Šiandien, vasario 15-ąją, posėdžiavo Vilniaus rajono savivaldybės taryba, kuri pagal darbotvarkę nagrinėjo 27 klausimus. Posėdyje daug dėmesio skirta strateginiam planavimui, biudžetui, socialinės rūpybos, nekilnojamojo turto klausimams.
Patvirtintas 2024–2026 metų strateginis planas bei einamųjų metų biudžetas
Galutinai patvirtintas Vilniaus rajono savivaldybės 2024–2026 metų strateginis veiklos planas, kuriuo vadovaujantis bus organizuojama savivaldybės veikla ir pagal kurio programas bus vykdomas savivaldybės biudžetas.
Strateginis veiklos planas, kuris šiemet pateiktas nauju formatu, apima 8 programas: ekonominio konkurencingumo didinimo; švietimo kokybės ir prieinamumo gerinimo; susisiekimo ir gatvių apšvietimo infrastruktūros gerinimo; valdymo; saugios ir švarios gyvenamosios aplinkos kūrimo; viešųjų sveikatos paslaugų kokybės gerinimo; kultūros, sporto ir turizmo vystymo bei socialinės atskirties mažinimo. Kiekviena programa nurodo konkrečius tikslus, uždavinius, planuojamas lėšas įgyvendinti bei stebėsenos rodiklius.
Taryba taip pat priėmė Savivaldybės 2024 m. biudžetą: jo pajamos sudaro daugiau nei 188 mln. eurų, asignavimai išlaidoms – virš 209 mln. eurų.
Daugiausiai lėšų planuojama skirti švietimui – 88,3 mln. eurų, saugiai ir švariai gyvenamajai aplinkai – apie 36 mln. eurų, socialinėms paslaugoms – virš 29 mln. eurų.
Plačiau apie priimto biudžeto bei strateginio plano aktualijas artimiausiu metu kviečiame skaityti Savivaldybės svetainėje www.vrsa.lt.
Socialinė rūpyba
Padidinti normatyvai maitinimo išlaidų, išlaidų medikamentams, patalynei ir minkštam inventoriui finansuoti Kuosinės ir Paberžės socialines globos namuose. Tokio tipo išlaidų finansiniai normatyvai atnaujinti atsižvelgiant į kylančias prekių ir paslaugų kainas bei siekiant teikti kokybiškas ilgalaikės socialinės globos paslaugas.
Kuosinės ir Paberžės socialines globos namuose bus taikomi nauji normatyvai:
- maitinimo išlaidų vienam asmeniui per parą – iki 10,00 eurų;
- medikamentų vienam asmeniui per parą – iki 1,50 eurų;
- patalynės ir minkšto inventoriaus vienam asmeniui per mėnesį – iki 35,00 eurų.
Kompensavimas už privačių darželių lankymą
Nuo 2024 m. kovo 1 d. įsigalios atnaujinta kompensavimo už privataus darželio lankymą tvarka.
Tarybai patvirtinus „Mėnesinio mokesčio už ikimokyklinio amžiaus vaiko ugdymą ir priežiūrą nevalstybinėse švietimo įstaigose, vykdančiose ikimokyklinio ugdymo programą, kompensavimo tvarkos aprašą“ nustatyta, kad kompensacijų skyrimo ir mokėjimo administravimą vykdys tik Savivaldybės administracija, gavusi vieno iš tėvų (globėjų) prašymą. Kompensacija bus skiriama vaikui, kuris ugdomas pagal ikimokyklinio ugdymo programą privačioje švietimo įstaigoje bei vieno iš vaiko tėvų (globėjų) ir pačio vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra Vilniaus rajono teritorijoje. Pinigai bus skiriami ir pervedami į tėvų (globėjų) nurodytą sąskaitą. Kompensacijos dydis bus tvirtinamas atskiru Tarybos sprendimo punktu, kas ateityje užtikrintų greitesnį ir paprastesnį patvirtinto dydžio keitimą, nes nereikėtų keisti kompensavimo tvarkos aprašo atskirų punktų.
Dūkštų seniūnija turės savo heraldiką
Pritarta Dūkštų seniūnijos herbo etalono, herbinių vėliavų ir herbinio antspaudo projektams. Heraldiniai objektai bus teikiami aprobuoti Lietuvos heraldikos komisijai, vėliau herbo etalonas bus patvirtintas Prezidento dekretu.
Dūkštų herbo raudono skydo fone vaizduojamas auksinis ąžuolas su šaknimis, kurį perpus dalija vingiuota sidabrinė juosta, o ąžuolo viršūnėje stūkso auksinė karūna su kryžiumi.
Auksinis ąžuolas su šaknimis simbolizuoja Dūkštų apylinkių gamtą ir čia esantį Dūkštų ąžuolyną. Sidabrinė juosta – Dūkštos upelį, nuo kurio kilo kaimo pavadinimas. Auksinė karūna su kryžiumi (Marijos karūna) simboliškai paimta iš Pijorų vienuolių heraldikos. 1743 m. Pijorų vienuoliai buvo įsikūrę ir aktyviai plėtojo švietimą, stiprino katalikybę Dūkštose.
Sidabras reiškia vandenį, tyrumą, dorą, ištikimybę. Raudona spalva – drąsą ir meilę, auksas – šviesą, dvasinį turtą bei primena, jog Dūkštų ąžuolyne 1863 m. buvo įsikūręs sukilėlių štabas, o Karmazinų slėnyje – sukilėlių ligoninė.
Pritarta naujam Savivaldybės partneriui
Taryba pritarė Vilniaus rajono savivaldybės bendradarbiavimui su Myškuvo apskritimi (Lenkija).
