena Sabaliauskienė priėmė sprendimą tyrimą perkvalifikuoti į BK 229 straipsnį („Tarnybos pareigų neatlikimas“).

Prokuratūra toliau aiškinsis tragedija pasibaigusio įvykio aplinkybes.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Baudžiamasis kodeksas numato, kad asmuo dėl tarnybos pareigų neatlikimo gali būti baudžiamas bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki 2 metų.

Informacijos šaltinis alfa.lt naujienų portalas 

Jums gali patikti

Atsakyti

Your email address will not be published.