Bendrosios populiacijos tyrimo duomenimis, Lietuvoje 2016 m. 73 proc. rūkiusių ar rūkančių tyrimo dalyvių teigė mėginę mesti rūkyti: 26 proc. tai pavyko padaryti, 47 proc. mėgino mesti, tačiau vėliau vėl pradėjo. Tyrimai rodo, kad tik 1-5 proc. bandžiusiųjų savarankiškai mesti rūkyti pavyksta nerūkyti ilgiau nei metus, nes mesti rūkyti nėra paprasta dėl psichologinės ir fizinės priklausomybės nuo tabako.
Dėl patiriamų pokyčių pablogėjusią emocinę savijautą pirmosiomis savaitėmis dar labiau apsunkina nemalonūs nikotino stygiaus sukelti pašaliniai efektai: padidėjęs dirglumas, mieguistumas ir greitas nuovargis, sunkumai sukaupiant dėmesį, galvos skausmai, didėjantis kūno svoris ir kt. Nors šie nemalonūs reiškiniai trumpalaikiai, jų veikiamas žmogus dažnai pradeda abejoti dėl savo sprendimo, norisi į viską numoti ranka ir vėl griebtis cigaretės. Be to dažnam metančiajam rūkyti tenka keisti kasdieninio gyvenimo įgūdžius – mokytis bendrauti, dirbti, atsipalaiduoti ar ilsėtis be cigaretės.
Rūkantiesiems yra reikalinga dvejopa pagalba: vienus reikia skatinti mesti rūkyti ir stiprinti metimo motyvaciją. Kitiems, jau norintiems ir pasiryžusiems mesti, gali būti reikalinga įvairaus pobūdžio tiek medicininė, tiek ir psichologinė pagalba. Vis daugiau rūkančiųjų informacijos apie šį žalingą įprotį ir pagalbos galimybes randa Departamento sukurtoje interneto svetainėje www.nerukysiu.lt., tačiau nuo šiol pagalba prieinama ir telefonu.
Džiaugiamės, kad Lietuvoje prieinama profesionali telefoninė pagalbos linija metantiems rūkyti. Pagalba teikiama telefonu +37060195360 darbo dienomis nuo 13 iki 19 val. Ši Kauno klinikų iniciatyva yra finansuojama Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis.
Paskambink, profesionali pagalba telefonu metantiems rūkyti +37060195360 darbo dienomis nuo 13 iki 19 val.
Prisijunk prie Facebook grupės „Pagalba metantiems rūkyti“.
Apsilankyk interneto svetainėje www.nerukysiu.lt, susipažink su jos turiniu ir pakviesk draugus bei artimuosius prisijungti!