Sprendimu numatomas abipusiai naudingas ir glaudus bendradarbiavimas švietimo, kultūros, sporto, sveikatos, investicijų, priešgaisrinės saugos ir kitose aktualiose vietos savivaldos srityse. Abi šalys turės daugiau galimybių vykdyti bendrus ES projektus, keistis gerąja veiklos patirtimi, dalykinėmis kompetencijomis. Daug dėmesio planuojama skirti mokykloms ir mokinių mainams.
Partnerystė bus įtvirtinta oficialia bendradarbiavimo sutartimi, kurią planuojama pasirašyti šių metų kovą.
Gyventojams bus dalijami individualių atliekų surinkimo konteineriai
Atsižvelgdama į augantį gyventojų poreikį bei didėjantį gyventojų skaičių Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje, Savivaldybei įvykdė naują individualių pakuočių atliekų konteinerių pirkimą. Nuspręsta patikėjimo teise perduoti rūšiavimo konteinerius UAB „Nemenčinės komunalininkas“ ir UAB „Nemėžio komunalininkas“, kurie bus įpareigoti išdalinti konteinerius gyventojams, kad būtų rūšiuojamos atliekos ir kuo mažiau atliekų patektų į mechaninio biologinio atliekų apdorojimo įrenginius.
UAB „Nemėžio komunalininkas“ bus perduota 2 tūkst. vnt. 120 litrų talpos konteinerių, skirtų stiklinei pakuotei ir 2 tūkst. vnt. 240 litrų talpos konteinerių, skirtų pakuočių atliekoms (popieriaus, plastiko, metalo) bei antrinėms žaliavoms.
UAB „Nemenčinės komunalininkas“ bus perduota 2 400 vnt. 120 litrų talpos konteinerių, skirtų stiklinei pakuotei ir 2 400 vnt. 240 litrų talpos konteinerių, skirtų pakuočių atliekoms (popieriaus, plastiko, metalo) bei antrinėms žaliavoms.
Gyventojai dėl konteinerių įsigijimo turi kreiptis į minėtas komunalines įmones pagal aptarnaujamą teritoriją.
Ilgalaikės priežiūros mobilių komandų aprūpinimas įranga
Tarybos nariai svarstė ir pritarė projektui „Vilniaus rajono ilgalaikės priežiūros mobilių komandų aprūpinimas įranga“. Projektą įgyvendins Savivaldybė (kaip pareiškėja), VšĮ Vilniaus rajono centrinė poliklinika, VšĮ Nemenčinės poliklinika ir V. Staliulionienės bendrosios praktikos gydytojo kabinetas, pasirašius partnerystės sutartį.
Vilniaus rajonui skirta finansavimo suma siekia virš 59 tūkst. eurų. Trims komandoms gali būti skiriama ne daugiau kaip po 18,4 tūkst. eurų.
Įgyvendinant projektą, įstaigos įsigys reikalingų naujų darbo priemonių ir įrangos, padėsiančios užtikrinti kokybiškas paslaugas. Tai gali būti kraujospūdžio matavimo aparatas, tonometras akispūdžiui matuoti, matuoklis gliukozės kiekiui kraujyje nustatyti, kraujo krešumo matuoklis, mobilusis elektrokardiografas ir kt.
CPVA kompensuos 100 proc. projekto išlaidų.
Kiti svarbūs projektai pateikimo stadijoje
Siūloma naujovė – Vilniaus rajono gyventojo kortelė
Tarybos svarstymui pateiktas pasiūlymas dėl „Vilniaus rajono gyventojo kortelės“ iniciatyvos įgyvendinimo. Šiuo siūloma sukurti ir įdiegti gyventojo kortelę (fizinės kortelės ar mobiliosios aplikacijos pavidalu), kurią turintys rajono gyventojai galės pigiau lankytis kultūriniuose renginiuose, muziejuose, pasinaudoti nuolaidomis edukacijoms, sporto ir kitoms veikloms. Prie šios iniciatyvos galės prisijungti norintys ir Vilniaus rajone veikiantys verslo subjektai.
„Bendradarbiauti kviečiamas ir čia veikiantis verslas. Tikimės, kad mūsų rajone veikiantis verslas taip pat pasiūlys gyventojams, turintiems kortelę ar programėlę, įvairių nuolaidų. Nuo maitinimo iki grožio paslaugų, nuo buities prekių iki automobilių priežiūros – kiekvienas verslas, kuriam svarbus Vilniaus rajono gyventojas, galės prisijungti prie šios iniciatyvos, taip ne tik paskatinti gyventoją lankytis, naudotis paslaugomis, bet ir padėkoti už tai. Juk rajoną kuriame kartu“, – kalbėjo Tarybos narys, LLRA-KŠS frakcijos seniūnas Waldemar Urban.
Dėl šio sprendimo projekto Tarybos nariai galutinai nuspręs kito posėdžio metu.
Vietinius maršrutus siūloma organizuoti pagal naują tvarką
Pristatytas Vilniaus rajono savivaldybės viešųjų paslaugų teikimo vietinio susisiekimo maršrutais poreikio nustatymo tvarkos aprašas. Dokumentas reglamentuos naujų maršrutų steigimo, esamų keitimo ir panaikinimo poreikio nustatymo tvarką, taip pat nustatys maršrutų naikinimo ar trasos pakeitimo dėl mažo keleivių skaičius kriterijus. Naujų arba jau vykdomų maršrutų poreikį nagrinės mero potvarkiu sudaryta Keleivinio transporto komisija.
Nauja tvarka užtikrintų tinkamą Savivaldybės gyventojų susisiekimą su sveikatos, švietimo, mokslo, socialinių, kultūros ir kitų viešųjų paslaugų teikimo subjektais.
Išanalizavus projektą Komitetuose, galutinį sprendimą Taryba priims kitame posėdyje.